Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

O czym marzycie?

1246729

Komentarz

  • nie problem chłopak będzie miał okazje próbować się uczyć naprawy ,wielkie dzięki
  • edytowano lipiec 2014
    Haku to żeby ścianami nie ciekło trzeba je uszczelnić i ocieplić ,to dom drewniany stary przewożony ,
    mamy
    -maty trzcinowe
    -za 2 koźlęta możemy wynająć betoniarkę
    -pracowników bo ślubny z synem i znajomym by to zrobili
    tymi matami zamiast styropianem obić można dom[jest taniej i myszy tego nie jedzą,nie trzeba listewek ]
    -piankę montażową do uszczelnienia dziur miedzy balami
    brak
    -500 kg cementu
    -ok 10 worków wapna
    -i najdroższa rzecz to siatka-druciana taka żeby można było ją przymocować na te maty i na to dać tynk  nie mogą być małe oczka bo zaprawa nie przejdzie przez nie .cenę cementu i wapna znam nie wiem tylko ile kosztuje siatka a jej trzeba dużo bo dom ma 8m szerokości i 11 długości ile wysokości to nie wiem.
    edytowałam bo poprawiałam błędy ortograficzne
  • @nowa

    A nie myślałaś sprzedać koźlątka
    Tzn zabić, oprawić, zamrozić i wysłać paczką 24
    Ja bym chętnie wzięła a Wam wpadłoby parę gr :)
  • Hipolit a da się tak? nigdy o tym nie myślałam i tak czy to by miało być bez kości tzn łopatki ,szynki z wyjętymi wszystkimi kostkami czy tuszka cała tylko pocięta na mniejsze kawałki ,ćwiartki ,do tej pory to po zabiciu albo było u mnie całe albo za coś tez całość sie woziło tylko bez podrobów i skóry tak że napisz jak by to wyglądać miało ja jutro na poczcie bym sie dowiedziała jak to jest z wysyłką ,dzięki
  • @nowa ;
     Zapytaj o taką paczkę na poczcie, na 100%  jest paczka24, i ona rzeczywiście jest w ciągu 24 godz u adresata.
    Nie wiem tylko jak paczka żywnościowa, więc tutaj musisz dopytać - ja mam jutro urwanie głowy, więc ciężko będzie mi dotrzeć na pocztę.
    zapytaj o cenę paczki wagowo
    bo się właśnie zastanawiamy czy brać całą ino pocięta na mniejsze kawałki, czy samo mięso bez kości 

    Czy się da?
    Da się, teściowa mojej siostry wysyła młodym pierogi mrożone :)) i inne smakołyki ;)

    Tylko my mamy wyjazd w środę i pewno bedziemy w domu na koniec miesiąca albo na początku sierpnia.
    Więc wysłać byś mogła dopiero jak my dotrzemy do domu, ale ja Ci mogę zapłacić już wcześniej :)
  • @nowa i to jest jakis pomysł! ja bym do Ciebie może najpierw wysłała torbę termiczną i wkład do zamrożenia, a Ty zwrotnie pełną torbę?
  • @nowa

    wysłałam priv
  • dzięki sierpień dobry termin bo koźlę rośnie my bijemy zazwyczaj młode takie ok 3 mies to ona jeszcze nie ma tyle pieniążki wyślesz jak dojdzie mięsko ,tylko adres i napisz ile byś mogła zapłacić ale tak żeby nie obciążyć ci budżetu ,na prawdę sama ci nie zaproponuje żadnej ceny bo nigdy za pieniądze nie sprzedawałam ale adres itd to na prv dziekuje
  • @nowa

    A w Twoich oklicach ktoś sprzedaje koźlinę?
    Jak tak, to masz podgląd w cenach, bo ja nie mam zielonego pojęcia, zwłaszcza, ze mojej dziurze gdzie mieszkam, nie mam możliwości kupienia tego nawet w sklepie
  • u nas tego zabitego nikt za darmo nie chce jeden znajomy tylko na grila bierze to wymieniamy na zboże itp żywe to ok 70-80 zł kózka bo koziołki to od razu są likwidowane ,a kózkę czasem ktoś na mleko kupi to zostawiają w promieniu 10 km to w 2 miejscach są kozy u mnie i u takiej pani ale ona ma zamiar się ich pozbywać
  • Nowa, rozkręcają biznes...jak przetrzecie szlaki wysyłkowej to i ja się w kolejce ustawię.
  • Hipolit prv drogie to no nie? po uboju to jest tak ok 5 kg mięsa czystego bez kości plus żeberka karkówka czy schab ale tego nie odbieram od kości ,wiesz mam zamrożony cały tył nie rozebrany wysłałabym ci za koszty przesyłki plus to co byś sama uważała ile to warte taka reklama co ty na to ,a potem byśmy liczył żeby było jak naj taniej ,bo będę musiała dokupować mam 2 młode to bym 1  zostawiła  żeby za rok było więcej młodych
  • napisałam priv
  • Ja bez marzeń już dawno bym zwariowała
    :)

    Marzę nieustająco o dalekich podróżach , chociaż to jednak bardziej już takie plany( niektóre nieco dalsze) niż marzenia . A z marzeń- to dać radę utrzymac rodzinę bez takiego szarpania się , mieć czas na prawdziwe życie ...
  • Monika73 zgadzam się marzenia pomagają
  • Dzisiaj oglądaliśmy rodzinę z 4 dzieci, którzy spełnili swoje marzenie. Mają wygodny dom z ogrodem. Budowali go co prawda ponad 20 lat, w dużym stopniu nakładem własnej pracy...
    Ale miejsce na Ziemi stworzyli, i taką przystań dla dzieci, dla przyszłych wnuków...
    Radośnie patrzeć, jak udaje się komuś spełnić marzenie.
  • Nowa, ja się w kolejce po sery ustawiam.W solance to zwykłym priorytetem da radę
  • Kozie sery? I ja!
  • Wychowałam się na kozim mięsie i mleku i więcej tego do ust nie wezmę. Mam uraz!
  • Ja też sery chętnie.
    U mnie dużo serożerców
  • ja potrafię robić tylko zwykłe twarogi ,mam 1 na kość zamrożony  mogę jutro komuś na próbę wysłać ma ok 30 dag wagi jak jest ktoś odważny proszę o adres i zwrot za przesyłkę bo mam ciężko z kasą jutro bym wysłała AleksandraB doskonale cie rozumiem co za dużo to i koń nie pociągnie
  • Ja dopiero w czwartek będę w domu,więc raczej w przyszłym tygodniu
  • Marzy nam się poddasze na naszym domu, a zwłaszcza teraz kiedy nas przybędzie.
    PIotr
  • marzenia się się spełniają dostałam deskę do prasowania tylko pokrowiec kupię
  • Chyba mam bardzo przyziemne marzenia...
  • chyba? raczej na pewno z całego serca życzę spełnienia moim córkom Katarzyno spełniłaś marzenie i to nie jedno 
  • nowa, sprawdź proszę skrzynkę odbiorczą
  • sprawdziłam nic nie ma jeszcze
  • Już powinno być ok
  • A mi się marzy własny domek... 8->

    Mamy swoją działkę i to dużą, ale brak środków na budowę domu :(
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.