Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

szkoła gotowania

17810121337

Komentarz

  • edytowano czerwiec 2014
    @Dorotak - Ja kalarepę dusze z rzodkiewką wg przepisu AniD
  • Ja czasem robie gotowana kalerepke z marchewka w stylu marchewka z groszkiem.
  • edytowano czerwiec 2014

    Ugotowaną jak kalafior z bułką tartą i masełkiem.

     

  • no i klops. Jedna kalarepka a tyle pomysłów:D
    Muszę się zdecydować, a nastęonym wrazem wziąć więcej...;-)

    @Aneczka08, a jakie dipy robisz?:>

    w ogóle, jak ja lubię sezon warzywny... fasolka, kalafor, świeże ziemniaczki, koperek...nam tam nic więcej na obiad nie potrzeba:D
  • kalarepka na surowo - smak dziecinstwa. Obieralam jak jablko i cala zjadalam:)
  • @Dorotak - głównie czosnkowy bo uwielbiamy 0 śmietana albo serek do tego łyżka majonezu, sól, czosnek, można dać zioła jakie kto lubi i już
  • Kalarepka na surowo.
    Kalarepka na surowo z sosami jak Aneczka pisala. U nas sos, to jogurt albo smietana troche czosnku i pieprzu.

    Znalazlam kiedys przepis na placki z kalarepy i pewnego dnia zrobie.

    Sciera sie kalarepke na tarce, dodaje maki i formuje placki i smazy.

    Generalnie Dorotak jedna kalarepke, to sobie na surowo zjedzcie.
  • ta dzis do kolacji na surowo zaserwuje, a jak zasmakuje, to w przyszlym tygodniu jak pojade na targ... :-D
  • Wariatka! :P
  • a ktoś ma jakiś przepis na ciasto na zimno najlepiej w tortownicy - na niedzielę potrzebuję zrobić
  • @Aneczka08, ciasto obłędne w smaku i bardzo, bardzo trujące, na zimno, w tortownicy:

    Sernik na zimno, podaję przepis Papierowych Nożyczek, z Ekotopiku, sama go lekko zmodyfikowałam, tzn. zmieliłam dwie paczki sucharków Pano z Biedronki, co dało 40g więcej niż w przepisie, oraz użyłam mniej cukru i tak było słodko, ale pysznie:


    spód: 200 g sucharków i 400 g kremu czekoladowego w stylu nutelli - sucharki zmiażdzyc na pył (polecam w tym celu maszynkę do mięsa), wymieszac z kremem, wylozyc blaszkę (a blaszkę wcześniej papierem), podociskac mocno i wstawic do lodówki

    środek: 1 kg twarogu sernikowego mielonego, 200 ml śmietanki 30%, biała czekolada, cukier waniliowy, 1/2 - 3/4 szkl cukru do smaku, 3 łyżki żelatyny
    śmietanę podgrzac ale bez gotowania, rozpuscic w niej bialą czekoladę i żelatynę, całość powoli wlewać do sera zmiksowanego z cukrem i miksować - wylać na sucharkowy spód i znowu do lodówki

    góra: paczka malin lub truskawek (mogą być mrożone), pół szkl cukru, 2 galaretki (odpowiednio malinowe lub truskawkowe)
    owoce opcjonalnie najpierw rozmrozić, zasypac cukrem, galaretki rozpuścic w połowie ilości wody podanej na opakowaniu - dodać owoce, zmiksować na mus - ostudzić i wylać go na tężejący ser i całość przetrzymać co najmniej kilka godzin (noc) w lodówce.
  • u nas wystąpiło w roli tortu urodzinowego Zosi i prawie wszystkie ludki prosiły o dokładkę :)
  • o super mi się podoba ten przepis i co więcej mam białą czekoladę bo mąż krew oddawał:-)

    jakoś oglądałam przepisy na serniki na zimno w necie i nic mnie nie porwało a ten i owszem.
    Tylko spód sobie zmodyfikuję i dam biszkopty albo bez spodu zrobię.

    DZIĘKUJĘ!!!
  • weź sucharki, ten spód jest najlepszy, cudownie chrupiący! 
  • @skatarzyna, czemu mi to robisz?


    @MamaMika, mówiłaś coś o torcie...? co Ty na to?:D
  • a nutellę da się czymś zastąpić?:-)
  • @Aneczka08 spody do ciast na zimno można też tak robić, że herbatniki/ciasteczka/krakersy pomiażdżone można zalać roztopionym masłem i dać do lodówki - po godzinie, dwóch zastyga i normalnie się potem  to kroi :)
  • w wersji taniej, czy zdrowiej?
    ja robiłam z jakieś podróby z biedry, gdybym robiła dla wlasnych dzieci, to bym kombinowała krem sama ;)
  • edytowano czerwiec 2014
    zdrowo jemy prawie cały czas więc jak raz zdjemy niezrodowo to chyba nie padniemy od tego.

    sama krem jakbyś robiła?
  • z masła klarowanego, mielonych orzeszków laskowych, kakao i ksylitolu - o proporcje nie pytaj, bo ja to z tych co na oko ;)
  • ja też zwykle na oko:-)
  • właśnie wstawiłam sernik do lodówki. Oczywiście musiałam coś zmienić, nie byłabym sobą, dałam czarną czekoladę bo zachciało mi się ciemnego sernika:-)
  • Mam 100 jajek. Nie mam za to pomysłu na hurtowe ich wykorzystanie. Muszę zużyć w miarę szybko, bo niedługo znów dostanę większą ilość. Acha, jajka pochodzą od przeszczęśliwych wiejskich kurek  :D
    Może zacznę je sprzedawać 
    ;))
  • makaron domowy pyszny pachnący...
  • Możesz tez zamrozić, tylko oddzielnie zółtka i białka.
  • Pasta jajeczna z mnóstwem zieleniny
  • Możesz podzielić się/wymienić :D 
  • Sernik  :D tylko musimy zjeść fale dunaju.
    Zrobiłam pastę jajeczną. W poniedziałek pewnie zrobię pasztet.
    Mrozić nie będę - nie przewiduję przerw w nowych dostawach jajek - dają, to biorę, ładnie dziękując :D
  • Zjeść fale Dunaju  :D Wiem, że to ciasto, ale fajnie brzmi
  • Jajka ugotowane, starte na jarzynówce, cebula i inne przyprawy, w panierkę i smażyć jak mielone.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.