Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

szkoła gotowania

18911131437

Komentarz

  • A do fal dunaju takoż się przymierzam, ale za gorąco.
  • @AnkaAso przerwa w dostawie raczej bedzie, bo kury maja fazy na niesienie sie i na odpoczynek.

    Ale jesli szukasz koncepcji to polecam omlety dla odmiany. Smazy sie jeden duzy z roznymi dodatkami, moga byc warzywne czy resztki lodowkowe.
  • Pooglądałam sobie te fale w necie na zdjęciach. Ale to raczej dla wytrawnych gospodyń.
  • Zainspirowałam się własną propozycją-robię pastę
  • Czy blender kielichowy, taki stojący do koktajli, nadaje sie do miksowania na gładko gęstych mas jaglano-słonecznikowych? Próbował ktoś?
  • Jak ma MOC, to da radę, jak nie, to nie. 
  • Uuuuuuuuuu...

    400W to mało, co?  :-B
  • Minimum ile powinno być?
    Muszę kupić sobie jakieś naczynie do miksowania gęstych papek ;)
    Mam pojemniczek do blendera boscha, jest extra ale malutki.
  • ja używam zwykłego miksera lub maszynki do mięsa z gęstym sitkiem ,nie mam nic innego
  • @nowa maszynka do mielenia - to jest myśl! Szczególnie, że mam sitko makowe.

  • A czy któraś z Was pasteryzowała zaprawy w piekarniku?
  • Myślisz, że kompoty też dałoby radę tak zapasteryzować? Pytam,bo nie mam odp.garnka do pasteryzacji "na mokro"..
  • Bóg Wam zapłać, dobre kobiety.. !
  • @Olkowa, a po co pasteryzowac kompoty? Gotuje, wlewam gorace do sloikow, zakrecam i ustawiam na tacy pokrywka do dolu. Wazne by nalac do pelna. Nie ma szybszego i prostrzego sposobu.
  • Jukaa  a jak w piekarniku? Proszę o instrukcje ale tak łopatologicznie. Do słoja 0,9 litr wkładam owoce, zimną wodę, cukier zakręcam i do piekarnika na ile???????
  • W zeszłym roku zrobiłam brzoskwinie w piekarniku, wszystko wg instrukcji, nawet dłużej piekłam niż trzeba i...
    połowa mi sfermentowała.
    :((
  • @Sylaba źle
    gotujesz gar wody z cukrem
    wyparzone słoje i pokrywki przygotowujesz
    dajesz zimne owoce do słoików zalewasz wrzącą wodą z cukrem
    zakręcasz i pasteryzujesz 10 minut 
    w wodzie lub w piekarniku
    zimna woda długo by gotowała się w piecu
    jak wrzucisz do gara owoce i zagotujesz kopmpot to potem masz takie miękkie owoce i juz do galaretek, deserów, tortów nie wykorzystasz
  • babka4 do jakiej wysokości zalewam? Nie wykipi?
    Czy pokrywkę dokręcasz mocno od razu?
    I co po tych 10minutach? Zostawiasz w piekarniku? Wyciągasz?
  • nie, ja robię tradycyjnie w garze z wodą
    w piekarniku robi koleżanka
    zalewa do prawie pełna i zakręca
    i pasteryzuję
  • savia > zostaw cal przestrzeni między wieczkiem a przetworem...

  • Ee... a czy ta pasteryzacja na sucho jest jakoś gorsza niż ta na mokro? Rozumiem, że jest mniej popularna, ale czy to się przekłada na jakość samej pasteryzacji?
  • Od tamtego roku pasteryzuję na sucho w piekarniku. Zalety- nie paruje się cała kuchnia, nie kipi woda z garów, wkładam do piekarnika 10-12 dużych słoików 0,9 litra na 1 raz a po pasteryzacji wyłączam piekarnik i pozostawiam do wystygnięcia w zamkniętym piekarniku. Różnica przy pasteryzacji na sucho i na mokro- żadna. Wady- brak
  • Nosz qrka, to czemu mi brzoskwinie sfermentowaly? Niby wszystko dobrze... W zeszlym roku tu wypytywalam i robilam zgodnie z instrukcja i doooopa :-??
  • @Sylaba, zostawiasz słoiki do wystygnięcia w piekarniku tak jak je włożyłaś, czy obracasz je jeszcze do góry dnem?
  • Do piekarnika wstawiam normalnie pokrywka u góry i zakręcone mocno. 130 stopni i czas w zależności od wielkości słoika. Wyłączam piekarnik, nic nie dokręcam !!!!!!! nie ruszam otwieram piekarnik po kilku godzinach.
  • poprosze o instrukcję do bakłażanów i szpinaku:) Jak to się przygotowuje i  z czym się je:)  
  • czy ser podpuszczkowy wytrzyma 48 godz bez lodówki i czy może być mrożony?
  • Baklazany najsmaczniejsze smazone/ grilowane w plastrach sa, mozna tez gotowac (dlugo) w przeroznych ala gulaszach, wtedy zupelnie sie rozpadaja i ladnie zageszczaja sos.
    Mlody szpinak mozna jesc jak salate, na surowo, do kanapek, do nalesnikow itp. Szpinak mozna tez przesmazyc na oliwie z czosnkiem i jesc jako jarzyne do obiadu. Albo do tarty jakiejs wcisnac, przesmazonym mozna nadziewac paszteciki. Albo jeszcze prosciej - nakladac przesmazony szpinak na kwadraty z ciasta francuskiego, posypac feta, skleic w trojkaty i upiec. No rozne cuda ze szpinaku wychodza ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.