Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

DIY dom

13567103

Komentarz

  • Znalazlam (dobra, jedna z moich dziwnych grup na FB znalazla, ja tylko skorzystalam z linka) swietne materialy w zaskakujaco niskich cenach. Jednak normalnie w Rajchu jest przebitka na holenderskie materialy... Linkuje, moze sie przyda, chocby do celow domowego szycia, a jak nie, to przynajmniej ja bede miala linke pod reka: http://herberttextiel.nl/
  • edytowano listopad 2015
    .
  • a wełna na płaszcze to która pozycja?
  • Uja, nie ogarniam, ale chyba nie maja. Tzn maja cos ala Channel, dla kobiet pod pozycja "pyl nowy".
  • AgaAga
    edytowano sierpień 2014
    Maciejka, przelacz sobie strone sklepu na niemiecki, we flage na gorze po prawej trzeba kliknac. Tricot czasem pozostaje nieprzetlumaczony, ale to ciagle jersey ;), no i jednak opisy sa banalnie normalne :D, nie to co wena tworcza dziadka google translatora. Mowilam, ze niezle ceny maja :D
    Uja, welny plaszczowej chyba ze Stenzo czy Swafing nie widzialam nigdy, a to glowne marki w tym sklepie. Za to jersey bawelniany czy sweat (dresowke?) mozesz brac w ciemno. Popeline bawelniana tez, jest bardzo delikatna. Ottobre z tych materialow szyje, jak sobie wejdziesz na strone Ottobre, to zobaczysz, jak te ciuchy wygladaja.
  • Lila, widac wstretne tradziuchy za biznesy sie wziely =)).
  • edytowano listopad 2015
    @.
  • @anulaczarnula- ;  na razie szafki czyste, bo nowe.Wiec sobie świetnie  z brudem radzimy:):):)

    A tak serio- myślę,ze zupełnie nie ma  problemu z tymi tworzywami.
    Poza tym ja lubię sprzątać;)  i wole częściej i mieć kuchnię jaśniutką .Jednak!

    Farby Magnat są ok.
  • My tez mamy biale kuchenne z rowkami ;).
    Dosc sie brudza.
    Blaty kuchenne brazowe.
    Stol brazowo-bialy, krzesla tez.
    Jedna sciana kuchenne pomaranczowa, reszta kremowa.
    W salonie wszystko kremowe + meble brazowe, a kanapa kremowa.
    Sypialnia: jedna sciana malinowa, reszta kremowa. Dodatki biale, czarne i czerwone.
    Pokoj synow: jedna sciana jasniutki zielony, druga jasny zielony, trzecia ciemny zielony. Meble jasny braz. Panele jasne, sloneczne. Dodatki jasne brazy.
    Panele w sypialni: stary bialy.
    Panele w salonie: jasny braz.
    Przedpokoj: zolty, dodatki biale. Jedna szafa biala, jedna zolta.
    Lazienka: biala, plytki kremowe. Najbardziejstonowane pomieszczenie :).
  • @anulaczarnula my kupiliśmy 4 pokojowe - 3 spore pokoje i jeden miniaturowy 7m więc po połączeniu jest to kuchnio -jadalnia.

    Na święta i jak mamy dużo gości  przenosimy stół do dużego pokoju bo w tej jadalni to myślę, że max 8 osób może jeść przy rozłożonym stole.
  • @MonikaN- ; pokazuj, nie opisuj;)

    ja tam nie mam wyobraźni-a brzmi fajnie;)
    Podziękowali 1monika5
  • Nasza jadalnia też będzie salonem.
    Ale dzieki temu, ze udało się dodatkowo wydzielić 4 pokoje- ładnie mamy dzieci rozparcelowane i sypialnie mamy swoją:)  Dzis jedziemy po kanapę (akurat umowa mi ze Znaku przyszła:)::) to i jakieś pieniadze bedą )
  • Nie ma mnie w moim mieszkaniu.
    Fajnie jest :).
    Jak odgruzuje po wojazach, to pstrykne fotki.
    Mam na kompie foty sprzed remontu, w trakcie, to poogladacie :).

    I wszystko poza plytkami w lazience, przedpokojui kuchni robilismy sami.
    Extra uczucie! Wyburzac sciane ;).

    A i jeszcze mamy sciane w kuchni z malychcegielek, cos jak klinkier, tylko chropowata faktura i taki jeszcze jeden kawalek z cegielek w salonie przy stole. Po calej dlugosci.

    Jeszcze piec mielismy miec ozdobny, ale czasu zabraklo na robienie.

    A w lazience chcielismy miec marokanskie klimaty: kolorowe, male plytki, ale stanelo na stonowanych kolorach.

    Poremontowalabym :).
  • ja aż sie boje jak obliczymy ile kasy nam poszło;)

    ale radosc mam mega!


  • 72 m mamy
  • edytowano sierpień 2014
    @Daga, jak poszło, to już nie ma co liczyć ;)
    liczyc trzeba, zanim chce sie kupić albo gdy trzeba oddać 
    8-}
    Dziś się b. cieszę, bo mąz bez wahania pozwolił skorzystać z "kup teraz" i będziemy mieć resztę mebli do dziecięcych pokoików - okazja używanych trofastów się trafiła, z Łodzi, więc transport prosty. :)
  • @Skatarzyna- własnie trochę trzeba oddać;)
  • @rusałka -  z tego co wiem wszystkie te nowoczesne farby typu delux, magnat są porównywalne i dobre
    My malowalismy magnatem:)
  • @Daga, no bywa...

    @Rusalka, my mamy syćko lateksowym duluksem maźnięte i dalej będziemy to stosować, choć sąsiad niezmiennie namawia nas na flugera, że lepsze.
  • my mamy tikurillę i jesteśmy bardzo zadowoleni, kolor bardzo blado szary, niektórzy twierdzą,  że prawie biały;-)
  • Hehehe, temat farb staje sie powoli kultowy u nas. Pytam wspolmalzonka, czemu niegdy nie proponowal lateksowych. Odpowiedz:
    - Bo o nich nie mowilas. To myslalem, ze nie lubisz.

    Dobra, ustalilismy, ze teraz juz lubie. Chlop i tak nie wierzy, ze moglam po prostu nie wiedziec.

    Tyle ze nie znam ciagle za dobrze tego naszego nowego mieszkania. Godzine tam bylam, z czego jakies 50 minut gadalam na balkonie z pania domu i bylo na tyle milo, ze zapomnialam, zeby zdjecia zrobic. Planu tez nie mamy, wynajmujacy ponoc nie posiada.

    Chlop mowi, zebym w takim razie zadzwonila do wlasciciela i mu powiedziala, jak ma kazac malowac.
    A ja nie wiem :D
    Bo po co malowac lateksem na bialo, zeby po kilku tygodniach przemalowac na kolorowo?
    A jak malowac od razu na kolorowo, jak nie wiemy nawet, przy ktorej scianie dajmy na to szafa stanie, a ktora bedzie w miare wolna i do wyeksponowania?

    Osiolkowi w zloby dano.
  • edytowano listopad 2015
    .
  • Maciejka, problem w tym, ze nie wiem, co i czy chce, bo nie pamietam za dobrze, jak poszczegolne pomieszczenia wygladaja =))
  • a ja pozdrawiam z parkingu w ikea.
    Kupilismy wypoczynek. maz zaladowal...a ja sie nie zmiescilam.
    Siedzimy z corcia na ostatnim pudle i czekamy...
    Moze ktos nas zabierze;)

    mania zrobila sobie z pudla scene i spiewa :-)
  • My mamy takie zmywalne w kuchni i salonie.
    Jakos specjalnie ich nie zmywalam.
    Chociaz raz nam sie owczarek niemiecki z brudnego sniegu otrzepal na sciane i wszystko sie ladnie starlo.
    Takze moge polecic :).
  • edytowano listopad 2015
    .
  • a malowałyście kiedyś meble z płyty meblowej?
    coraz bardziej mnie drażnią szafy i regały w sypialni, chciałabym je jakoś ujednolicić

    jaką farbą? ile warstw?
  • @uJa, kiedyś malowałam, 3 warstwy, bo z ciemnych na jasne, ale nie pamietam juz jaką farbą.
  • @uJa - malowałam komody z płyty meblowej do pokoju dziecięcego ekologiczną farbą do drewna na biało. Dwie warstwy farby i wyglądało znośnie, ale nie było to równomierne. Tzn. nie ścierałam wcześniej papierem ściernym, więc farba w pierwszej warstwie lekko spływała, ale nie zależało mi specjalnie na jednolitej powierzchni. Ostatecznie komody wyglądały na przecierane, z lekką fakturą włosia pędzla. Po zmianie gałek dla szuflad i drzwiczek - było OK.
  • dobra zmobilizowałyście mnie :)

    jako pierwszy idzie do odnowienia stary drewniany kuchenny stól
    po zeszlifowaniu czym konserwujecie?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.