Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Hodowla kur - jak zacząć?

1235

Komentarz

  • Bo pijeją kury,pieją, bo nie ma koguta...
  • przy kurach bardziej niż psów to ja bym się obawiała lisów :)
  • U mojej babci jak miała kury bez koguta, to bardzo się dziobały, niektóre na śmierć....
  • Dzikie psy przychodzą bezszelestnie, jak lisy. I w srodku nocy, więc nic mi skorku po wiatrówce...

    Pomijając juz fakt, ze za psa dziś bardziej odpowiesz jak za człowieka. Takie czasy, panie, takie czasy...

    Lisy nic nie zrobią jak jest woliera, podmurówka. Lisy nie rozszarpią klatek, drzwiczek... one szukają łatwego łupu.
    U mojej babci jak miała kury bez koguta, to bardzo się dziobały, niektóre na śmierć....
    Zielononóżki?
  • Nie zwykłe, ale było ich ponad 10
  • Zuza, może za mala przestrzeń miały.
  • @Savia, to psa kup :) nasza labradorka w nocy z piętra wypatrzy zawsze lisa i burczy na niego. Uwielbiam podglądać lisy nocą... A Ty mogłabyś wtedy z lufki ;)
  • @Savia, to psa kup :) nasza labradorka w nocy z piętra wypatrzy zawsze lisa i burczy na niego. Uwielbiam podglądać lisy nocą... A Ty mogłabyś wtedy z lufki ;)




    :-) Jeden sezon i futro na zimę. :D

    Lisy mi nie groźne. Ładne są.

  • Piękne i majestatyczne.
  • Pamiętam jak pierwszy raz zobaczyłam, byłam w szoku, ze takie małe.
  • @Savia, to psa kup :) nasza labradorka w nocy z piętra wypatrzy zawsze lisa i burczy na niego. Uwielbiam podglądać lisy nocą... A Ty mogłabyś wtedy z lufki ;)
    Tak ? A ja mam za płotem wrednego lisa, którego wyjątkowo śmieszy denerwowanie moich psów. Podchodzi do ogrodzenia i cmoka a jak one w środku nocy dostają szału i budzą wszystkich, zbiegają z wielkim hukiem po schodach, wyskakują na dwór i z impetem lądują twarzami na płocie nie mogąc mu nic zrobić to się na nie wrednie gapi.
  • Co za skubaniec.
    Zrób im podest, żeby mogły przeskoczyć płot :)
  • @agga, kiedyś pisałaś o aucie w ogrodzie do pracy, na biuro czy cóś, a może na kurnik? 
    chów kur.jpg
  • Rewelacja !
  • O nie, nie, nie - takiego obsrańca zardzewiałego bym nie zniosła - chyba, żeby mu lakier zrobić ;)
    Moje kury mają kurnik w kolorze maskującym, są bardzo ładne, jak i kurnik - niestety nie przekonały mnie do siebie - nawet jajek jeszcze nie znoszą - byle do września...wtedy będę przekupna :)
    Jak sobie trochę pohodowałam - ciężko mi kupić mięso i jajka w sklepie...
  • @agga, pokażesz kurnik?
    ostatnio podziwialiśmy domki królików u Savii... 
    Na ten rok jeszcze zbyt wiele prac ogólnych wokół domu mamy, zwięrzęta zaczniemy hodować dopiero od następnej wiosny, ale inspirować się już mogę, jak najbardziej. :D
  • Zrobię foto - ale on jest ładny, bo się w oczy nie rzuca - do podziwiania średni...
    My prac ogólnych mamy na parę lat - robimy wszystko naraz - a najwięcej bałaganu - to jest czasem nie-do-wy-trzy-ma-nia. Na starość otworzymy szrot, antykwariat i inne piękne stragany ;)

  • My prac ogólnych mamy na parę lat - robimy wszystko naraz - a najwięcej bałaganu - to jest czasem nie-do-wy-trzy-ma-nia. Na starość otworzymy szrot, antykwariat i inne piękne stragany ;)
    To zupełnie, jak i my. :D
  • edytowano październik 2013
    Aby kurom żyło się ciekwiej... :)

    image
  • O, jak moje kogutki rosołowe!
  • Kury? czemu nie?
    Ale pomysł nie mój...
  • Wątek dla mnie,muszę prześledzić, bo mąż mnie namawia od dawna. Może ktoś jesacze coś mądrego,ciekawego napisze. :)
    A wiecie może, które kury są najmniej ryzykowne ndla alergików? Coś kiedyś słyszałam,że zielononózki często nie uczulają dzieci, które normalne jajka uczulają. Macie jakieś doświadczenie w tym temacie?
  • Bożena Kropka w swojej książce "Pokonać alergię" pisze, że najbezpieczniejszy dla alergików jest indyk i królik.
  • Chodzi mi o to, że PODOBNO niektóre dzieci tolerują jajka kurze inne, niż te "sklepowe",w zależności od gatunku kury. Ciekawa jestem,czy to legenda,czy ktoś doświadczył. Nie wiem, czy to w ogóle możliwe?!
    :-?
  • Przyćmiona jestem na diecie 400 cal.
  • :)))))
    to chyba głodówka a nie dieta
    @-)
  • Jestem na Dąbrowskiej od 4 dni i śnię o rumianych ociekających tłuszczem skrzydełkach.
  • W temacie kurzego wątku :D
  • Oooo musze przesledzic watek maz mnie namawia na kurki ale takie na mięsko głównie
  • @Bea dobry opis :D sąsiadka nasza co roku kupuje i sobie tak hoduje i chwali sobie takie rozwiązanie :) sama mam opory bo no wlaśnie nie wiem czy nie lepiej zacząć od kurek na jajka - mam wrażenie ze brojler to poziom hard już jest :D
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.