Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Piąta róża Św. Jana Pawła II w intencji mężów

edytowano luty 2016 w Arkan Noego
Ponieważ jest zapotrzebowanie to rozpoczynam zbieranie chętnych-może sie uda.



  komu komu, bo ide do domu :)
«13456728

Komentarz

  • edytowano sierpień 2014
    Ja też, ja też , bo tam nie zdążyłam
    :-(
  • Napiszecie mi.co to Roza i jak to ma.wygladac?
  • jak tylko dostane sie do konputera to Ci napisze,bo z komorki ciezko
  • @beatasb - cytuje co by było jasno i klarownie:
    "Róża Różańcowa jest modlitewną wspólnotą 20 osób, z których każda
    codziennie we własnym zakresie odmawia jedną dziesiątkę różańca. Każda
    osoba przez miesiąc rozważa jedną, przydzieloną jej Tajemnicę Różańca
    Świętego, w ten sposób codziennie odmawiamy cały różaniec. Członkowie
    Róży korzystają z łask, jakie mogliby otrzymać, sami odmawiając cały
    Różaniec".
  • No to sie zglaszam ;-);-)
  • Dzięki,dzięki :),a już myślałam,że nic z tego nie będzie.Ale Duch Św.czuwa... :D
  • edytowano sierpień 2014
    To niech teraz Duch Św przywieje tu innych, co by się 20 nas zebrało:)
  • Ja poszczególne intencje ściągnę zaraz z innych Róż, ale pytanie jest za pośrednictwem Kogo chcemy wypraszać łaski dla naszych mężów? Osobiście myślałam o Św.Ricie, choć taka Róża już jest, ale to chyba nie ma znaczenia. Chyba, że macie inne propozycje to możemy się tu pozastanawiać.
  • I ja się dołaczę. Od zaraz.
  • Slyszalam,ze rok kanonizacji swietego lub swietej jest szczegolny ze wzgledu na hojnosc lask. Moze wiec obralybysmy swietego Jana Pawla II za patrona?
  • @Felicyta- to jest jakis pomysl!!! Dziewczuny wypowiedzcie sie.
    Jest dobrze. Jeszcze tulko 9osob i mozemy ruszac.... mam nadzieje,ze sie znajda....
  • Prosze mnie dopisac tez.
  • Myślę,że @Felicyta ma dobry pomysł,św.Jan Paweł II był orędownikiem rodzin i otaczał rodzinę szczególną troską.
  • Mi też podoba św. Jan Paweł II jako patron.
  • A ja się za to dopisze, proszę
  • Dopiszcie i mnie!
  • To ja też poproszę o dopisanie.
  • Jeszcze 6 osób!! :) Komu komu :)
  • Proszę o wpisanie mnie na listę.
  • Proszę,proszę,jednak Duch Św.działa skutecznie i...szybko.Oby tak dalej [-O<
  • dopisane :) jeszcze 4osobki..
    moze jacys nowi zalistkowani sie odezwa :) bo stare wyjadacze to juz dawno sie modla za mezow,dzieci,Ojczyzne itd
  • Ja niby stary wyjadacz, a dopiero teraz za męża zaczynam ;)
  • Proszę mnie wpisać.
  • edytowano sierpień 2014
    Proponuję zrobić tak jak w poprzednich Różach, każda tajemnica będzie miała oddzielną intencje.
    Proponuję rozpocząć z dniem 1 września. Jak nie będzie kompletu, to chwilowo ja mogę odmówić brakujące dziesiątki, ale fajnie by było, gdyby jednak 3 osoby się znalazły.

    Tajemnice Radosne

    1. @elladoc - O trwałość naszych małżeństw i przezwyciężanie sytuacji kryzysowych.
    2. @balbi- Aby nasi mężowie stawali się świętymi ojcami.
    3. @Anka - O ochronę umysłów naszych mężów przed kłamstwami nieprzyjaciela.
    4. @Pipijo - O mądrość Bożą dla mężów przy podejmowaniu każdej decyzji.
    5. @beabea - O wyzwolenie dusz naszych mężów ze wszystkich negatywnych emocji.

    Tajemnice Światła

    1. @megima -  O łaskę świadomości błędów popełnianych przez naszych mężów.
    2. @beatasb - O uwolnienie naszych mężów ze wszystkich krępujących ich więzów.
    3. @Quintana - O łaskę niezachwianej wiary dla naszych mężów.
    4. @gorzka_czekolada - O siły i odwagę dla naszych mężów do bycia prawymi ludźmi.
    1. @apolonia  - O łaskę nieskalanej reputacji dla naszych mężów.
    2.@chabrowa - O wytrwałość w okazywaniu wzajemnej czułości i troski w naszych małżeństwach.
    3 @Beni - O Boże błogosławieństwo dla pracy wykonywanej przez naszych mężów.

    Tajemnice Chwalebne

    1.  @camille - O codzienne odnajdywanie i wypełnianie w życiu naszych mężów Bożego powołania.
    2. @Barbasia - O kierowanie się naszych mężów w całym życiu Bożymi priorytetami.
    3.  @WandaB- O upodobanie Boże w słowach wypowiadanych przez naszych mężów.
    4.  Kinga -siostra @Kasik- O przemianę serc żon, aby stawały się dla swoich mężów źródłem prawdziwej radości i pomocy według Bożego zamysłu.
    5. @Anulcia - Dziękczynna za wszystkich naszych mężów.


    Pozostaje pytanie, czy wszyscy są z tym ok, że wybierzemy Jana Pawła II za patrona? Kto jest przeciw proszę o podniesienie ręki i naciśnięcie przycisku :)
  • Ja mam tylko jeszcze jedno pytanie, czy ktoś ma mówić początek różańca - Ojcze Nasz, Zdrowaśki itd?
  • osoba która odmawia 1 tajemnicę radosną odmawia również
    początkowe modlitwy: Wierzę w Boga..., Ojcze nasz ... ; 3 x
    Zdrowaś Maryjo...i Chwała Ojcu ... - tak jest w innej Róży w której jestem

  • No mi się też tak wydawało, ale usłyszałam z kolei z innej Róży, że nikt nie odmawia i takie dziwne to mi się wydawało... to tak też niech będzie.
  • edytowano sierpień 2014
    Niesamowite, przypisana mi została intencja o której myślałam przystępując  do Róży. Uwielbiam "przypadki". :D
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.