Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

ED - trudne początki :(

135

Komentarz

  • edytowano wrzesień 2014
    Dobre, pośmiać się można, nasi doceniają groteskę, niektóre stwierdzenia weszły u nas do kanonu. Tak to traktujemy, jak groteskę, a nie powieść obyczajową. Z punktu widzenia młodego czytelnika praktyczne są krótkie rozdziały, co u początków kariery jest bardzo krzepiące - F. ten rok czy półtora temu strasznie się cieszył, że udało mu się CAŁY rozdział naraz przeczytać.
  • Mikolajek swietny, nawet dla mlodszych i mniej rozgarnietych ;) Takie zwykle sytuacje, prosty jezyk.
  • @Eleonora no pisałam, że sama... z tyłu... A Wy?
  • @agga możemy się u mnie zlecieć,nawet chętnie,byle szybko bo brzuch coraz większy.tylko ostrzegam,że ja w mieszkaniu i wybieg mam do lasu tylko,żadnego ogrodu na grilika czy coś.za to w lesie grzyby :)
  • @agga
    @Predikata

    nie żbym się ten teges wcięłła czy cuś, ale ekhem można zawsze u mnie :D
  • a to spotkanie to w jakimś szczególnym celu czy takie pogaduchy, bo jakby co to ja też chętna jestem:-)
  • nie no pogaduchy stanowczo.
    Jutro odbieram nowe prawo jazdy,mogę jeździć jakby co legalnie ;)
    nie ma jak załatwiać sprawy na brzuch, w 5 dni mi wyrobili. Nie sądziłam,że to w ogóle możliwe.
  • @Winda, my też bardziej z tyłu, po drugiej stronie, byliśmy w sześcioro, bez wózka, z taką małą rozrabiarą, co na rękach siedziała.  
  • hmmm... mam dwa typy
  • Ci bez wózka, spódnica do kolan (moja).
  • Czyli prawie koło mnie? Przed tą malowniczą panią od bochenka? Twój mąż też kogoś trzymał na rękach?
  • Nawet onet zauważył zjawisko - dla wątpiących:
    http://kobieta.onet.pl/dziecko/starsze-dziecko/edukacja-domowa-jak-to-wyglada-w-polsce/z8qge

    Ja się nastawiam na początek od września 2015
  • "Tak naprawdę w systemie edukacji domowej to dziecko wyznacza kierunek zdobywania wiedzy"
    ----------------------
    Nie. U nas kierunek zdobywania wiedzy wyznacza minsterstwo. A gdyby nie było ministerstwa, to wyznaczalibyśmy my, rodzice.
  • @Winda, to my.

    Rzepa szacuje na 3 tys., onet na 1,5 tys., ciekawe, ile teraz jest dzieci w ED?

  • potrzebuję na priv pogadać z kimś, kto ma doswiadczenie ED z pięciolatkiem który ma obowiązkowe przedszkole i jak tego pięciolatka zabrać z przedszkola w trakcie roku szkolnego help help ;)
  • wprawdzie nie zabierałam 5 latka z przedszkola ale mamy ed z 5 latkiem więc jakby co służę pomocą
     Moim zdaniem czy zabranie z przedszkola czy załątwianie tego na dziecku co jeszcze nie chodzi do przedszkola załatwia się to tak samo
  • Teraz mozna w dowolnym momencie w roku szkolnym złożyć wniosek o ED ale szczerze mówiąc nie wiem czy to tak bezproblemowo wychodzi. A chodzi do publicznego p-koła? Moze jak by sie dyrekcja nie zgodziła to znaleźć jakies prywatne i tam zapisać na ED. I tak czesnego sie nie płaci.
  • Chodzi do publicznego; średnio mi się ono podoba, ale to i tak najlepsze przedszkole w okolicy. problem powstanie głównie logistyczny jak zacznę chodzić do pracy, więc pewnie wykorzystamy opcję ED. A potem i tak skłaniamy się bardzo do ED bo do takiej szkoły, jaką mi ministra funduje, to ja małej nie poślę.
    Aneczka - to ja się wkrótce na priv odezwę, dobrze?
  • @Rosea - moja już w pierwszej klasie w tym roku, ale w zeszłym robiła w domu zerówkę, czyli to obowiązkowe przedszkole. Od tego roku zmieniły się przepisy, więc w dowolnym momencie możesz złożyć do dyrekcji podanie o zgodę na realizację obowiązkowego przygotowania przedszkolnego w domu, a jako załączniki do podania oświadczenia o zapewnieniu w domu warunków do nauki i dopilnowaniu, żeby dziecko przystępowało do wymaganych przepisami egzaminów (btw, w zerówce się żadnych nie wymaga) i opinię z porani psychologiczno-pedagogicznej. Jeśli rozważasz ED, to zaczęłabym od umówienia się z dzieckiem do rejonowej poradni, bo uzyskanie opinii może zająć trochę czasu.
  • Chyba, że pan Budajczak. Wtedy szybciutko.
  • Ale państwowe placówki nie zawsze chcą honorować opinie od pana Budajczaka :-(
  • W Salomonie w Warszawie załatwiają wszystko od ręki. A ja też mam 5-latkę na ed. Na razie najbardziej chętną do pracy :)
  • Salomon bardzo jest na tak.
  • W Salomonie wszystko od ręki można załatwić (opinia ppp, zgoda), tylko trzeba mieć cierpliwość do bałaganiarstwa (np. poniedziałkowa zmiana listy podręczników z innym zakresem historii, przyrody na poszczególne klasy). 

  • To ja zapytam jak laik, jaki Salomon, jaki Budajczak i w ogóle...
    Ostatnio słyszałam coś o szkole biorącej pod skrzydła edukację domową z Falenicy, ludzie chyba z DK, Ktoś coś wie?
  • Małgorzata ile dzieciaków masz w domu na ED?
    jednak się zdecydowaliście ;)
  • Ten tydzień też mało udany, bo się najmłodsza pochorowała :( Gorączka prawie 40 st, wymioty, drgawki, sinienie, nieprzespane noce. Chyba nigdy tak nie chorowała :( Teraz bierze antybiotyk i jest lepiej. Diagnoza: ZUM :( Może wreszcie normalnie zaczniemy ED?
  • @Aneczko08, mój 4latek kończy za rok we wrześniu 5 lat. Mam pytanie o formalności - co krok po kroku zrobić, aby go nie posyłać do przedszkola? Z jakim wyprzedzeniem? Jak wygląda edukacja domowa 5latka?
  • Rety, Gosiu, bardzo, bardzo współczuję. Trzymajcie się jakoś. Ściskam. A ED się nie martw. Ponoć dzieci w domu "przerabiają" materiał szybciej niż w szkole. Nadrobicie wszystko.
  • @Aniuszko, to tak jak moja wrześniowa czterolatka:-)

    krok po kroku masz to opisane przeze mnie TU
    Z jedną uwagą teraz już nie obowiązuje termin majowy więc można to załatwić w dowolnej chwili w przyszłym roku.

    W razie czego zapraszam na prv
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.