Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

[Warszawa] I Twoja córka może zostać skautką :)

edytowano październik 2014 w Polecamy
Propozycja dla dziewczynek z klas 0-3 podstawówki.

http://wedrownicy.mamaroza.pl/

PS. Jeżeli znacie rodziny, które by pasowały do tego projektu, to podeślijcie im link :)
«134

Komentarz

  • edytowano październik 2014
    czy mogę poznać więcej szczegółów"
    - gdzie dokładnie są spotkania?
    - kto to prowadzi?
    - i jak jest Msza, to w którym kościele i rycie?
  • 1. W lesie malcanowskim.
    2. Ja + przyboczna, jeżeli będzie więcej dziewczynek.
    3. Nie przewiduję specjalnych Mszy św. dla WMR, jeżeli chodzi o zadania z Krucjaty Eucharystycznej, to każde dziecko może je realizować w tym kościele, do którego chodzi z rodzicami.
  • Rozumiem, że Ula już zapisana ? ;)

    Muszę z M. porozmawiać
  • Tak :) Jest wilczkiem-oblatywaczem.
  • Maćku, Ty prowadzisz grupę dziewcząt?
  • @Eleonora dżender wszędzie się wepchnie ;-)
  • Cóż ma zrobić kochający ojciec, gdy nie daje się znaleźć żadnej niewiasty do poprowadzenia skautek i jego córka nie ma gdzie się zapisać? Zakłada beret na głowę i organizuje zbiórki :)
  • Znam Maćku jedna fantastyczną harcerkę, którą mogę Ci podesłać. Dziewczyna z misją. Obecnie na doktoracie na UKSW. Mieszka w Ząbkach pod Warszawą. 

    Co Ty na to?
  • Pewnie, bardzo chętnie :)
  • Macku, wstepnie juz z nia rozmawialam. Będziemy się widziały za kilka dni.

    odezwe sie na priv
  • edytowano październik 2014
    Jejuś sama bym się zapisała :P 




    A tak na serio, byłam kiedyś w skautkach, kiedy "wszyscy" byli w ZHP...była sobie kiedyś taka jedna drużyna utworzona za sprawą wierzących rodziców, będących w kontakcie z dowództwem we Francji. Bezpośrednio tłumaczone dokumenty, oryginalne skautowskie stroje. 
    Oczywiście to było bardzo dawno, śladu w internecie o tej dawnej drużynie juz nie ma, pozostał chyba tylko gdzieś na dnie duszy harcerek i harcerzy mających już teraz pod 40.:)

    Był rok 1993 kiedy w Polsce zaczęły powstawać pierwsze drużyny Skautów Europy. Początkowa było to w Świnoujściu, Szczecinie, Puławach, Lublinie, Radomiu i Wrocławiu. W roku 1996 oficjalnie zostaliśmy włączeni w struktury Federacji Skautingu Europejskiego

    ze strony Skautów Europy, jakby co.




  • A myślicie, że da się bez wybierania obrządku Mszy św. - bo to generuje szereg pytań: Msza św. na obozie, biwaku, forma odmawianego Różańca (tajemnice tradycyjne czy dodane, czy z dopowiedzeniami, czy po łacinie)?
  • Mozliwosc zapisania syna do skautow byla jednym z argumentow za zamieszkaniem w nowym miejscu. Tylko to zgnily zachod, wiec sa grupy mieszane d-m
  • @Eleonora u nas skauci sa przy naszym kosciele, wiec takich pytan nie ma.
  • @Eleonora:

    Wędrownicy działają w ramach Stowarzyszenia Mamy Róży i realizują cele statutowe. A to oznacza, że w kwestiach, które by mogły wywołać niepotrzebne podziały, będziemy postępować z wielką delikatnością i rozwagą.
  • Nie, nie to samo. To inicjatywa rodziców, na razie mikroskopijnej wielkości. Zaglądamy do książek Baden-Powella, do prac ks. Sevin i wybieramy to, co warto rozwijać w dzisiejszych czasach, czego gdzie indziej nasze dzieci nie znajdą.
  • A czy mogę prosić o objaśnienie symboliki krzyża? Czy w średniowieczu były stosowane takie róże wiatrów z lilijek, a róża na krzyżu ?
  • O @Maciek mam chętną dziewczynkę, na najbliższą sobotę ją weźmiemy z naszymi pannami. Może być? Gdzie ją zgłosić?
  • Do mnie :)

    Mam pomysł, abyśmy w sobotę pojechali na cmentarz do Wiązowny, zapalić lampki przy grobach żołnierskich i się pomodlić, więc muszę wiedzieć ile będzie osób.
  • To idę na pw :-)
  • Te inforamcje ze strony już przejrzałam. Ciekawi mnie na czym wzorował się autor symbolu, jakie miał inspiracje? (takie tam mam skrzywienie symboliczne, ostatnio dużo czytałam na ten temat)

  • Istnieje wiele krzyży organizacji skautingu katolickiego opartych o plan krzyża jerozolimskiego. U nas masz zaprojektowany tak krzyż SSBC. W różnych wersjach różne elementy wędrują w różne miejsca. W naszej pojawia się też róża jako symbol Patronki.
  • edytowano październik 2014
    Wędrownicy Mamy Róży to także skauting :) Ale trochę inaczej zaplanowany, wyrastający z doświadczeń polskich rodzin wielodzietnych.
  • Nie chcę pisać o cudzych brakach, wolę o własnych zaletach :)

    O "polskich rodzinach" napisałem dlatego, że utworzenie Wędrowników jest reakcją na to, co dotyczy Polski, a nie innych krajów.
  • chyba do FSE przyjmowane są dzieci od 8-9 lat, a tu wcześniej, tak?
  • Do Wędrowników od zerówki, do FSE zazwyczaj w trzeciej klasie.
  • edytowano październik 2014
    FSE Trzecia klasa lub 2 - dziecko powinno być po I Komunii.  Program wilczków obliczony jest na 3 lata. Dzieci które zaczynają wcześniej, po trzech latach się nudzą - i tak szybciej do harcerzy nie przejdą. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.