Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki laptop kupić?

24

Komentarz

  • @agga nie wim, masowo ostatnio uzywałem HP, i były ok. od lenovo i toshiby to dziś już bym się trzymał z daleka
  • @agga:i zawsze pierwotne dwa pytania to: do czego? jaki budżet?
  • @agga lenovo bardzo ok :)
  • @agga jeszcze zalezy w jakim celu chcesz uzywac i jaki model wezmiesz. Ale moj maz-cyborg ;) ma wlasnie lenovo thinkpada. Ponoc jeszcze lepsze sa tylko jakies australijskie laptopy, ale na razie niedostepne w Europie.
  • Do pisania głównie. Nie chciałam wydać więcej niż 2500, ale thinkpad to chyba od 4 tys. Patrzę. Choć już mnie korci, by taki z HD dźwiękiem był też, ale może HD to już wszystkie mają? Mam teraz sony vaio i to najgorsza bateria pod słońcem jest.
  • No i te thinkpad takie urocze ;) Maciejka może Twój mąż ma tańszy dostęp?
  • Tanszy dostep to ja mialam jako studentka. Teraz by trzeba bylo przez znajoma doktorantke zalatwiac, czy sama nie wiem jak. Obecnie maz ma dostep do tanszych tabletow Microsofta, ale kolejka juz jest ;)
  • Szkoda...
    A wydawać tyle kasy na komp przy takiej zmianie techno jakoś nie mam serca.
  • Jesli i tak ma byc tylko do pisania, to w ogole nie patrzylabym na jakiekolwiek parametry, tylko brala cos najtanszego i tyle. Bo i pamieci Ci na pewno wystarczy, i klawiszow ;) A ten lenovo thinkpad to dobry dla kogos, kto rzeczywiscie szybki procesor musi miec i inne bajery do sterownia swiatem.
  • Ale. Chciałabym mieć jakiś komp bazowy z officem całym. I on by miał być matką do tych pozostałych domowych, tórym cały czas się coś dzieje. A nie mogę sobie pozwolić na pisanie pracy i co chwila naprawianie kompa. O. Jeden nowy sprawny by się przydał. Tak sobie wymyśliłam z tym officem w tzw chmurze... 
  • Maz powiada: jesli ma byc to cos przenosnego, to moze byc to np. surface Microsofta, do ktorego mozna podlaczyc (dodatkowo) zwykla klawiature i monitor duzy. Albo cos z ultrabookow, model zalezny od upodoban i glebokosci kieszeni. Monitor i klawiatura jw. w domu mozna podlanczac do "zwyklej", zeby sie wygodniej pisalo. Office w chmurze jest niezalezny od tego, co wybierzesz. Niech nie kupuje della (bo to syf), hp taki sobie, lenovo albo assus ok.
  • Dzięki wszystkim :)
    A co to znaczy, że office w chmurze jest niezależny od wszystkiego?
    Chodzi o to, że muszę kupić offica nowego i nie chcę go instalować na tych kompach, które mam - bo one nie są pewne. A ten, który kupię nie musi mieć jakiejś większej mocy, żeby wszystko pociągnął?
  • No właśnie tak planuję - dzieciarnia nie dotyka.
  • W chmurze zapisujesz dokumenty. Edytowac moglabys juz na jakimkolwiek urzadzeniu (jesli zapiszesz je w starszej wersji kompatybilnej do tej, jakie maja te inne urzadzenia). Moc komputera nie ma tu nic do rzeczy.
  • @Tomasz mój prywatny asus nie lądował w rękach dzieciarni, a się zepsuł. Już po pierwszym skropieniu wodą styki klawiszowe nie działały. Służbowy HP został wielokrotnie zalany wodą, herbatą, i colą, spadł z 1m wysokości kilkakrotnie i działał bez zarzutu
  • @agga jak stawisz dokumenty w chmurze bez uprzedniego zaszyfrowania, to tak jakbyś swoje dokumenty dawała całemu światu.
  • No i jak sie zastanowilam, to chyba wiem o co Ci chodzi: instalujesz na jednym kompie offica, a on niejako "splywa" na wszystkie inne? Koncepcja bardzo ciekawa, ale chyba na razie niedostepna B-) Teraz jest mozliwosc edycji, czy to w chmurze, czy online np. w google doc.
  • Tomasz i Ewa nie zalewałem a pokropiłem, w ramach testu. Jak pisałem służbowy HP się zalał kilkakrotnie i nie miał problemów. W tym asusie po wyschniećiu było ok, ale jakiś miesiac temu mi przestał widzieć dysk, wiec się trzeba było bawić, bo styki coś nawalały od kontrolera
  • Nie ma czegoś takiego jak woda święcona, przynajmniej w posoborowiu. polecam naukę o sakramentaliach.
  • Rety. To już nie wiem. Co to za wyczyn - tylko edytowanie w tym offisie?
    Greg ten Dell nie ma Windowsa - myślałam, że już wszystkie mają... widać mam jakieś wygórowane mniemanie o dostępności i wygodzie ;)
    To może info o Office wiecie gdzie szukać? Mamy z sąsiadem do kupienia w tym tyg 3 laptopy i offica - może się jakiś sklep skusi na promocję - taki hurt;)
  • @agga a musi być MS office?
  • O tak.
    Mój M też potrzebuje pisać - a, że ja jestem techniczna - to bym się nasłuchała o moich innowacjach i bym musiała latać i wszystkich obsługiwać w temacie - nie w tym dziesięcioleciu już;)
    Ale są chyba office na parę stanowisk? Może z jedną matką?
  • Pisać można w innych wymysłach niż MS Office. Ba, Office do pisania tekstów dłuższych niz 10 stron się nie nadaje.
  • Nie załamuj mnie Greg.


    To o czym mówisz? I na jaki system operacyjny?
  • @agga skoro jesteś techniczna to polecam LaTeX, na kazdy system operacyjny (przynajmniej na 3 największe: Winda, pingwin i jabłuszko)
  • Dzięki!
    Teraz muszę lecieć - poczytam sobie jak wrócę.
  • edytowano październik 2014
    @agga zobacz sobie na Office365. Juz nie pamietam dokladnie o co tam chodzilo w szczegolach, ale jest jakas mozliwosc kupienia raz i placenia abonamentu na inne urzadzenia. Albo po prostu kupujesz raz plytke i instalujesz na wielu komputerach (nielegalne ale dziala).
    LaTeX jest piekny i ciekawy, w ogole lepszy od wszelkiego offica, ale jeli nie masz zamiaru pisac prac wybitnie naukowo- matematycznych, to szkoda czasu, bo troche sie trzeba wdrozyc w temat. Nietechniczne osoby troche wiecej niz troche ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.