Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kalendarz adwentowy

edytowano listopad 2009 w Polecamy
Zdaję sobie sprawę, że najsuperzasty kalendarz adwentowy jest tu:
Kalendarz adwentowy z cukierkami

Ale chciałabym się podzielić czymś, co pod wpływem przedszkola robię z córkami od kilku lat:

Adwentowa Matka Boska.

W pierwszą niedzielę adwentu malujemy wieeeelki plakat z Matką Boską (ale bez Dzieciątka - dzieciątko malujemy osobno i wycinamy, tak by pasowało do reszty plakatu, chowając na Wigilię).
Dzieci starają się każdego dnia zrobić jakiś dobry uczynek. Wieczorem przy modlitwie opowiadają co im się udało i każde nakleja Matce Boskiej na sukienkę serduszko, symbolizujące dobry uczynek.

W wigilię doklejamy Dzieciątko.

Moje dziewczynki to uwielbiają.
«134567

Komentarz

  • Pomysł super, tylko u moich chłopaków te serduszka to tak nie teges...
    Wymyśliłam rycerskie miecze, ale też nie bardzo. Może macie jakiś lepszy pomysł?
  • w Rytuale Rodzinnym - bardzo fajny pomysł na adwent - Różdżka ( drzewko) Jessego - dzieci z rodzicami czytają z Biblii i poznają genealogię Jezusa od Adama i Ewy i wykonują symbole do tych tekstów i zawieszają na gałązce( z drzewka owocowego) , która w wazonie ma zakwitnąć na Boże Narodzenie i wtedy umieszcza się na niej znak Chrystusa

    ja chcę w tym roku spróbować z dzieciakami

    ale to nie kalendarz:confused:
  • albo chmurki. potem będzie Matka Boska cała w niebie z Synem.
  • Chmurki jakoś mi to kontrastują z Wcieleniem...
  • Chyba wymyśliłam!
    Kupię kolorowe cekiny i to będą drogocenne kamienie. Każdy wybierze sobie kolor i będziemy tymi klejnotami (dobrymi uczynkami) ozdabiać szatę Maryi.
    Też trochę babskie, ale w końcu rycerze muszą coś zdobywać. :wink:

    Przy okazji znalazłam coś, co wykorzystam. Niech trochę poszerzają wiedzę biblijną.
    Atlas biblijnych kamieni szlachetnych...
  • Pomysł super, tylko u moich chłopaków te serduszka to tak nie teges...
    Wymyśliłam rycerskie miecze, ale też nie bardzo. Może macie jakiś lepszy pomysł?
    ---
    To niekoniecznie nie teges.

    W tej samej okolicy przebywali w polu pasterze i trzymali straż nocną nad swoją trzodą. Naraz stanął przy nich anioł Pański i chwała Pańska zewsząd ich oświeciła, tak że bardzo się przestraszyli. Lecz anioł rzekł do nich: Â?Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. A to będzie znakiem dla was: Znajdziecie Niemowlę, owinięte w pieluszki i leżące w żłobieÂ?. I nagle przyłączyło się do anioła mnóstwo zastępów niebieskich, które wielbiły Boga słowami:
    Â?Chwała Bogu na wysokościach,
    a na ziemi pokój
    ludziom Jego upodobaniaÂ?.


    Zastępy = wojsko (hebr. sabaoth)
    Narodził się Bóg, wódz wojska niebieskiego.
  • A może tak aniołów doklejać? Takich "męskich" jak archanioł Michał, z mieczem.
  • [cite] Cart&Pud:[/cite]Pomysł super, tylko u moich chłopaków te serduszka to tak nie teges...
    Wymyśliłam rycerskie miecze, ale też nie bardzo. Może macie jakiś lepszy pomysł?
    No a MB Częstochowska ma lilijki, to chyba dla przyszłych harcerzy w sam raz?
  • my mamy drabinkę i Dzieciątko w dół podążąjące w miarę upływu dni. każdego dnia pudełko z zadaniem; jak dobrze wykonane to sianko do żłóbka

    w tym sensie mamy że od tego roku zaczynamy :D

    do tej pory tylko słodyczowy kalendarz był :D

    @Bogna pomysł świetny!
  • [cite] Bogna:[/cite]A może tak aniołów doklejać? Takich "męskich" jak archanioł Michał, z mieczem.
    Ale to chyba zdecydowanie ograniczy ilość dobrych uczynków, biorąc pod uwagę, że zbyt wielu archaniołów nie ma. Chyba, że tych aniołów w kawałkach będą wklejać?
    [cite] Barbara:[/cite]No a MB Częstochowska ma lilijki, to chyba dla przyszłych harcerzy w sam raz?
    Jakoś harcerstwo im nie w smak. Trudno by im było wklejać symbole czegoś, z czym się nijak nie identyfikują.:confused:
  • Może gwiazdy?
  • Ale lilie to wprost z rycerstwa. Większość rycerzy miała tu i ówdzie ten symbol.
  • Tu i ówdzie mówisz? :bigsmile:
    MSPANC
  • Tatuaży chyba nie stosowali:tongue:
  • No ale na kalesonach np?
  • Pewnie tak... szczególnie w Brytanii
  • Otóż właśnie :bigsmile:
  • [cite] Marcelina:[/cite]No ale na kalesonach np?

    Mówi się "na dżemersach". Niczego się nie nauczyłaś.
  • [cite] Namor:[/cite]Ale lilie to wprost z rycerstwa.
    W zasadzie to miałam na myśli i symbol lilii w ogóle.
  • Świetny pomysł z Maryjką, ozdabianiem jej szat i doklejeniem Dzieciątka....ja to juz za rok się do tego przygotuję....wielkie dzięki!
  • Maryjką
    ---
    A kto to jest "Maryjka"? :angry:
  • A kto to jest "Maryjka"?
    --------------------------------
    Siostra mojego dziadka od strony taty.
  • Matka Jezusa? Czy coś pomyliłam?
  • Maryjka to może być kochanica Ziutka, matka Jezusicka, którego namiestnikiem na ziemi jest Ziutek Ratzingerek.

    Matką Jezusa jest Maryja, żona Józefa.
  • Przecież chodzi o to że malutkie dziecko przebrane za Maryję można nazwać Maryjką, nie przesadzajcie!
  • Co Ty, Cinek, taki cięty jesteś? :wink::wink::wink:
  • Marysia narysowała kalendarz adwentowy , a ja codziennie dawałam jej zadania , które ona po wykonaniu przykleja w odpowiednim miejscu
    od kilku dni zawalam z pisaniem zadań
    więc dziecko smutne ; wstałam o północy ,żeby nadrobić:wink:


    no i usiadłam na forum...
  • u nas Basia w zeszłymroku zrobiła to samo, w tymroku zamiast kalendarza są roraty
  • A ja skorzystałam z wszystkich waszych pomysłów:bigsmile:
    Zrobiliśmy wielki plakat - na nim duża stajenka z Maryją i Józefem, bez dzieciątka. Na samym dole - torebki z cukierkami wg kury domowej. Z boku przyczepiam kolorowe karteczki z zadaniami na każdy dzień. Codziennie jedno. Za zrobienie zadania i dobre uczynki dzieci dodają coś do plakatu. Doczepiliśmy już owieczki z waty, osiołka z plasteliny, dużo gwiazdek i serduszek. W kolejce czeka sianko i inne zwierzątka - dzieci samodzielnie je robią. Na końcu pojawi się Dzieciątko, a wtedy Maryja i Józef się uśmiechną (na razie mają puste twarze). :bigsmile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.