Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali stomatolog?

edytowano listopad 2014 w Ogólna
Konto skasowane na prośbę użytkownika.

Komentarz

  • Małgorzata, a czemu się nie zgadzalaś? Najstarszy ma jutro w szkole, zaniepokoiłaś mnie.
  • Nie wyrażałam zgody na fluoryzację ze względu na neurotoksyczność fluoru. Fluoryzacja tak, ale w gabinecie dentystycznym gdzie fluorem pokrywane są tylko zęby a nie błony śluzowe przez które łatwo się wszystko wchłania do krwi.
  • Fluoryzacja powinna być wykonana wieczorem przed snem żeby człowiek nie łykał śliny i nie zatruwał się fluorem nadmiernie.
  • Lepiej zaglądać dziecku regularnie w paszczę i leczyć minimalne ubytki, stany przedpróchnicowe niż traktować fluorem. Wolę mieć dziecko z zepsutymi zębami niż zatrute fluorem.

  • @Lila, ja mam koleżankę ortodontkę. Wiem, że ona też poleca kogoś w Ostrowie Wlkp. W sumie blisko od was.Spytam o ceny.
  • A jak chcecie prawdziwego dentystę, dentystkę czy też stomatologa, spróbójmy zawołać @mała_zu
  • Nigdy się nie zgadzałam na fluoryzację zębów. To jakiś przekręt jest. Wyciąganie dotacji kosztem zdrowia dzieci.
  • A jak trudno dostać pastę bez fluoru!
  • edytowano listopad 2014
    Fluor generalnie jest trucizną, ale uznawany jest substancją dobroczynną.
    https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=fluor+skutki+uboczne

    Bor jest pozytywnym pierwiastkiem, gdyż usuwa z organizmu trucizny (w tym fluor), ale uznawany jest za truciznę. Mija już miesiąc odkąd, z duszą na ramieniu zażywam bor w końskich dawkach i wydaje mi się że ten najgorszy czas odtruwania mam za sobą. Czuję się lepiej, przede-wszystkim nie choruję ciężko, jak to było co roku, a i łatwiej mi się skupić. Oczywiście zanim zacząłem leczyć się borem, przyjmowałem przez tydzień wapń, a teraz przyjmuję równolegle roztwór delbeta, gdyż te trzy pierwiastki (bor, wapń, magnez) współpracują ze sobą.
    http://pogromcymitowmedycznych.pl/myth/2867/czy-borax-jest-bezpieczny/

    Przy okazji wspomnę że mam zamiar kupić irygator (np taki jak w linku poniżej).. Czy ma ktoś doświadczenie w tym względzie? http://allegro.pl/irygator-waterpik-wp120-stacjonarny-ultra-2014-gw-i4832309765.html
    Podziękowali 1NC500
  • Ja się nie zgadzam na fluoryzację, pediatra mi kiedyś tłumaczyła, ze to nie powinno mieć miejsca.
    Od nadmiaru fluoru robią się kruche żyły.
  • Inna sprawa, że nie wierzę, że dzieci w szkole doskonale wypłuczą i wyplują ten fluor nie połykając go - stojąc po kilkanaście nad umywaleczką. A połykany fluor z pasty skutkuje narażeniem żołądka na nowotwór.
  • Ja odkryłam serię kosmetyków myjących - m.in. naturalne pasty do zębów etc. (mają też świetne odżywki do włosów) Himalaya Herbals.
    Chyba im nie schodzą, bo ciągle widuję na pzrecenach.
    Mydła też mają dobre.
  • Ziaja ma pasty i pastuszki bez fluoru:) Po 5 zł max
  • Wielorybek, widzialaś je gdzieś stacjonarnie, czy tylko przez neta można kupić?
  • "Dokładnie tą samą wiedzę mają polscy lekarze i ministerstwa, mimo tego promują podawanie fluoru codziennie wszystkim grupom wiekowym. Historycznie co ciekawe jako pierwsi podawanie fluoru zaczęli stosować Rosjanie i Niemcy w obozach koncentracyjnych. Odkryto bowiem, że ma on właściwości powodujące skrajną pasywność, dlatego tak wielu ludzi nie uciekało z obozów."
    http://kefir2010.wordpress.com/2013/12/11/fluor-prowadzi-do-nieodwracalnych-zmian-w-mozgu/
    Podziękowali 1NC500
  • Ot i cala zagadka zlego zachowania dziecka wyjasniona - od zawsze myje zeby pasta bez fluoru :))
    Podziękowali 1NC500
  • Mógłby ktoś polecić dobry irygator do zębów? Czy lepszy ten stacjonarny czy przenośny? Miał ktoś taki montowany na kran Sowash? Czy dzieci dają radę używać?
  • My mamy waterpik. Ogólnie ok. Raz dokupywalismy rączkę bo się zaciął przycisk. Warto regularnie odkamieniac i odkażać bo pleśń się lubi wdać. Polecam dodać coś do wody np. wodę utlenioną czy płyn Lugola parę kropel. Większość dodatkowych przystawek nie jest w użyciu. Warto zastanowić się czy jest miejsce w łazience żeby stał przy kranie i czy blisko kontakt się ma. Jak nie używamy to od razu pojemnik wyciągnąć na wodę i dobrze osuszyć trzeba. W 100% nie zastępuje nitki, więc od czasu do czasu warto ją użyć też.
    Podziękowali 1Agnieszka88
  • My też waterpik. Dzieci dają radę. Choć czterolatek nie może sam bo chlapie na lustro i łazienkę :)
    Podziękowali 1Agnieszka88
  • Dwuipółlatka ponad tydzień temu przewróciła się na buzie. Było trochę krwi, jedynka i dwójka się ruszały. Dentystka przez tel. kazała obserwować. Boleć przestało-choć do dziś nie je twardych rzeczy bo ciągle pobolewa. Do dziś jak zaglądałam do buzi to miała zęby jakby zarośnięte "skrzepami". A dziś wieczorem zobaczyłam że nad jedynką ma bardzo cofniętą szyjkę. Tak że odsłonił się prawie cały ząb. Bardzo mnie to wystraszyło. Co się z tym robi? Jest na sali stomatolog???

  • Te skrzepy to takie jakby srtupki w buzi. Czasem wyglądały jakby z kaszką manną.
  • Dodam jeszcze że oba się nadal ruszają. Jedynka troszeczke a ten odsłonięty bardzo. Trzeba wyrwać czy sam wypadnie?
  • Nie no, sama ani myślę usuwać! :)
  • Kochani pytanie:
    3.5-latek ukruszył nieznacznie górną jedynkę. Wspomina czasem że go boli przy jedzeniu. Jedziemy się pokazać dentyście, ale nie wiem czy to się uda ;)

    Sprawa jest tygodniowa. Czy mu to czymś grozi? Czy się samo naprawi (wiem, może głupie pytanie).
  • @wiesia nie wiem jak mleczaki i 3,5 latek, ale fioletowy elmex pomaga odbudowywać szkliwo i takie dolegliwosci bólowe mijają. Z tym, że to przy stałych  zębach i starszym dziecku przerabialiśmy .
    Podziękowali 1wiesia
  • oo dzięki @Bambidu :)
    Pozyskałam wiedzę, że jeśli odłamanie jest na skutek urazu/uderzenia to warto iść od razu, bo jeśli ząb jest "wbity" w dziąsło to można coś zadziałać.
    Nasz przypadek bardzo lajtowy. Może kilka reakcji bólowych przy nagryzaniu zimnych owoców. Podobno odbudowa ma nastąpić w ciągu 2-3 tygodni.

    Czarne wizje to: martwica, przebarwienie, naruszenie zębów stałych.
  • Bylam dzis z bolacym zębem. Czeka mnie leczenie kanalowe. Ta lekarka nie potrafiła go wykonać i skierowała gdzie indziej. Rozwiercila ząb i założyła opatrunek. Pomogło, nie calkowicie ale czesciowo. Boli mniej z uwagi na to ze zmniejszyła cisnienie.
    Niestety wizyta u nowej dr dopiero 23 października.
    Czy ktos sie zna czy można az tyle czekać z leczeniem kanalowym?
    To w ramach pakietu w pracy nie chcialabym wydawac dodatkowo prywatnie ale jesli bede zmuszona wydam.
    Niestety przez wirus sa az takie kolejki tam

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.