Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Śledzik

135

Komentarz

  • się moczą i bedą, tylk nie mogę zdecydować, czy na 3 czy 4 sposoby :D
  • Sultanskie jadłam hurtowo będąc w ciąży
    W połączeniu z wata cukrowa :))

    Ale nie polecam :))
    Jednak tradycyjny lepiej sie przyjmie :))
  • Robię po sułtańsku i po tatarsku. W tym roku pierwszy raz zrobię też solone z czosnkiem i majerankiem wg przepisu @nowej. :) Tradycyjnie z cebulką i w oleju także. Lubimy śledzie bardzo. :)
  • A u mnie tylko ja śledziowa jestem ale w tym roku przyjeżdża teść z odsieczą i tak się zastanawiam co oprócz klasyki przygotować... U mnie początek 9 miesiąca więc ostatnia szansa na śledzie.
  • @Olesia ,tylko na próbę zrób trochę tak jak ja z tymi po sułtańsku zrobiłam trochę posmakowały i będę robić wiecej ,a dobre są też te z przepisu Cart&Pud
  • Ja robię z jabłkiem, śmietaną, majonezem, pieprzem i z sokiem z cytryny. Pyszne jedzenie...
  • ja robię z cebulką deliaktnie podduszoną oraz marynowanymi posiekanymi grzybkami (typu gąski lub turki - a nie podgrzybki, chodzi o to by nie były w glutowatym occie)
    ukąldam warstwami, cebulka posiekane grzybki śledzie itd, kończe cebulką z grzybkami, do słoika dolewam też 1-2 łyżki octu z grzybków
  • A mnie w tym roku wyszły prześwietne z cebulką, jabłkiem i kiszonym ogórkiem. Nic więcej nie trzeba było, a robiłam w pośpiechu i lewą nogą.
  • To ja powiem, że zrobiłam pod pierzynką z przepisu Maćka i to był hit!
  • A ja Wam powiem ze nigdy śledzi nie robiłam- pierwszy raz w tym roku, znalazłam przepis na kwestii smaku- śledzie z suszona śliwką orzechami włoskimi cebula i olejem lnianym- i muszę powiedzieć ze lepszych nie jadłam! Zachwycam sie przy każdym kęsie!
  • Echhhhh
    Jak ja bym chciała lubić śledzie
  • Żałuj kociaro, bo zdrowe są. Niestety mój maż ma tak samo. ALe plus tego taki, że nie muszę się ograniczać w śledziowych wariacjach.
  • No bardzo żałuję, bardzo. Zawsze próbuję, smakuję...i ciągle rozczarowanam, że ciągle nie lubię
  • Mój mąż raz spróbował. I przy pierwszym kęsie nie tylko śledź wrócił ku światłu dziennemu. Także rozumiem, że nie każdy czuje tę miłość.
  • @nowa, bardzo Cię przepraszam, ale nie widziałam Twojego wpisu aż do teraz.
    Niniejszym informuję, że śledzie czosnkowe można zrobić wcześniej, około tygodnia wytrzymują. Dłużej może też, ale nie dane mi było nigdy do tej chwili dotrwać, bo znikały wcześniej. ;)
  • dziękuję ślicznie
  • Własnie tego szukałam. Ile mogą stać takie śledzie w lodówce. Czyli tydzień mogą.

    Taki mam pomysł, by kilka rodzajów zrobić, więc wyciągam wątek.
  • Sleeedzie... Konfiturka z cebuli... O rany... a u nas tylko ja sledzie lubie:-D teraz lubie;-)
  • Jakie śledzie kupujecie ?
    świeże?
    wędzone?
    solone?
  • podbijam.


    te konnfiture cebulowa to do jakich śledzi? pyt.j.w.
    :D


    bo mam ochotę na konfiturkę, zrobię chyba jutro...
  • mmmmmmmmmm, śledzika mi się zachciało,jak to czytam....
    =P~
  • @Lila,wołam Cię !!!
    Na pierwszej stronie zamieściłaś przepis na śledzie w musztardzie,ale muszę mieć kawa na ławę-te śledzie to w oleju czy solone płąty takie zwykłe, czy octowe???
  • Fajnie,dzięki, bo właśnie listę zakupów robimy :D
  • Czy słyszeliście może o śledziach pod pierzynka piernikową? Kiedyś, gdzieś jadłam, było pycha, ale nie wiem jak zrobić. ..ktoś coś może słyszał o takim pomyśle?
  • @jukaa zrobilam te w sosie czosnkowym, faktycznie przepyszne!
  • Też robiłam to są teraz moje ulubione śledzie
  • ja zaryzykuje i zrobię kawowo miodowo musztardowe:-)
  • up
    Podziękowali 1Haku
  • wymoczyć 4 solone  śledzie kilka godzin, pokroić na kawałki
    cebule3 pokroić w drobną kostkę , sparzyć
    upieczone wcześniej buraki, 2- 3 obrać ze skóry zetrzeć na dużych oczkach, lekko osolić, opieprzyć, ciut cukru wymieszać 
    na suchej patelni uprażyć garść słonecznika
    zrobić sos 3 - 4 łyżki majonezu, 2 łyżki śmietany wymieszać lekko posolić, dodać pieprz
    układać warstwami- śledź popieprzyć, cebulę, na to pół sosu , dalej buraczki, resztę sosu i słonecznik  - pychotkaa
    Podziękowali 2Haku AgaMaria
  • Śledź po kaszubsku
    ryba po japońsku

    o ile wcześniej mogę je przygotować???

    Boję się kumulacji roboty, bo z małym przy cycu to może zakończyć się niezłą burzą  :(
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.