Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tradycyjne ciasta Bożonarodzeniowe

1246710

Komentarz

  • Tradycyjne ciasta bożonarodzeniowe to te pieczone tyłem do ludu?
  • Tyłem do piekarnika. Na zimno.
  • tyłem do ludu to bez wyspy w kuchni?
  • Wyszły, tylko popękały na górze.
  • @Kowalka
    Do tego Makowca nie ma żadnego spodu?
  • nie ma spodu. Albo inaczej - jest wyłącznie spód :)
    właśnie się za niego biorę!
    k.
  • Dzięki. Ja wydrukowałam. Upiekę chyba już jutro. Na dziś mam dość.
  • Ta szara reneta mnie zainspirowała.
  • Up
    może się komuś przyda wątek ;)

    widziałam ostatnio w sieci przepis na babeczki makowo-serowe polane chyba kajmakiem, ładnie wyglądały
  • Zaczynam wpadać w panikę na tle ciast...

    Ale córka mi przypomina: "Tego jedzenia jest zawsze za dużo."
  • U nas też tak jest.
  • Robię w tym roku eksperyment - snikerso- makowiec :)
    Patrzac od dołu :
    ciasto
    masa makowa
    ubita kremówka
    ciasto
    masa krówkowa
    orzechy
    kremówka
    :)
    Zobaczymy jak wyjdzie :)
    K

  • Nic jeszcze nie upiekłam z przyczyn urozmaiconych. Mam nadzieję, że jutro machnę piernik ostatniej szansy i keks. I może jeszcze coś bardziej "wilgotnego" :-?
  • edytowano grudzień 2015
    @Savia dobrze Cię widzieć :)
  • Ale wiesz, że to "widzenie" jest sprzed roku? ;))
  • Nie wiem, ale i tak się cieszę :)
  • Znalazłam wątek.

    Może nie tylko mnie on interesuje.
  • Co miesiąc szukam przepisu Cart na sernik z rosą. Jeśli ktoś wie, gdzie jest, proszę, niech wrzuci.
  • edytowano listopad 2017
    Musiałam się nauczyć od wujka google, co to.

    Wygląda ciekawie, nie wiedziałam, że istnieje.
  • Ja szukam przepisu na piernik taki ciężki wilotny miodowy. Robilam ostatnio na powidlach ale wyszedł delikatny, puszysty lekki i nieco za suchy. Też dobry ale marzy mi się ciężki wilgotny. A przepisów tyle że trudno wybrać...mama robila piernik z tartą marchewką ale oczywiście proporcje na oko
  • @groszek, u mnie w domu się piecze. Przepis zbliżony linkowalam w wątku o ciastach dlugoprzechoywalnych. Mój musiałabym odkopać w notatkach 
  • @karolinamika ja polecam ten
    http://zaciszedomowe.pl/2010/11/piernik-babci-oli-antoykowy/

    Robie go od 2006 roku i jest super! Teraz bys go musiala zastawic i upiec ok. tydzień przed swietami.
    Podziękowali 2karolinamika Bridget
  • Nie. U nas bez marcepanu. Pewnie ten gotowy można bez przeszkód dodać. 
  • Berenika powiedział(a):
    Co miesiąc szukam przepisu Cart na sernik z rosą. Jeśli ktoś wie, gdzie jest, proszę, niech wrzuci.
    Napisałam MMS :)
    Podziękowali 1Berenika
  • Ale ten bez marcepanu też pyszny, to może nie kombinować? Podpytam jeszcze w rodzinie czy ktos dodawał.
  • Piekę marchewkowe bezglutenowe z dużą ilością cynamonu. Jest wilgotne, piernikowe w smaku, ale lekkie.
    Od dawna stosuję mieszankę bezglutenową Dove. W UK kupowałam ją w Tesco , lecz w Polsce dość trudno ją zdobyć( jeszcze w stacjonarnym sklepie nie widziałam). Jest naprawdę uniwersalna i bez dodatków sztucznych.
  • Przed Bożym Narodzeniem mamy adwent. Znalazłam dwa ciasta adwentowe.

    Pierwsze:

    Ciasto adwentowe

     


    Piekarnik rozgrzać do 180 stopni. Jajka rozdzielić. Żółtka utrzeć z masłem, cukrem pudrem i mąką ziemniaczaną na gładką masę. Dodać mąkę i mleko. Białka ubić z cukrem na sztywną pianę. Cukier wanilinowy, kardamon, imbir i gałkę muszkatołową wymieszać z masą z żółtkami, ostrożnie dodać pianę z białek. Formę do pieczenia nasmarować masłem i posypać bułką tartą. Formę wypełnić masą. Piec przez 1 godzinę. Na 15 minut przed końcem pieczenia rozpuścić czekoladę. Utrzeć ją z masłem. Ciasto wyjąć, pozostawić do ostygnięcia i polać polewą czekoladową.


    Drugie:

    Ciasto migdałowe z Santiago

     Jest to przepis zakonnic z klasztorów położonych wzdłuż El Camino de Santiago (900-kilometrowej trasy pielgrzymkowej z francuskich Pirenejów do grobu apostoła w Santiago de Compostela) i nie został zmieniony chyba od średniowiecza. Oryginalnie jest ozdabiany cukrem pudrem i krzyżem z Santiago.

    Jest bardzo proste w wykonaniu, ale jednocześnie bardzo smaczne – szczególnie jeśli lubicie migdały.

    Składniki
    • 250 g blanszowanych i zmiksowanych migdałów
    • 200 g cukru pudru
    • 4 jajka
    • skórka z połowy cytryny
    • opcjonalnie pół łyżeczki cynamonu
    Wykonanie
    1. Zmiksuj jajka z cukrem (ja ubiłam na puszystą masę), dodaj otartą skórkę z cytryny i wsyp zmielone migdały.
    2. Wymieszaj delikatnie i przełóż do przygotowanej foremki.
    3. Piecz w 180 stopniach przez 25-35 minut.
    4. Po upieczeniu przestudź, a następnie posyp dużą ilością cukru pudru.
    Podziękowali 1blaekie
  • Felicyta powiedział(a):
    Piekę marchewkowe bezglutenowe z dużą ilością cynamonu. Jest wilgotne, piernikowe w smaku, ale lekkie.
    Od dawna stosuję mieszankę bezglutenową Dove. W UK kupowałam ją w Tesco , lecz w Polsce dość trudno ją zdobyć( jeszcze w stacjonarnym sklepie nie widziałam). Jest naprawdę uniwersalna i bez dodatków sztucznych.
    Uprzejmie proszę o przepis na to ciasto. Chętnie w oparciu o składniki dostępne w UK.
  • Uwielbiam marchewkowe z mascarpone 
    Jak się doda przyprawę piernikową to jest mega ciasto świąteczne
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.