Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

MAKEDO - znacie?

Domyślam się, że po Świętach nie macie za bardzo chęci by myśleć o kolejnych zabawkach dla dzieci, ale chciałabym Wam polecić, póki pamiętam. Moja Ala (lat 7 i pół) dostała pod choinkę i dziś w końcu się tym bawiłyśmy, naprawdę warto!
Jak zrobię fotki tego co zrobiłyśmy to wkleję, a póki co popatrzcie tu:
https://www.google.pl/search?q=makedo&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=GDqsVJDANce4UbyMhKAL&ved=0CE0QsAQ&biw=1920&bih=947
Fajne jest to, że:
- samo w sobie zajmuje mało miejsca,
- jest wielokrotnego użytku
- można tworzyć formy małe i duże
- można bawić się samemu lub z kimś
- pobudza wyobraźnię itd.

Komentarz

  • my mamy taki zestaw:
    image
    65 elementów
    kosztuje około 40 zł


  • są też zestaw, które sugerują, co konkretnie można z nich zbudować, mają dołączone naklejki
    ale cenowo się to nie kalkuluje wg mnie, bo cena podobna, a elementów mniej, chyba za te naklejki się przepłaca
  • @Malgorzata
    to coś dla Twoich
    na 100%
    ;)
  • tak właśnie
    te niebieskie grzybki to takie zaciski, bardzo dobrze trzymają karton
    a czarne to zawiasy - można je też blokować by kartony były szczepione pod danym kątem
  • no i dobre jest też to narzędzie - piła - do cięcia kartonu oraz do robienia dziur
  • no właśnie, u nas był ten sam problem z taśmą klejącą
  • Świetne.
  • Kiedys kupilam dwa zestawy "konkretne" do samochodu chyba i robota. Syn chyba za maly byl na to, czesci sie pogubily zanim zdazylismy to cos zbudowac (bo trzeba bylo zebrac np. dwa niewielkie kartony, jakas puszke,itd). Ale chyba powroce do tematu, bo bardzo mi sie podobalo.
  • A ile miał lat?
    Mój Antek ma 5 i tak średnio miał ochotę coś robić, za to bardzo go cieszyło piłowanie tego kartonu...

    Druga sprawa to zainteresowania dziecka, u nas Ala uwielbia robić takie rzeczy
    dużo wymyśla sama takich form przestrzennych z papieru, dlatego to ona dostała ten zestaw jako prezent, choć może pozornie jest to zabawka dla chłopca i wiedziałam, że piła się Antkowi spodoba...
  • Tez cos w okolicach 5 roku zycia to bylo.To interesowalo syna, ale wtedy jeszcze byl bardzo slaby manualnie. Mysle, ze teraz bylo by duzo lepiej. Dzieki za przypomnienie tematu :)
  • Zamówiłam, myślę, że dla naszych pudłomaniaków będzie to trafiona zabawka.
  • Fajne, ale gdzie te wszystkie dzieła trzymać...
  • Przyszło, dzięki @Joannna za pomysł. Swietnie się bawią.
  • o jeny, to tu jest wiecej kartonowych fanow
    zadnego pudla nie moge wyrzucic, dopoki go kompletnie nie rozwala
    najpierw jest domem, zamkiem, mieszkaniem misia, wozkiem do transportu, co tam wymysla, a potem sie wreszcie rozpada....
  • Skatarzyna, dzięki, cieszę się :)
    @MonikaN, w takim razie Makedo jest dla Was, tylko że może te elementy za małe dla małego, póki co?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.