Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

24567370

Komentarz

  • To jest najbardziej prawdopodobne, ale nalezy wykluczyc takze inne przyczyny.
  • edytowano grudzień 2014
    Ja tak sobie strzelam, bo wiem, że ZCN dość popularny w ciąży i połogu...
    @quoda - proponuję taką próbę:
    Należy złączyć dłonie grzbietami, palce mają być zwrócone do klatki piersiowej, a nadgarstki maksymalnie zgięte. Jeżeli po minucie odczujemy drętwienie, mrowienie lub ból – prawdopodobnie są one spowodowane uciskiem na nerw.
    O, tak:
    image
  • O, ok, zaraz sprawdzam, jak sie ssak gwizdek odessie. Pierwszy nasz egzemplarz, co tak piszczy kiedy glodny, tamci plakali, ten gwizdze:)
  • Syn mojej kolezanki(3,5 roku) nagle stracił przytomność. Stało się to po wizycie na basenie( gorąco) . Miał lekką temperature. Wszyscy lekarze nie wiedzą co mu jest.
    Dziecko kilka m-cy temu dostało niedowładu nóg(podobno była to choroba dłoni, stóp , jamy ustnej).Zrobili mu badania włacznie prześwietleniem głowy i nic nie wykazało. Powiedzieli ,że co drugie dziecko to ma i ,że wyrośnie z tego.. CZy wiecie może co mogło spowodować to omdlenie..? CZy może to być padaczka?
  • @Ania i Adam - szukałabym w kier. neurologicznym lub krążeniowym.
    BTW - jakoś u nas dzieci po chorobie dłoni, stóp i ust nie miewają niedowładów. Przynajmniej, nie masowo.
  • z tego co wiem on ma niedobory wapnia i wit D3 . Cały czas dostaje w tabletkach( jest pod opieką polskiej pediatry również i to ona zaleciła wapn i D3) W Szkocji lekarze uważają ,że jest to zbędne. Czy takie niedobory moga być przyczyną?
  • @Ania i Adam
    mój ma potężny neidobór wapnia i vit. D - no i oczywiście wynikający z tego nadmiar fosforu. Wykryto mu niedawno w szpitalu. ALe żadnych takich niedowładów nie miał. Natomiast ja się trochę martwiłam min. o padaczkę i dlatego go położyłam na neurologii: miał badania, najważniejsze to EEG w fazie zasypiania, on właśnie ma takie małe wstrząsy, ale okazało się to nic groźnego.

    O ile omdlenie - wydaje mi się, że może się zdarzyć - to te niedowłady bym diagnozowała, na czym one polegają w ogóle?
  • zdażyło się to tylko raz . Wczesniej przechodził wysypkę( dłoni, stóp i buzi) , kilka dni pozniej nagle zaczęły go boleć nogi, nie mógł spać trzymał je w górze oparte o ściane, płakał. Po jakimś czasie chcial wstać i nie mógł chodzić. Rodzice zabrali go do szpitala i tam stwierdzono,że to po przebytej chorobie. To tyle co wiem.
  • Ania, a jak długo trwał ten niedowład?
  • kilka godzin
  • Pytam, bo sama miałam taki epizod w dzieciństwie (ok. 5 lat?) - przestałam chodzić, nogi mi zwiotczały, nie mogłam ustać.
    Rodzice zabrali mnie do jakiegoś starego ortopedy, który stwierdził, że dziecko się po prostu zmęczyło... I że musi się porządnie wyspać! I ku zdziwieniu wszystkich miał rację, następnego dnia już chodziłam.
    Na pewno nie można tego niedowładu zlekceważyć, ale piszę, bo bywa i tak.
  • Mam pytanie - czy poprzecznie poszerzona sylwetka serca widoczna na rtg płuc to może być sygnal czego?
    Koniecznie musze do kardiologa czy to może być poinfekcyjne przejściowe?
  • edytowano styczeń 2015
    @Nika76 - powiększenie jam serca, niewydolność krążenia? Wskazane Echo serca. Nie wiem jak teraz po kolejnych reformach, ale popytaj rodzinnego czy on może zlecić, bo na wizytę u kardiologa a potem na badania będziesz pewnie długo czekać. Jak masz poszerzoną sylwetkę serca to masz, nie ma się tego przejściowo i serce nie wróci do dawnych rozmiarów. Trzeba się dodiagnozować.
  • Może być to wynik nadciśnienia lub wady zastawkowej, to najczęstsze. I pytanie na ile powiekszone, ale tego się standardowo nie pisze.
  • Martyna a na Echo daje teraz rodzinny czy nie może?
  • Kurcze, świta mi, że od stycznia.

    @agnodike5 będzie wiedziała.
  • Moje.

    Kiedys miałam zdiagnozowaną niedomykalność jakiejś tam zastawki.
    Problemy z krążeniem miałam w kwestii nóg i zbyt dużą gęstośc krwi... Ale od tamtych czasów o wiele więcej piję, nadciśnienia nie miewam raczej
  • Nie miewam duszności, chyba ze ze strachu jak wtedy na tych schodach....
    Chirurg mi powiedział ze mam dużo pic, jak do tego zaczelam dbac o miesnie nóg to problem zylakow się skonczyl.
  • @Katarzyna zrobiłam ten test

    mówisz, że po minucie ma zacząć boleć (ewentualnie) ?
    kurcze, mi po kilku sekundach dokucza, szukać lekarza ?
  • Jeśli oprócz problemu przy samym teście masz inne dolegliwości wskazujące na zespół cieśni nadgarstka, to sugerowałabym udać się do neurologa.
    Można też, odpuścić tymczasem dalsze diagnozowanie i leczenie i zrobić 6 tygodni diety Dąbrowskiej. Powinno pomóc.
  • edytowano styczeń 2015
    @quoda, @Sylwunia, jak Wam bardzo dokucza to neurolog lub ortopeda może dać skierowanie na badanie EMG - badanie przewodnictwa nerwowo-mięśniowego i tam wyjdzie jakie nerwy i w jakim stopniu są uszkodzone i czy to kwalifikuje się do zabiegu czy wystarczy np rehabilitacja. To w ramach NFZ.
    Natomiast jeśli ktoś nie chce czekać w kolejkach to może bezpośrednio iść do pracowni EMG (są przy szpitalach ale też w prywatnych poradniach specjalistycznych) i tam bez skierowania wykonać badanie EMG (mówi się, że w kierunku zespołu cieśni nadgarstka) - koszt badania około 100-120 zł a potem z wynikiem do specjalisty - neurolog lub ortopeda.
  • Ja mam złe przewodzenie w łokciach - przy noszeniu niestety się pogarsza, drętwieją mi palce 4 w połowie i 5 (tzw ręka błogosławiąca) - w lewej ręce brak czucia powierzchniowego ( w tych palcach - mrowienie) mam już bardzo długo, a teraz to samo się robi w prawej :/ I dochodzą silne bóle łokci.

    Ech, życie.
  • edytowano styczeń 2015
    Od dwóch tygodni łykam ketonal i martwię się o mój zoladek.
    Biore osłonowy na czczo ale i tak się boje....

    Ten Opokan to warto by było np. zamiast ketonalu? Czy to tak samo niebezpieczne?
    Nie dam rady funkcjonować bez niczego...

    Pyralgina nie daje rady
  • Może Diclofenac w czopkach? Brałam po wycięciu migdałów. Bardzo skutecznie znieczulają ale tylko na receptę.
  • Meloxicam to niesterydowy lek przeciwzapalny - tez ma swoje dzialania uboczne, m.in niestety takze na zoladek, jak i ketonal.
  • @Nika76 , ale masz juz jakis problem, czy tylko się boisz? Bo jak widzę kult ketonalu i w jakich ilościach to ludzie pokątnie łykają, jako cudowne remedium na wszelkie bóle, to zapalenie błony śluzowej żołądka nie jest aż tak częste.

    Jeśli nie pijesz i nie masz tendencji do dziwnych reakcji po lekach uspokajających, to np. Zaldiar jest fajny. Tramadol +Paracetamol. Ino na receptę.

  • Prywatnie można na pewno zrobić - koszt w okolicach 100 złotych. Odnośnie skierowań sie nie wypowiem, bo nie wiem.
  • Echo można prywatnie na 100%.
  • Tomografii się nie dziwię, że nie zrobią - bo to badanie ryzykowne ze względu na promieniowanie rentgenowskie. A echo serca to USG, więc nie sądzę, by wymagali skierowania.
  • @AleksandraB
    Myślę że moje wstępne (jeszcze nie dają się we znaki) hemoro.. by się rozszalały.

    @MartynaN
    Mam uczulenie na paracetamol niestety

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.