Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

13567370

Komentarz

  • edytowano styczeń 2015
    @Nika76, ale co Cię konkretnie boli, bo jakoś się nie doczytałam....
  • mięsień chyba okolicy lędźwiowej, po upadku ze schodów
  • pisałam już kiedyś że bolą mnie stawy - całe dłonie i stopy, co kilka tygodni przychodzi kilkudniowy atak silnego bólu i opuchlizny. Zrobiłam badania podstawowe - wyszły idealnie, byłam u reumatologa - kolejny komplet badań wykazał wszystko w normie, borelioza ujemna. Zdaniem reumatologa nie ma podstaw do podejrzewania choroby reumatycznej czy zapalenia stawów, zalecił doraźne leki przecibólowe. Skoro nie zapalenie stawów to co może oznaczać to puchnięcie i ból?
  • Jak sie nazywa ten lekarz od nog? zyl?
    moje nogi wygladaja koszmarnie bo sa cale w pajaczkach
    szczegolnie uda
    to mnie tez bardzo bolą od srodka :-S
  • @asiao O flebologa Ci chodzi?
  • nie wiem ..chyba tak ;)
  • :)))

    @kitek tarczyce sprawdzilas? EKG i echo serca OK? elektrolity robilas? czynnosc nerek i watroby???
  • @asiao
    Chirurg naczyniowy.
    Ale pajączki to się cerutinem leczą.
    Mnie zawsze znikały jak sobie połykałam
  • ale to nie takie zwykle pajaczki tylko w kilku miejscach takie mega i mam to coraz gorsze
  • edytowano styczeń 2015
    Odpowiednio dużo pijesz?
    Jeszcze wspomnę o mięśniach łydek. Podstawa w krążeniu nóg

    Powiem tylko z perspektywy odbycia 3 operacji na każdej nodze po których problemy nie ustąpiły... że nie doceniamy kondycji mięśni łydek i ud.
    Mnie one chyba zanikły w moich zagrożonych ciążach i cała ta historia z żylakami zwłaszcza od tego była. I z braku płynów
  • ekg miałam robione kilka miesięcy temu (wtedy już miałam te bóle) - wszystko ok. Echa serca, elektrolitów i czynności nerek i wątroby nie. W jaki sposób nerki czy wątroba mogą wpływac na bóle stawów?
  • Moga wplywac na obrzeki, niesprawne nerki moga sprzyjac odkladaniu sie rozmaitych swinstw w stawach. Dodatkowo - obrzekniete stawy jak najbardziej maja prawo bolec. Nie zapominajmy tez o czynnosci narzadow dokrewnych. tarczyce warto tez sprawdzic.
  • asiao, w gabinetach medycyny estetycznej też klajstrują pajączki.
  • tak wiem
    ale czy ten bol od srodka jest normalny przy "pajaczkach"?
  • Pajączki to objaw niewydolności w większych naczyniach głębiej.
  • Jesli boil jest 'od srodka', to moze byc wiekszy problem - zdecydowanie nalezy udac sie do specjalisty i przerpwoadzic diagnostyke. I haku dobrze radzi - wzmicnienie miesni nog jest bardzo istotne - to one 'pompuja' nam krew w zylach! Staraj sie tez regularnie odpoczywac z nogami ulozonymi nieco wyzej, niz reszta ciala. Amerykanskie kladzenie nog na stole jest malo eleganckie, ale godne polecenia od strony zdrowotnej ( no , moze niekoniecznie na stole, ale wlasnie wysoko)
  • @kitek a robiłaś poziom kwasu moczowego we krwi?
    @Nika76, jak to jest ból po urazie kręg. lędźwiowego i nie przechodzi po 2 tygodniach łykania Ketonalu to myślę, że warto zrobić RTG kręgosłupa, bo może to wcale nie jest ból od stłuczonego mięśnia tylko od pourazowej zmiany w kręgosłupie.
  • Nika po pełnej diagnostyce :)
  • edytowano styczeń 2015
    @rusalka Do leczenia grzybicy - srodki przeciwgrzybicze ( np nystatyna) i plukanki zawierajace chlorheksydyne ( zeby bylo smieszniej, Corsodyl jest ponoc niezly i...chlorchinaldin do ssania:)). Warto udac sie do lekarza po recepte.

    Tutaj masz troszke wiecej informacji:

    http://wylecz.to/pl/choroby/laryngologia/grzybice-ucha-i-gardla.html
  • @rusalka, a poduszkę już masz?
  • O właśnie, miałam się pytać o poduszkę:-)
  • Kochani medycy przetłumaczycie mi wynik gastroskopii na nasze z łaciny?

    Hernia hiatus oesophagei. Gastritis atrophica susp.
    Gastritis chronica atrophica antralis
    Gastritis chronica lymphofollicularis erosiva corporis
  • Zaryzykowałam i za mną pierwsza noc bez ketonalu...
    Rano wzielam ale przerzucam się na zel Diclac....

    Ze tez wczesniej na to nie wpadłam.
  • @Agnieszka5 Przepuklina rozworu przelykowego. Podejrzenie przewleklego zanikowego zapalenia blony sluzowej zoladka. Przewlekle zanikowe zapalenie blony sluzowej czesci przedoodziernikowej. Przewlekle wrzodziejace zapalenie trzonu zoladka typu grudkowolimfatycznego.
  • Przepuklina rozworu przelykowego.
    Podejrzenie zanikowego zapalenia żołądka.
    Zanikowe grudkowolimfatyczne zapalenie przedodźwiernikowe żołądka.
    Nadżerkowe zapalenie błony śluzowej trzonu żołądka.

    Kto dziś rozpoznania po łacinie pisze? Już nawet łaciny na studiach nie ma. Zgodnie z polskim prawem ma być po polsku.
  • O helicobacter pylori było?

    @draconessa, ekh, starsza koleżanko? Może to ładniej przetlumaczysz?
  • Ja juz tlumaczylam:))) Wyzej:))) Tylko nie wstawilam przy zapaleniu tronu blony sluzowej:)
  • edytowano styczeń 2015
    Dzięki dziewczyny!

    to jeszcze mi wytłumaczcie czym to grozi:

    Zanikowe grudkowolimfatyczne zapalenie przedodźwiernikowe żołądka.
    Przewlekle wrzodziejace zapalenie trzonu zoladka typu grudkowolimfatycznego.


    czyli o co kaman

    Edit: HP wyszedł negatywnie ale przeleczałam go dwa lata temu
  • edytowano styczeń 2015
    ... po odstawieniu Ketonalu zdecydowanie już wiem że uderzyłam się mocno również w kręgosłup. Boli jak chol...
    I choć na RTG nie było widać żadnych zmian to jakie mogą być tego konsekwencje i jak ich uniknąć?

    Wrócę do tego draństwa choć raz dziennie bo nie da się żyć.
    Ta maść jako dodatek albo uzupełnienie ketonalu jest rewelacyjna, ale jednak zbyt powierzchownie działa

    Pytam raz jeszcze - ten Opokan wart kupna?
    Czy równie niebezpieczny jak K?
  • @rusalka - łuszczycą się nie zarazisz, chorobami o podłożu infekcyjnym (bakterie, wirusy, grzyby) niestety możesz.
    @Nika76 - Opokan ma podobne działania niepożądane jak Ketonal, czy podziała lepiej nie wiem, ludzie reagują indywidualnie leki. Co masz jeszcze oprócz bólu ? - chodzi o zaburzenia czucia, drętwienia nóg, poczucie osłabienia którejś nogi, pogorszenie kontroli nad zwieraczami.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.