Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ludobójstwo chrześcijan nie możemy milczeć

edytowano styczeń 2015 w Ogólna
Od dawna dochodzą nas głosy o tym co się dzieje w Iraku, Syrii i innych państwach islamskich. Dzisaj mną wstrząsnęły zdjęcia ofiar i ich oprawców ( mam na fb nie umiem tu udostępnić) jestem przerażna i zdruzgotana. Nie mogę przestać myśleć.
Rozmawiałam o tym z @MarJan em i pierwszy pomysł to zamówienie Mszy Świętej w ich intencji na Wawelu ale może jak nam się uda to też marsz zorganizujemy.
To jest pomysł z przed dwóch godzin , być może zmienimy plany, ale mam takie poczucie pustki , coś trzeba zrobić, nagłaśniać sprawę kropla drąży skałę.
Proszę was wpiszcie tu jeśli mamcie sugestie pomysły jak to zrelaizować. Może w innych miastach też by się wam udało Mszę Świętą w intencji prześladowanych zamawiać i to wspólnie byśmy nagłośnili.

Edit
Wklejam link link.https://forumemjot.wordpress.com/2014/08/10/holokaust-chrzescijan-w-iraku-krwawe-biesiady-ludobojstwo-na-niespotykana-dotad-w-historii-skale-krzyzowanie-scinanie-dzieciom-glowek-i-nabijanie-ich-na-pal-media-milcza/
«13456710

Komentarz

  • widziałam to na fb , jestem .....nawet nie wiem jak określić uczucia słowami. Po przeczytaniu i widoku zdjęć, ryczałam , Boże tyle okrucieństwa ..... może lepiej nie wklejać tego tutaj ..... Panie tyle zła ..... :(

    +++ za ofiary , te dzieci, kobiety , ciężarne , mężczyźni .... całe rodziny , a ŚWIAT milczy.
  • gdzie mogę te zdjęcia obejrzeć?
  • Nie chcesz ich oglądać.
  • może racja..
    pierwszy odruch miałam taki by wkleić na fb by inni widzieli, by więcej ludzi miało świadomość..

    to są zdjęcia chrześcijan, tak?
  • tytuł wątka odpowiada na pytanie moje..
  • edytowano styczeń 2015
    Ludzie...po pierwsze ludzie
    Zmasakrowani i zabici muzułmanie/ inni innowiercy pewnie nie zasługują na współczucie
  • nie chciałam dziękować , wszyscy zasługują na współczucie , nie siejmy tu zamętu ....
  • kociara, tylko że jak zastrzelą 12 dziennikarzy za obrażanie innych ludzi, to idzie milion solidarnych po Paryżu, a jak giną setki ludzi ze względu na wiarę, to nikt na frjsie nie pisze "jestem chrześcijaninem".
  • A na współczucie zasługują, oczywiście. Choć czasem nie jewstem pewna, czy mogłabym w tej materii liczyć na wzajemność ( nie mówię o naszych Tatarach)
  • Fotografie udostępniłam na moim profilu na fejsie. Nie wiem, czy chcę czy nie chcę je oglądać - to jest obowiązek.
    Mam pytanie - co oprócz modlitwy da się zrobić? Czy istnieje możliwość sprowadzenia do Polski jakiś rodzin stamtąa? Wiem, że emigracja jest ich marzeniem - ucieczką pzred pewną śmiercią.
    Jakiś czas temu był u mnie na kawie ksiądz ormiańskokatolicki, Syryjczyk, który z Syrii przyjechał i przywiózł siostrę z rodziną. Miał taki żal, że nikt (jak to określił) im nie pomaga chociażby w tak prostej sprawie, jak zaproszenie i zdobycie wizy. Siostra jego potem poleciała dalej, do Szwecji.
    Co można zrobić?
    No i nurtujące, dlaczego biskupi i Ojciec Święty nie ogłosili jakiejś żałoby???
  • Jedno tutaj pozwolę sobie wkleić - nie jest to trup, w tym sensie nie jest tak dosłowne jak pozostałe. Nie daje mi dziś spokoju:

    malec584kie-dziecko-pod-bagnetami_images-catholic-org
  • Czy ten ksiądz nie mógłby uderzyć do Caritasu? Jakąś akcję zrobić? Nagłośnić?
  • Błagam was, nie wstawiajcie więcej, bo ja sobie dziś głeboko z emocjami nie radzę.
  • On był krótko w Polsce, wydaje mi się, że wybierał się nagłaśniać, muszę zapytać drugiego księdza, co go sprowadzał. W każdym razie ten Syryjczyk nie znał polskiego. Ale gdzie by nie był - w ogóle nie widzę efektów. Świat milczy i Kościół milczy, no niestety. Jakiś temat tabu się zrobił.
  • Już po porodzie zadzwonię do tego drugiego księdza i spytam, czy widzi jakąś konkretną możliwość pomocy, czyli sprowadzenia ich tutaj.
  • Ja tez bym chciała coś zrobić, wyrwać kogo się da z tego piekła, nie mam słów łzy ciekną i tak mi źle z tym, że płaczę a nic nie robię konkretnie, modlitwa i msze to dla mnie za mało, może źle brzmi, bo co ja mogę poza modlitwą.... Brakuje kogoś kto zna się na sytuacji i podpowie ludziom co konkretnie można zrobić
  • Może on mógłby zaprosić jeszcze kogos, a zrzute publiczną zrobić na koszty sprowadzenia?
  • Zadzwonię Dziewczyny i dam znać. Może ktoś będzie miał jakiś inny kontakt, zastanawiam się, czy te ichniejsze Ambasady działąją i mogłby pomóc.
    Może nawet jutro spróbuję, albo zaraz po porodzie, bo ja to już torby w aucie mam spakowane.
  • Kociara, przepraszam, ale czepiasz się. Akurat ci ludzie są zabijani tylko i wyłącznie dlatego, że są chrześcijanami.
  • Pzrepraszam, że do frondy ten link - ale jest opis tego, co w Nigerii się dzieje Chrześcijanom:
    http://www.fronda.pl/a/islamisci-zabili-rodzaca-kobiete,46282.html
  • to zdjęcie jest jednym z "lżejszych" , nie mam słów ....płaczę jak tylko pomyślę o tej masakrze .....Panie ratuj !!!

    +++
  • Nie rozumiem co musi siedziec w tych ludziach, jak bardzo wyprane mózgi musza mieć.
    Dlaczego człowiek człowiekowi jest w stanie cos takiego zrobić.
  • Oni już zdobyli palmę męczeństwa, natomiast także naszym grzechem będzie, jeśli nic nie zrobimy.
  • Muzułmanie zabijają chrześcijan a my mamy byc tu w Europie tolerancyjni dla nich. Oni by nas u siebie pozabijali.
  • kiedyś w Poznaniu był biskup Sako z Iraku jeśli nie przekręcam nazwiska.

    Pomoc Kościołowi w Potrzebie zbiera pieniądze na pomoc.

    https://www.facebook.com/video.php?v=703025193116438&set=vb.404302149655412&type=2&theater
  • Więc myślmy co możemy zrobić.
    Jak nagłaśniać sprawę. Jak im tam pomóc.
  • może wybierzemy jednego sprawnego biskupa proponuję Markowskiego znawcę islamu i będziemy do niego pisać listy-tony listów z prośbą o interwencję.
    Zrobimy koncert duży ze zbiórką publiczną, żeby sprawę nagłośnić.

    Więcej pomysłów nie mam.
    Albo wystawę przed Kościołami w stylu antyaborcyjnym
  • W listopadzie jest niedziela gdy modlimy się za prześladowany Kościół i mam wrażenie, że temu powinna towarzyszyć solidna akcja informacyjna..
    myślę,że w polskim Kościele w tych dniach dzieje się za mało..
  • Gdyby taka wystawa powstała, sądzę, że mój proboszcz wystawiłby
  • protestancka organizacja Głos prześladowanych chrześcijan kiedyś organizowała wystawy
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.