Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

12467370

Komentarz

  • Jeśli chodzi o łuszczycę to nie ma takiej możliwości, z tego co mi wiadomo nie jest ona zaraźliwa.
  • @Agnieszka5 Grozi owrzodzeniem, a owrzodzenie grozi perforacja, i innymi wielkimi nieprzyjemnosciami - jesli bys nic z tym nie robila. Na szczescie sa obecnie leki, i dieta odpowiednia ma znaczenie. Da sie z tym zyc:)
  • edytowano styczeń 2015
    @beabea
    na szczęście nic z tych rzeczy..
    Ale ten ból można porównać do eksplozji lasek dynamitu w całym mięśniu/mięśniach po prawej stronie koło lędźwi..
    Taki niespodziewany - ostry, rozrywający, a ja wtedy widzę gwiazdy.
  • Mam pytanie:
    jak i gdzie zacząć zalatwiac jakies ewentualne zabiegi rehabilitacyjne?
    Mam skierowanie do chirurga. Tam?
  • Mam pytanie: czy to możliwe, żeby mieć hemoglobinę poniżej 7 i nie czuć się źle?
  • @Nika76 musisz mieć skierowanie do Poradni Rehabilitacyjnej lub Poradni Ortopedycznej (ale chyba nie każdy ortopeda zleca rodzaje i ilość zabiegów). Skierowanie takie może dać Ci lekarz NFZ np. rodzinny, chirurg teoretycznie też.
    @pustynny wiatr a pozostałe parametry krwi jakie są?
  • no właśnie na razie tylko hemoglobina została sprawdzona, reszty póki co nie ma.
  • @pustynny_wiatr tak jest to możliwe. Znam opowieść o osobie, która miała Hgb 4 i beztrosko wybierała się na wakacje, kiedy zadzwonili do niej z przychodni informując o wyniku.
  • ja normalnie funkcjonowałam, pracowałam , zajmowałam się domem
    aż któregoś poranka zemdlałam

    zrobiłam wyniki i hrmoglobina 7
    pewnie czułam się żle, ale ja zadaniowa jestem :) więc nie zauważyłam ,ze muszę się soba zająć
  • Dzięki za odpowiedzi! Czyli organizm może jakoś sie przyzwyczaić i kompensować pewnie w inny sposób...

    No to jeszcze: jak często należy monitorować krew/hemoglobinę przy anemii i jakie parametry szczególnie sprawdzać?

  • Młoda zdrowa będzie na chodzie z hemo 5, stary chory z tą samą jest o krok od śmierci.
  • @pustynny _wiatr - ale ja jak sie dowiedziałam , to zaczęłam sie leczyć - od razu
    nie lekceważ tego wyniku !
  • nie no, spokojnie, nikt tu niczego nie lekceważy ;)

    Ponowię pytanie o to, kiedy najszybciej można oczekiwać jakiejś poprawy i wykonać badanie, żeby sprawdzić czy nastąpiła?
  • Pustynny, wpierw wypadałoby rozważyć całą morfologię, celem pomyślenia nad przyczyną.
  • Moją szwagierkę wypuścili ze szpitala po porodzie z 5. Wyobrażasz sobie...
  • A naszej A. nie dali krwi, bo trzeba ciąć koszty. Mąż chciał iść do rzecznika odpowiedzialności zawodowej, ale sama zainteresowana nie chciała się pałować.
  • 6-latka w nocy nie mogła spać z bólu ucha. Poza tym zero innych objawów. Podałam nurofen i ciepłą tetrę przyłożyłam do ucha. Dziś nie ma bólu. Jedynie słyszę, że ma lekko zapchany nos. Czy trzeba iść z tym do lekarza? Czy mimo tego, że objawów nie ma, może tam się coś dziać?
  • edytowano styczeń 2015
    Jeśli nie będzie się skarżyć na ból, goraczkowac i nie ma wycieku, nie musisz. Sugreowalabym krople do nosa do tej dziurki nosa, po której stronie boli a po zakropleniu położyć ją na kilka minut na ten bok,żeby udroznic trabkę Eustachiusza, oraz nurofen jeszcze z jedną dobę,żeby się ewentualny wysięk w uchu nie gromadził.

    E. Napisałam niezrozumiale
  • @MartynaN

    Nigdy tego nie przerabiałam, więctemat mi obcy;)
  • @koctel

    ja tam bym jednak pokazała laryngologowi.

    Mój najstarszy syn miał ból ucha tylko raz w życiu, też podałam coś przeciwbólowo-przeciwzapalnego. Ból minął. Ale młody ma na to ucho niedosłuch :(
  • @Agnieszka5, pytanie czy się to wtedy zaczęło.

    Jeśli chcesz komuś dla spokojności pokazać to wystarczy zwykły rodzinny lub pediatra z otoskopem.
  • Co to za krople się daje jak dziecko ucho boli? To sobie kupię na wszelki wypadek.
  • Można Dicortineff krople - nierefundowane i są na receptę.
  • @MartynaN - raczej tak, bo młody sam mi zgłosił w dwa tygodnie później po tej sytuacji, że gorzej słyszy - pojechaliśmy na badanie i potwierdziło ubytek.
  • Zastrzele się. No nie zrobię tego, bo chcę do Nieba. Kolejny wirus.
    Najpierw Zosia, potem Ania, Mąż ma małe krwioplucie, ja już katar i gardło...

    Lekarze nie chcą naszych dzieci odwiedzić. Z byle czym nie chcę do nich jeździć.
    Polecicie jakiś stetoskop z allegro?
  • edytowano styczeń 2015
    @wiesia, nie zastrzelaj sie!
    przetrzymacie!
    u mnie chlopcy tez chorowali zeszla zime, chyba w grudniu zaczeli, potem styczen i marzec chyba. 3 rzuty raz za razem.
    jest ciezko, dasz rade!
    w tym toku tylko troche katary mieli.
    byle do wiosny, w przyszlym roku bedzie lepiej. :)

    ale Twoj maz? krwioplucie?
  • @MonikaN... był u internisty... dostał antybola - ani panu pomoże, ani zaszkodzi usłyszał. Płuca czyste.
    Jakoś wytrzymamy... rozumisz, nie wiem czy moje wysiłki coś dają. A kontrolnie nie mamy jak logistycznie się ruszyć do lekarza. Dodam, takiego, żeby nas czym gorszym nie zaraził. W przychodni wiejskiej - chorzy, przyjmowani z dziećmi zdrowymi itd.
  • o to mialam napisac.
    tnijcie
    jak sie zbiera ropa w szczelinie migdalow, to nie ma na co czekac.
    dziecku wycinaja rano, a na drugi dzien wychodzi.
    a byl juz w szpitalu?
    jak sie boi syfu i pobytu?
    skad wie, ze tam syf?

    a Ty nie mozesz z Nim tam byc?
  • takie czyszczenie niewiele daje.
    przerabialam to kilka miesiecy.
    po wycieciu obu bocznych, wielka, wielka ulga.
    przestalam chorowac.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.