Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

16791112370

Komentarz

  • A czy takie ciśnienie w czymś przeszkadza? Dlaczego chcesz je podwyższyć?
  • @IrenaB
    Na ogół nie.
    Tyle, że często bywam senny (pytanie czy to z powodu ciśnienia ;-)
    No, i w ostatnich dniach pobolewa mnie głowa i tu pojawiła się sugestia lekarki, że to wina ciśnienia.
  • A nie spędziłeś zbyt dużo czasu przed monitorem lub w niewygodnej dla kręgosłupa szyjnego pozycji, np. pochyleniu? To odnośnie głowy nie ciśnienia.
  • Zatoki zdrowe?
  • Zatoki ok.
    W pochylaniu nie tkwię.
    A przed monitorem raczej nie więcej niż zwykle.
    Nie jestem pewien czy to zbyt dużo. Na ogół wstaję na co najmniej kilka minut nie rzadziej niż co godzinę, ale 5-8 godzin dziennie (nie codziennie) zdarza się.
    Pozdrowienia
  • Powinieneś porobić trochę pomiarów,ze szczególnym uwzględnieniem okresów bólu głowy. Jeśli zawsze masz takie niskie, nie powinno nagle dokuczac. Samo ciśnienie niskie, jeśli jest dobrze tolerowane jest "zdrowe"
  • @MartynaN
    Bardzo dziękuję.
    Tak profilaktycznie zrobiłem krew, a ciśnienie zorientuję się czy ktoś niedaleko ma sprzęt.
  • Poza tym na przednówku osłabienie i senność to chyba nie takie rzadkie. Ja też jakoś kojarzę sobie tę porę roku z bólami głowy. I to od nastoletnich lat. Częste zmiany pogody, ciśnienia.
    Sprawdź też oczy.
  • @IrenaB
    Oczy? Robiłem badania w kierunku jaskry (jest w rodzinie), ale jeszcze nie dotarłem z nimi do lekarza. Co oczy mają do tego?
  • Bo ostatnimi czasy, ciśnienie ma duże wahania
    Teraz na szczęście już spada
    ja z tych co maja w ok 90/60 i niżej
  • @hipolit
    I odczuwasz w głowie?
  • @jan_u

    tak, bardzo im wyższe ciśnienie tym mnie bardziej boli głowa
    czasem to aż tak, że mdli :(
    Najlepiej jak ciśnienie jest q ok 1000 hPa
    wtedy jest dobrze
    każde wyższe od 1010 hPa to już nie fajnie, ostatnie powyżej 1020 hPa to już udręka
    Im niższe tym lepiej się czuję

    Co do senności, to ciezko mi sie odnieść
    ja od dziecka jakoś tak nauczona, że drzemka w ciągu dnia musi być :D
    Pewnie ma to związek z ciśnieniem
    ale ja też niezależnie czy mam wyższe/niższe i jakie jest ciśnienie atmosferyczne to śpię w dzień ;)
    Jak już nie dam rady uciąc sobie drzemki, to padam potem dosłownie jak dziecko i jestem w stanie spać i 14 godz nieprzerwanie :D

  • @hipolit
    Dzięki, może nie dokładnie, ale odnajduję się w tym opisie ;-)
    Z drzemkami chętnie, tylko rzadko mi się udaje ;-)
  • Jeszcze jedno pytanie-jak twój sen, nie chrapiesz?
  • Bóle głowy są jednym z objawów jaskry. Szczególnie poranne. Podobnie wada wzroku też może się obawiać bólami głowy. I stres. I tysiąc innych powodów... :-)
  • W koncówce ciąży miałam niskie ciśnienie - 100/60 - jak już mnie wybudzali, bo "odlatywałam" w fotelu, czyli zasypiałam tak słabnąc. Kardiolog mi polecił dwa razy więcej pić płynów oraz lek gutron lub coś na e… (piszę z pamięci, mogę sprawdzić) - miałąm brać pzrez tydzień, codziennie rano. No i ten gutron wzięłam 1 tabletkę rano, następnego dnia pół tabletki i wystarczyło - trwale mi podwyższył ciśnienie. Rewelacyjny lek.
  • a nie glucardiamid?
  • @MartynaN
    Nic nie wiem, nikt się nie skarżył ;-) Na wszelki wypadek zapytam.
    @IrenaB
    Z tymi wynikami jaskrowymi muszę się wreszcie zapisać do okulisty.
    A glucardiamid lub coś podobnego sprawdzę ;-)
  • @AB a dlaczego robiliście badania, co się działo klinicznie?
  • Pierwsze co przychodzi mi do głowy to oznaczenie d-dimerów, żeby wykluczyć proces zatorowy.
  • @AB, faktycznie przepływy marne, jak na młodą zdrową,ale już "dziadki"chodzące z takimi przepływami mają się super.
    Nerki i serce ok? Cukier ok?
    D-dimery można zrobić, tylko przy stanie zapalnym mogą być fałszywie dodatnie.
    Nogi puchną symetrycznie?
  • Czy obserwujesz gwałtowne pogorszenie czy to raczej miesiące lub lata? Czy są sytuacje w których jest gorzej lub lepiej?
    Skąd to zakażenie?
  • Ale dziadki z takimi przepływami mają zmiażdżycowane naczynia, na które zapracowali latami i kiepsko leczonymi przewlekłymi chorobami. Pytanie skąd takie przepływy u praktycznie dziecka...
  • edytowano luty 2015
    ale to nie jest "młoda zdrowa" to jest młoda z porażeniem mózgowym! chyba dość silnym :(
    edit; znalazłam, cytuję:
    mpd czterokończynowe spastyczne
  • No właśnie, skoro leżąca, być może nigdy nie potrzebowała większych.W sumie opór drobnych naczynek mięśni ma ograniczony, bo mięśnie ma raczej symboliczne.
  • Moja patykowata koleżanka też ma 25. A robiła sobie od tak , żeby sprawdzić aparat i jej mina zrzedła.
  • @AB, chodź tu!
    Jul nie jest leżąca, jest bardziej aktywna, niż mi by się chciało!
    Akcja rower zawsze będzie w mojej pamięci przykładem forumowego przepływu dobra :)
  • Ja bym jej zrobiła Morfologię, ogólne moczu, d-dimery, ob i crp. Żeby nie przeoczyć jakiejś choroby układowej z zapalenie naczyń lub samymi obrzękami jako objawem.
    Czy kto w rodzinie miał takie problemy, bądź cierpiał na choroby autoimmunologiczne?
  • edytowano luty 2015
    Ach, to ta śmigająca na rowerze panna?:D
  • To skoro aktywna,ruch pogarsza sytuację? Obrzęki znikają w nocy?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.