Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

189111314370

Komentarz

  • Wczoraj bol narastal az byl nie do wytzymania. Maz zadzwonil na pogotowie. Zabrali mnie na sor. Tam dali kroplowke przecibolowa i rozkurczowa , zrobili morfologie i wypuscili.
  • a diagnozę jakaś postawili?
  • @Dorota
    właśńie miałąm pytać - jak sytuacja?
    A nie można tych kamieni zobaczyć, czy to nie to?
    USG robili?
  • Nie zrobili.
  • edytowano marzec 2015
    @manna
    To byłam ja. Stosowałam dietę bezmleczną i bezglutenową. Jadła jednak masło klarowane, mięso i jaja. U córki oprócz powiększonego migdałka były jeszcze plackowate wysypki na udach i plecach.
  • @Dorota, w tych dniach mam spastyczność jelit, jeśli Cię to pocieszy...
    U mnie takie atrakcje zawsze nasilają się w okresie przedwiośnie / jesień.
    Poza tym na deszcz, na burzę, na wiatr...
    Między nami gastrowcami :D

    Po paru dniach bólu dziś się złamałam i wzięłam przed chwilą naproxen, bo mi ten ból promieniuje na kręgosłup lędźwiowy i trochę nie daję rady funkcjonować....

    Zobaczę, czy pomoże. Mam nadzieję, że nie podrażni dodatkowo tych jelit. Zwykle poprzestaję na jednej tabletce 500.
  • @Dorota
    jakby się ataki powtarzały polecam sprawdzić ten trop woreczka.
  • Podobno zrobili tez próby watrobowe, przy woreczku powiny być podwyższone chyba??? Chociaz ja po pół roku zażywania mega dawek antybiotyków tez miałam w normie.
    Bałam się że to trzustka bo mój tato był cukrzykiem, a wczoraj miałam wysoki cukier. Ale nie wyszedł stan zapalny. Metoda eliminacji przyjmuje że to zolodek. Dzisiaj boli ale slabiej. Za bardzo się chyba wszystkim przejmuje. Nie umiem wrzucić na luz. Zrobiłam się jak moja mama.
  • @Dorota, jeśli nie masz przeciwskazań może pobierz sobie ze 2 tygodnie np. jakiś omeprazol 20 mg rano na czczo. Zobaczysz czy jest ulga - jak żołądek to może pomóc. Tylko niestety na receptę, by Ci musiał rodzinny wypisać.
  • Mam w domu. Zostaly mi dwa opakowania po rodzicach. Dzisiaj rano zazylam. Ciekawe bo lekarz z pogotowia mowil zebym sobie zebym sobie cos oslonowego bez recepty zazyla. Ja sie sie spytalam czy chodzi o polprazol lub controlox i mi odpowial ze tak. A w domu odkopalam i zobaczylam ze na recepte. Właśnie zjadlam pierwszy wiekszy posilek od trzech dni i mnie skręca.
  • Spokojnie, Polprazol i Controloc w niskich dawkach w Polsce mozesz kupic bez recepty.
  • @Dorota
    o rety - jak mi cię szkoda!
  • edytowano marzec 2015
    @draconessa, to dobrze. Czy mogę wieksza dawkę? Ból utrudnia mi funkcjonowanie. Nie wyobrażam sobie życia tak na dłuższą metę.
  • mozesz 40 mg, do tego nospa 2-3 razy dziennie,
    faktycznie przy niektorych preparatach najmniejsze dawki w malych opakowaniach sa bez recepty, to upraszcza sprawe :)
  • @Dorota
    receptę Ci pzreślę od lekarza, poproszę dla siebie - tylko Dziewczyny ustalcie co konkretnie i w jakiej dawce.
    Rozumiem, że to nadkwasota lub choroba wrzodowa in spe???
  • PS
    na receptę będzie taniej - nie mówię o ryczałcie, bo pewno nie ma - ale większe dawki się bardziej kalkulują.
  • Na recepte bedzie 50procent, ale to tez zalezy od preparatu. Proponuje 40 mg raz na dobe, jesli 20 za malo, no ale to decyzja Doroty.
  • Magda dzięki, przy dawce 40mg, tak jak beabea pisze mam zapas na dwa tygodnie. Waznosc do września. W międzyczasie i tak muszę isc do lekarza celem dalszej diagnostyki. Tylko wcześniej spacerek do nfz mnie czela bo w szpitalu wyświetli mni na czerwono czyli wyszło ze nieubezpieczona. A przecież dopieta jestem do ubezpieczenia meza a on zielony.
  • Jakby trzeba było prędzej, to się postaram - ale dobrze, że do lekarza się wybierasz.
    NFZ ostatnio zakwestionował mój adres zamieszkania :)
  • Nawet jak wyświetli na czerwono to przyjmują, tylko oświadczenie im trzeba podpisać, że ubezpieczenie jest. Ciągle są jakieś zaciachy.
  • Totez przyjęli. Podpisalam. Na sor. Tylko boje się że potem rachunek przyjdzie. Wiem ze nie tylko ja tak mam. Kiedys miałam problem z ubezpieczeniem jak pracowalam na zlecenie, ale potem maz mnie znów ubezpieczyl.
  • Szkoda czasu na Nfz, piszesz oswiadczenie przed wizyta i wystarczy.
  • Właśnie mi wczoraj koleżanka narzekala, że program zusowski oczywiście źle zrobiony i jak niebezpieczone wychodzą wszystkie kobiety na macierzyńskim, wychowawczym oraz osoby na zwolnieniach ponad miesiąc.
  • Nie wkurzaj mnie!!!!!
  • [w sensie - do lekarza, babo jedna!!!]
  • Wychłodzenie
    intensywne odchudzanie (zbyt mało tłuszczy w diecie, mała kaloryczność)
    leki przeciwgorączkowe, obniżające ciśnienie krwi, neuroleptyki, narkotyki
    hipoglikemia
    niedoczynność tarczycy
    jadłowstręt psychiczny, otyłość
    ludzie starsi i wyniszczeni, z dysfunkcją układu nerwowego

    Do lekarza marsz ;)
  • @asia a ciśnienie jakie masz?jeśli biedaku to migrena to i tak nic nie da.Zmierz ciśnienie.
  • Jak masz powyżej 50 kg i zdrową wątrobę to weź 1000 mg Paracetamolu.
    500 mg przy silniejszym bólu głowy to raczej nie pomoże.
  • @Lila , a masz dobry termometr? Ja już miałam dwa elektroniczne, co pokazywały zawsze dużo niżej, niezależnie od miejsca mierzenia...
  • Melduje ze podwójne dawki polprazolu i nospy pomogły. Tzn boli ale duzo duzo mniej. Dzieki za rady.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.