Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pończochy antyżylakowe - jakie polecacie?

Przyszedł moment, że kupić muszę nowe pończochy.
Do tej pory miałam dziwnej firmy, której para kosztuje ok 280zł, a wolałabym jednak trochę tańsze.
Jakie inne firmy wchodzą w grę przy żylakach (nie pajączkach), gdzie się je kupuje?
«1

Komentarz

  • Ja kupowałam na allegro i w sklepach internetowych są tańsze dużo :) także te 2 kompresji
  • Ja kupowałam tutaj http://przeciwzylakowe.pl/_cart/index/ . Kupiłam Pani Teresa i Relaxan. Pani Teresa mniej wygodna i na moje odczucia gorzej dopasowana, a Relaxan ok. Polecam od razu II stopień kompresji. Wcześniej miałam firmy Sicura, ale one całkiem sztuczne, takie żyłkowe były choć ucisk na łydkę lepszy. Ciężko rozmiar mi było zdecydować bo miałam pomiędzy dwoma przejściowy, ale w końcu wybrałam taki sam dla tych dwóch firm i różnice odczuwalne.
  • o! dzięki, dziewczyny :x
    Ja muszę mieć te o wysokim stopniu kompresji - bardzo mi się żylaki w tej ciąży posunęły :(
  • Miałam firmy Jobst wcześniej
  • CCL to stopień ucisku?
    Wg moich rajstop CCL 1 jest mniejszy a CCL 2 większy?
  • Ale drugi stopień ucisku a konieczność operacji to chyba coś innego?
  • @Wanda piszę priva

    Obawiam się, że po tej ciąży będzie już konieczność operacji :(
  • edytowano marzec 2015
    słuchajcie mam do oddania dwie pary pończoch leczniczych uzywanych ccl3 r 2. Na osobę około 160 wzrostu. Jedne na grubsze nogi a drugie na normalne. Baaardzo mocno ściskające.
    Kosztowały niecałe 300 zł za parę.

    chce któraś???

    Uzywane ale jeszcze posłużą.
    @Haku - ty drobniutka i niska jesteś moze będą dobre
  • nosze Vera 140 i sobie chwale.
    co do operacji to sie nie martw. tez sie szykuje a tydzien temu moja mama przetarla szlak.
  • @Dorota,
    może bym była chętna na te węższe?
  • Dziewczyny, nie żebym złośliwie czy coś pytała. Ale mnie bardzo flebolog uczulał, że pończochy uciskowe muszą być dobrze wymierzone i dobrane na konkretną osobę inaczej mogą szkodzić. Czy nie obawiacie się, że pończochy które popracowały już z nogą jednej osoby mogą nieprawidłowo lub niedokładnie ściskać nogę innej?
  • Były używane przez około dwa miesice. Na zmianę z innymi. Myślałam zr po praniu wracają do poprzedniego stanu. Przynajmniej tak wyglądają. Są bez palców. Grube cieliste.

  • Mi chirurg polecał czeskie Aries. Chyba nie mylę nazwy. Kupowałam w grudniu w sklepie medycznym chyba 120. Nie więcej.
  • Sprawdziłam i z tym dobieraniem to faktycznie do człowieka
  • Tak bardzo dokładne mierzenie w sklepie było.
  • Znów mam do odsprzedania pończochy II klasa Pani Teresa
    Cos mi ta firma nie pod pasowała rozmiar M
    Beżowy
    2 razy założone
    Ktoś chetny
  • A czy któraś z Was stosowała pończochy lub rajstopy przeciwżylakowe firmy gatta?
  • Podbijam, bo musze kupic nowe. @Haku jakie w koncu kupilas i jakie Ci sie sprawdzaly?
    ...
    Moj problem jest taki ze chcialabym je nosic do konca ciazy, czyli przez cale lato, jak to rozwiazywalyscie? Widzialam w sklepie kiedys w lecie w sklepie dziewczyne w rajstopach i na to getrach. Dodam ze bylo bardzo goraco.
    Juz teraz jak na dworze jest 4-5 stopni to mi jest goraco w rajstopach i spodniach.
    Nie ma jakis takich co by sie nadawaly do noszenia juz bez dodatkowych warstw?
    ...
    A na marginesie z palcami czy bez? Rajstop ciazowych nie znosze. Jakies niezsuwajace sie ponczochy/znacie?
  • Ja miałam JOBST. I to byly jedyne.pończochy które mi się ne zsuwaly. Chodziła w niech całe lato nawet przy tych ogromnych upałach i było ok.
  • Ja mam ogromny probkem z dobraniem rozmiaru, S jest dla mnie ogromna! W ogóle nie czuję ucisku, zwłaszcza w okolicy ud. Jeśli chodzi o pończochy, to nie raz chiwałam się po kąatach i zaułkach, aby je sobie podciągnąć (zjeżdżały mi do kolan).
    @ramatha chyba Ty jesteś szczuplutka, daj znać, jak znajdziesz coś odpowiedniego dla swojego rozmiaru, OK?
  • edytowano luty 2016
    @Felicyta ja mam tylko "Pania Terese" i zarowno ponczochy jak i rajstopy mi zjezdzaja. Mam S. Dzisiaj mierzylam nogi to udo miesci sie w dolnej granicy dla XS, wiec tez nie wiem jak bedzie. W dodatku chyba zdecyduje sie na "dlugie" bo jestem na granicy rozmiarow, a krotkie zjezdzaja. Moze dlugie beda lepiej trzymac. Masz moze podobny problem?
    Rozumiem ze tez Ci wszystko zjezdza - a jakie nosilas? I ktory stopien? Ja mam 2.
    Edit - ogolnie bede zamawiala na dniach. JOBST jest dla mnie za drogi, sprobuje zaczac od tych Relaxan co Ktos polecal wczesniej.
  • Haku. Po ciąży często zanik mięśni następuje. Oszczędzalas się w ciąży?
    Stepper 15 min dziennie

    I dla karmiacej... 3 litry płynu codziennie

    I po zylakach
  • Nosiłam Sigvaris, a teraz noszę Pani Teresa i dużej różnicy nie widzę. Tylko podkolanówki.
  • Nosiłam JOBSTy do końca (starą parę i nową parę) JOBST ma jeszcze takie za 110zł od sztuki na po zabiegu - i miałam jedną na lewą noge taką jako zamianę

  • przy upałach nosiłam tak samo - polewałam nogi wodą i jakoś to było.
  • edytowano luty 2016
    Ah czyli jednak JOBSTy... hmmm musze przemyslec, bo ceny sa dobijajace.
    ...
    @Nika76 a co masz na mysli mowiac "i po zylakach"? bo chyba raczej te co sa to nie znikna... czy sie myle? fajnie by bylo :P
  • wiecie jaki ból powoduje zakrzep?
    niby kupa kasy, ale opłata za nianię, opiekę I leki kiedy będziecie leżeć 3 tyg z nogą do góry i tak wyjdzie drożej

  • Nie zniknęły, ale przestały dolegac, tzn boleć i rosnąć.
    Bardzo mi się pogarszaly... odkąd pilnuje ruchu i picia nie mam problemów z nimi
    Podziękowali 1Bridget
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.