Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Półpasiec a ospa

Taką sondę chciałam zrobić - u kogo z Was dziecko zaraziło się ospą od dorosłego chorego na półpasiec?
Od 3 tygodni jest u mnie teściowa, właśnie wyszły jej objawy półpaśca, a ja mam na stanie 5-latkę i roczniaczkę, które jeszcze ospy nie przechodziły i się zastanawiam, jakie mają szanse zarażenia. W sumie takie nieplanowane ospa-party nam wyszło ;-)

Komentarz

  • Sa szanse, bo to wszakze ten sam wirus. Naturalnie,,zachorowanie nie jest gwarantowane, ale wysoce prawdopodobne.
  • Moja siostrzenica I siostrzeniec nie zlapali ode mnie. Jeszcze wtedy nie wiedzialam, ze to polpasiec, a wlasnie wtedy podobno sie zaraza, jak wyjda juz krostki to niby nie.
  • ja tez miałam połpaca i nikogo nie zaraziłam, myślałam w sumie że gdy się ma ospę to wtedy przy osłabieniu organizmu może wystąpić półpasiec,ale że można od półpasca ospą się zarazić to nie wiedziałam.Ania.
  • Ospa u dzieci to luksus. Przynajmniej nie musza sie stresować w wieku doroslym. Ja miałam zaraz po urodzeniu 3 syna. Brrrrrr....
  • Szczerze, też jestem zdziwiona. Jak mi się jutro przypominasz @Bea,, to uderzę o 8 rano do pediatry.
  • Nie mogłam odebrać wtedy.
  • @Bea i co w temacie tej ospy?
  • Niemowlę karmione piersią przez matkę, która przeszła ospę się na ogół nie zaraża.
    Na mojego trzymiesięczniaka naprychała i napluła kuzynka dzień przed wystąpieniem krost (czyli już była zakaźna mocno). Do tego dziadek pod tym samym dachem mieszkający miał półpaśca.
    I nic.
  • Moje niemowlę karmione przez matkę, ktora przeszła osoę, w wieku 5 miesięcy zlapalo ospe od starszego rodzeństwa - i to jaką! W wersji full de luxe edition :) ale miałam wrażenie, ze mimo okropnej ilości chrost, w ogóle nie miał śwądu, bo cały czas był bardzo spokojny, spał normalnie itp. Myśle ze to wszystko kwestie osobnicze są...
  • U nas syn złapał ospę od babci chorej na półpasiec. Wysypało go mocno. Lekarka kazała smarować octeniseptem, zoviraxem, kupić piankepoxclin jakby było gorzej. Synek po nocy ma kilka zmian nieładnych, jakby nadkażonych. Czym to smarowałyście?
  • Jestem na świeżo - Marianna własnie konczy ospę - ma juz zaschnięte strupki.
    Pierwsze smarowanie było gencjana - tylko to miałam w domu, potem mąż dowiózł jakieś białe mazidło (nie pamietam nazwy). potem smarowałam troche i jednym i drugim, jak miała kolejny duzy wysyp.  Wg. mnie gencjana ładnie zasusza, az tak masakrycznie nie brudzi otoczenia. Marianna nawet wolała gencjanę, bo to białe "chłodziło" i jej to przeszkadzało. Była pouczona, ze ma sie nei drapać, bo bedzie miała ślady i nawet prawie sie nei drapała, tylko czasem odparawiała tańce i kazała sie głaskać po plecach, bo jednak swedziało i jeszcze troche przeszkadzaja strupy. 
  • Dzięki:-)
  • U nas tez niedawno skończyła się ospa.
    Był wypróbowany  ten biały puder w płynie,ocenisept i gencjana,ale gencjana najlepsza,fajnie,szybko zasusza i odkaża.

    A ja oddychamy z ulgą,bo nasza malina się nie zaraziła,a to juz 4 tyg.od porodu.Batdzo się bałam,żeby nie złapała od starszej siostry,lekarze straszył,kazali izolować,na szczęście się udało,dzięki Bogu :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.