Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Obóz świętych

edytowano kwiecień 2015 w Ogólna
kto czytał książkę Jeana Raspaila (bardzo niepoprawną politycznie) napisaną w 1973 roku (kto nie czytał - powinien bo warto) ten już wie co się dzieje

Rząd w pierwszej chwili gotuje się do obrony, zrazu ustępuje. I tylko grupka patriotów postanawia stawić opór. Przedstawia im się dylemat moralny: chrześcijańska miłość bliżniego, bez czynienia jakiegokolwiek rozróżnienia między swoich i obcoplemieńców, a wzniosły egoizm, w poczuciu odpowiedzialności za własne ognisko i rasę, która w końcu musi zginąć w zalewie kolorowych imigrantów, jeżeli nikt nie postawi mu tamy. Figurą żle pojętego miłosierdzia staje się w powieści papież, rzucający w przepaść dorobek pokoleń gestem zupełnie śmiesznym wobec wieczności, ale przy aplauzie licznych chrześcijan. Nakazuje wyprzedać cały Watykan, skarby religii i kultury, tiarę, Muzea i Bibliotekę, a sam umiera na skromnym żelaznym łóżku i w opustoszałym pałacu. Zebrane w ten sposób środki nie przekraczają rocznego budżetu rolnictwa Pakistanu, a Trzeci Świat do końca ma mu za złe bogactwo - tym razem moralne. Jego następca zasiada smutno na wiklinowym tronie.

http://niezalezna.pl/66376-platforma-znow-przeciw-polsce-bedziemy-musieli-przyjac-setki-uchodzcow-z-afryki

http://www.fronda.pl/blogi/ex-fide-vivens/oboz-swietych-niepoprawna-lektura,33155.html
«1

Komentarz

  • nikt nie czytał??? nie wierzę.
  • Nie czytałam.
    Jeżeli w rękach mi wpadnie, jest szansa...
  • hm...nie czytalam i pierwsze slysze. można ją jakoś kupic?
  • czytałem ... i jeszcze "Pierścień Rybaka" oraz "Sire".
  • Ap 20, 8-9
    Dzieki, Prayboy, przeczytam w originale.
  • IdaIda
    edytowano kwiecień 2015
    Brawario, dzięki za fantastyczną recenzję.

    Ta książka faktycznie musi być jakąś totalną pomyłką ...
    Z tego co piszesz w recenzji - "Obóz Świętych" to wręcz obraza dla chrześcijaństwa!

    Jeżeli środowiska prawicowe, chrześcijańskie będą popierały tego rodzaju idee, jak te przedstawione w w/w lekturze - to niewierzący słusznie będą nas uważali za szkodliwych oszołomów.


  • Oboz Swietych to przyszlośc ktora nas czeka. wystarczy przejsc sie po Londostanie czy Brukseli (troszeczke dalej niz centrum).wojna już trwa i to widać {proponuje sie przejsc wieczorem po dzielnicach muzulmanskich np. bez chusty na glowie). Europa popelnia samobojstwo i predzej czy pozniej bedzie u nas na ulicach to co sie dzieje w krajach Bliskiego Wschodu. Kwestia demografii.
  • edytowano kwiecień 2015
    " Jeśli w waszym kraju osiedli się przybysz, nie będziecie go uciskać. Przybysza, który osiedlił się wśród was, będziecie uważać za obywatela. Będziesz go miłował tak jak siebie samego, bo i wy byliście przybyszami w ziemi egipskiej. Ja jestem Pan, Bóg wasz!" – Ks. Kapłańska 19, 33-34

    __________

    przybysz.

    nie milion przybyszów.

    i czym innym jest ucisk a czym innym zgoda na robienie ze swojego kraju śmietnika. Dlaczego nie przyjmujemy prześladowanych chrześcijan, a mamy przyjmować ludzi nieznanej prowiniencji, w tym islamistów?
  • edytowano kwiecień 2015
    Brawario, dzięki za fantastyczną recenzję.

    Ta książka faktycznie musi być jakąś totalną pomyłką ...
    Z tego co piszesz w recenzji - "Obóz Świętych" to wręcz obraza dla chrześcijaństwa!
    -------------------

    recenzja potraktowała książke dosłownie, a to błąd. To beletrystyka. Potępia polityczną poprawność czyli zarazę naszych czasów. Dziwi mnie tak dosłowne potraktowanie powieści, czyli zachęty do mordowania imigrantów. Polecam przeczytać a nie opierać się na samen recenzji. Podejrzewam że Brawario ma uraz do Raspaila po lekturze Pierścienia Rybaka.
  • Prayboy - ale ja w ogóle nie czytałem "Pierścienia rybaka". Jedyna książka Raspaila, jaką przeczytałem to właśnie "Obóz świętych". Uciekając zaś do przenośni i niedosłowności, można usprawiedliwić zaś każdą złą książkę, choćby i "Biblią szatana".
  • IdaIda
    edytowano kwiecień 2015
    Znakomite lektury w tym temacie, odnoszące się stricte do problemu islamizacji Europy i upadku naszej pięknej cywilizacji to:

    "Wściekłość i duma"
    "Siła rozumu"
    i "Apokalipsa"

    wszystkie autorstwa Oriany Fallaci, odważnej włoskiej dziennikarki i pisarki.

  • Ja dziś w malutkim miasteczku dziś byłam w kościele. Do Mszy służyło dwoch czarnych ministrantów. Może dożyję ciemnoskorego proboszcza?:-)
    Pytanie dziś, kto my, a kto oni?
  • @MartynaN

    my chrzescijanie(bez wzgledu na charakter skory), oni muzulmani (tez bez wzgledu na skorę i nie wliczając polskich Tatarow)
  • IdaIda
    edytowano kwiecień 2015
    Proboszcz mojej parafii jest ciemnoskóry właśnie.
    I w dodatku Hindus. Fantastyczny ksiądz.
    W"Obozie Świętych" należałby chyba do podrasy ...

  • Mysle, ze bez sensu jest takie uogolnianie - bialy dobry, czarny zly. Bardziej mn ie ciekawia wartosci uznawane za nadrzedne i do jakiego kregu kulturowego dany czlowiek nalezy. Czasem mam wiecej wspolnego z osoba czarnoskora, niz np z bialym lewakiem aborcjonista...
  • edytowano kwiecień 2015
    http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Azjatyckie-gwalty-zamiatane-pod-dywan-w-Wielkiej-Brytanii,wid,17487604,wiadomosc.html?ticaid=114c49

    poczytaj sobie Brawario o naszych "ciemniejszych" braciach, bezkarnych hinduskich bandziorach.

    to jest dokładnie o tym o czym pisze Raspail, a wysnuwanie z książki wniosku że mamy strzelac z armat do imigrantów świadczy o bardzo płytkim rozumieniu książki. Zamiast krytykować inne napisz swoją lepszą, przynajmiej tak dobrą jak ja o Paulo Coelho, którą przeczytałem z uznaniem.



    a zamiast Fallaci która wielbi żydów w swoich książkach polecam przeczytać "Wojnę kultur i inne wojny" córki Kołakowskiego, Agnieszki.
  • IdaIda
    edytowano kwiecień 2015

    Fallaci wielbi żydów w swoich książkach? W której, @Prayboy ?

    Może coś przeoczyłam ...





    Jej książki, te które wymieniłam są ALARMUJĄCE.
    I bardzo ciekawie napisane.


    Okrzyknięta została oczywiście rasistką.

    O tyle ją lubię, że pisze prawdę, bez ogródek, jest kompletnie niepoprawna politycznie a jednocześnie nie zauważyłam żeby namawiała do zabijania ...
    Poza tym Oriana Fallaci potępia ideologię a nie rasę.


  • Ja właśnie czytam. Niezła jest.
  • IdaIda
    edytowano kwiecień 2015
    Nadmiar muzułmanów w Europie jest zagrożeniem. I nie ma się co oszukiwać, że nie.
    Przede wszystkim dlatego, że liczebnie mogą stać się równi z nami.

    Będą wpływać na politykę krajów europejskich jako ich obywatele, jako europejczycy.
    Będą zapewne chcieli przeforsować własne prawo szariat, tak aby obowiązywało w naszych europejskich krajach.

    Nie ma co udawać, że chrześcijaństwo nie jest zagrożone a nasza cywilizacja nie broniona ocaleje. Sama się nie ocali.

    Ale powinno się te problemy rozwiązywać prawem a nie zbrodnią. Póki się jeszcze da, póki nas nie atakują.


    Poza tym to nie rasa a ideologia jest problemem.

    Bardzo niebezpieczne jest każde rasistowskie traktowanie drugiego człowieka.
    I bardzo niechrześcijańskie.

    Podziękowali 1Polly
  • czytałam, polecam, ciekawa lektura
    i "Pierścień Rybaka" też

  • przeczytałem bez entuzjazmu
    powierzchowna i efekciarska
  • IdaIda
    edytowano kwiecień 2015
    chrześcijaństwo jako takie, jest mniejszością w świecie
    muzłamnów już jest więcej od dawna
    tylko nie wszyscy emigrowali do Europy




    Chrześcijaństwo jest największą religią świata.
    Tyle, że jesteśmy podzieleni.
    Muzułmanie są na drugim miejscu.

    Jeżeli zaś wziąć pod uwagę samych katolików i przyrównać do liczby wyznawców Allaha - to nas jest mniej.




    Poza tym w Europie wciąż chrześcijanie są większością.

    W Norwegii my, katolicy, jesteśmy największą mniejszościową grupą wyznaniową.
    Nie muzułmanie. Na razie. A to wszystko za sprawą mieszkających tu Polaków ...

  • "Pierścień rybaka" bardzo dobry, też polecam.
  • @Predikata, dorzucisz mi jak przeczytasz? podjade, obiecuje :)
  • zapytam chłopa, bo ma też chętnego do wypożyczenia, musimy kolejność ustalić
  • czytam, przestaję i znowu czytam.
    Wolałabym żeby to była fantastyka a nie samospełniająca się przepowiednia.
  • Ida - ten nasz katolicyzm to można sobie w buty wsadzić. Nas jest sporo, owszem, przynajmniej ludzie są w kościołach na zachodzie, inaczej byłyby puste. Ale ten katolicyzm jest bez wyrazu.
    A chrześcijanie zachodu? Żarty...

  • Heh, no i co ja mam na to powiedzieć...?
    Niestety sporo w tym prawdy ... :(

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.