Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

31.05 niezwykłe wydarzenie! Dubeltowe prymicje braci U. ;-) Proszę o modlitwę...

Już w niedzielę 31.05 o godzinie 13.00 w kościele parafialnym św. Jakuba na pl. Narutowicza w Warszawie Mszę Świętą odprawią wspólnie moi bracia Stanisław i Franciszek.
Staszek przyjmie święcenia 9.05 w Rzymie, a Franek 30.05 w Warszawie.
Gorąco polecam ich modlitwie.
Poniżej zaproszenie od Franka:

ALLELUJA!

Kochani Przyjaciele!
Kościół katolicki w osobie J. E. ks. kardynała Kazimierza Nycza chce udzielić mi ŚWIĘCEŃ PREZBITERATU. Stanie się to 30 maja o godzinie 10 w Archikatedrze Warszawskiej na Starym Mieście. Serdecznie zapraszam Was na tę uroczystość i proszę Was o modlitwę za nas (wszystkich neoprezbiterów będzie 22). Bardzo jej potrzebujemy.
Wszystkie oznaki radości pod katedrą oczekiwane!

W związku z przyjęciem święceń, następnego dnia, 31 maja odprawię Mszę Świętą prymicyjną w swoim kościele parafialnym, to jest w parafii św. Jakuba w kościele na pl. Narutowicza. Odbędzie się ona o godzinie 13.00. Będę ją koncelebrował, razem z moim bratem, Stanisławem, który przyjmie święcenia 9 maja w Rzymie.
Na prymicję zapraszam również bardzo serdecznie, bądźcie wtedy z nami.

Po prymicji zapraszamy na świętowanie do Jordanka na Wawelskiej.

Zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy będziecie mogli dotrzeć, ale proszę módlcie się za nas - to naprawdę najważniejsze.

Zapraszajcie kogo możecie i proście o modlitwę.
Z Bogiem!
Franciszek, diakon Kościoła Katolickiego

Podziękowali 2Agax4 Klarcia
«13

Komentarz

  • pięknie!!! gratulajce z ciekawości, czemu jeden brat przyjmuje święcenia w Rzymie?
  • @Aneczka08
    bo święceń będzie udzielał bp Echevarria ;-)
    @Tomasz i Ewa
    Nie, co prawda rocznicę urodzin dzielą cztery dni, ale Franek jest sześć lat młodszy.
  • Dopiszę dla tych, co nie wiedzą: bp Javier Echevarria - prałat Opus Dei

    Będziemy mieli dwóch nowych opusowych księży z Polski - Stanisława i Wojciecha =D>
  • Ech Joanno tak otwartym tekstem :)
  • Czyli Opus Dei rośnie w siłę. Na większą chwałę Bożą.

    +
  • @Lila
    Którzy wiedzą to wiedzą.
    Dlatego napisałem, by ci co nie wiedzą zechcieli poszukać lub trwali w niewiedzy.
    Pozdrowienia...
  • U nas 9 maja - I Komunia św., najstarszego syna - będziemy pamiętać tym bardziej!
    Bracia kapłani - ale Pan Bóg jest hojny!
    :)
  • Pierwsze święcenia już w sobotę. Jutro wyjeżdżamy.
    Polecam modlitwie diakonów i naszą podróż.
  • Już w drodze do Rzymu. Bagaże zabrane, ale jeśli ktoś chce dorzucić jakąś intencję, to jeszcze się zmieści, piszcie śmiało...
  • Priwa poslalam,dotarl?
  • Dotarł.
    Przy grobie don Alvaro będzie w poniedziałek Prymicja. Będziemy usilnie prosić.
  • Ooo! @jan_u ja też poproszę o modlitwę do don Alvaro - w intencji naszych spraw mieszkaniowych.

    a we wtorek, 12 maja przypada wspomnienie liturgiczne bł. Alvaro
    o 18:30 będzie Msza św. w kościele Zbawiciela w Warszawie
  • Ale sie wstrzelilam! :-) Bog zaplac!
  • O, o, to i ja poproszę - tak ogólnie "za Kraków".
    Don Alvaro już będzie wiedział :).
    k.
  • Lila, ja wiem czemu za Kraków. Wrocek ma się dobrze :). A jak nie dobrze, to na pewno LEPIEJ ;).
    k.
  • oj tam, oj tam :).
    Niech będzie piątka
  • Teraz ja poproszę o modlitwę, bo zostało kilka godzin, a najmłodsza J. gorączkuje po podróży.
  • edytowano maj 2015
    Wklejam tu, bo chyba trochę pasuje...
    ksiądz Wojciech (bratanek siostry Woźnej znanej tu niektórym paniom) wyświęcony razem z ks. Stanisławem, obejrzyjcie, proszę.
    Warto!
    Bogu dzięki za takich księży!


  • I ja tam byłem, wino piłem i bardzo się cieszyłem. Piękna sprawa...
    Podziękowali 1Klarcia
  • JoannnaJoannna

    Będziemy mieli dwóch nowych opusowych księży z Polski - Stanisława i Wojciecha

    ----------------------------

    Ciekawie to brzmi: z Polski i akurat Stanisław i Wojciech :)
  • @kawusiowa
    I w przeddzień wyborów wezwani dwaj główni Patroni Polski...
    Ciekawe czy wśród patronów drugorzędnych skuteczniejszy okaże się Andrzej czy Bronisława ;-)
    A może to po prostu OD tak reżyseruje zakulisowo =))

    A poważnie, to zamykając wątek patronów Ojczyzny, powierzajmy neoprezbiterów i Polskę Najświętszej Maryi Pannie Królowej Polski. Zdrowaś Mario...
  • @jan_u,a jak Malutka? Nie rozchorowała się na samą uroczystość?
  • Malutka miała do 12.00 39,6, więc poszliśmy do kaplicy pytać co dalej (jechać komunikacją, taxi, ktoś zostaje itp.) i po odśpiewaniu Regina Coeli zdecydowalismy jechać normalnie. Malutka poszła spać. Po godzinie obudziła się mówiąc, że chce jeść i pić i tak się skończyło chorowanie. Alleluja!
  • Uff, wróciliśmy.
    Podróż powrotna mordercza, bo bez noclegu.
    Piękny i bardzo radosny czas.
    Do wspólnego świętowania zapraszam 31.05 i dalej proszę o modlitwę, wszak Franek jeszcze nie wyświęcony, a i wyświęconemu Staszkowi modlitwa potrzebna.
    +++
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.