Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tort "straż pożarna"

Drogie Panie i cukiernicy płci męskiej, mam spory problem.
W sobotę urodziny synka i ma być koniecznie straż pożarna. Pierwotnie sie przymierzałam do własnej produkcji, ale zostałam gremialnie wyśmiana i stanęło na kupnym. Niestety, właśnie dostaliśmy telefon z cukierni, że nic z tego, a inne cukiernie nie przyjmują już zamówień na weekend. Tak więc muszę brać się do roboty.
Nigdy jeszcze nie robiłam tortu.
Mój pierwszy plan obejmuje o ten krem: http://www.mojewypieki.com/przepis/tort-komunijny
przekładany blatami murzynka, bo to musi wszystko dobrz siedzieć.

I co dalej?
Do dekoracji bita śmietaną z galaretką czerwoną?
Szyby i koła z czekolady? Może wpierw oblać wafle czekoladą i umieścić w śmietanie?
Z czego drabina?
Czy jak zrobię smerfową galaretkę , to zrobi się z niej te górne, niebieskie światła?

Ratunku!!!
«1

Komentarz

  • @AB , czy mnie pamięć nie myli, że ty masz takie dzieło na koncie?
  • A ci na to wujek gogle?
  • Słabawo
    Jakieś zagramaniczne przepisy z toną sztuczności, na dodatek niedostępnych na polskim rynku.
  • @Savia
    @Aneczka81

    Savia, w jakich proporcjach ty tę śmietanę z galaretką mieszasz?
  • Nie pamiętam, na oko... Chyba na pol litra plynu smietany 1 galaretka. Tylko ja rozpuszczam w polowie wody i dodaje jak juz tezeje.
  • moze @Manka zrobi?
  • Martyna, kupilanym gdzeis czerwony i czarny barwnik spozywczy. Wiem, ze zuo, ale raz w roku uzywam, dzieci od tego nie zejda. Szczegolnie polecam takie w zelu.
    Zeby zbilansowac niezdrowosc mozna upiec ciasto marchewkowe. U mnie wszystkim dzieciom zawsze smakowalo (nawet takie z maki pelnoziarnistej), a proste jak drut. Mozba przelozyc jakims drzemem (pozeczkowy dobrze pasuje). Pieczesz dwie keksowki tego ciasta, wycinasz, docinasz na ksztalt auta strazackiego. Obsmarowujesz kremem czerwinym, bialym, czarnym. Akcenty rozne mozna z zelek albo m&m-sow zrobic.
  • Smsa Ci poslalam.
  • @MartynaN - drugi trop to masa marcepanowa (lub cukrowa) kolorowa. Wystarczy zrobić kwadratowy tort i możesz na nim dowolne cuda wycięte z rozwałkowanej masy poukładać. Może syna usatysfakcjonujesz?
  • od lat robię torty- ale straż pożarna !?
    Martyna - trzymaj się musisz być dzielna :)
  • Ma być w kształcie. Już próbowałam, ale wyczułam ten zawód w głosie.
    Ale wstąpiła we mnie moc!
    Dam radę, upiekę i dopilnuję, żeby zjedli. Nie ma lekko!
  • jak to pięknie mieć dzieci, dla których każde ciasto ze świeczkami to tort :D
  • Ja na niedzielę mam zamówienie na tort-dinozaura :)
  • @Skatarzyna - dla moich nawet pizza albo tarta ze świeczkami, to jest tort. Niektóre mają urodziny w adwencie i się pogodziły z tym, że tort mają wytrawny. I jest OK.
    :-D
  • Dinozaura juz robilam :))
  • Ale wszstko sprowadza sie tylko do wyciecia ciasta w odpowiedni ksztalt i oblepienie go kremem ;)
  • robilam taki, kształt bardzo prosto, gorzej ze ciężko czerwień uzyskać. różowy wychodził ciągle. także dużo barwnika daj. widziałam wtedy fajny tutorial, może znajdę. a kogut z żelkow.
  • Łatwiejsza wersja to bok ( profil) wozu od góry.
    Koła można zrobić z plasterków banana oblanego polewą czekoladową, drabine i węża namalować też tą samą polewą.
  • edytowano maj 2015
    Ja robilam z tego przepisu zygzaka, barwniki mialam dr oetkera I wyszedl niestety roz, trzeba by miec lepsze barwniki, ale ogolnie byl smaczny http://www.domowe-wypieki.pl/przepisy-ciasta-biszkoptowe/263-przepis-na-tort-zygzak-mcqueen
    ale biszkopt robilam z moich wypiekow (nazywa sie chyba biszkopt II, ten rzucany, bez proszku do pieczenia),
    a tutaj jest pokazane jak mozna ten woz "poskladac" http://durszlak.pl/przepis/tort-woz-strazacki?c=tag&t=tort-woz-strazacki

    edit: podobno dobrze barwia barwniki firmy Wilton, ale ja nie mialam jak kupic gdy potrzebowalam, wiec sama nie sprawdzilam.
  • Koła robiłam do auta z ciasteczek Oreo (wystarczyło rozkleić i ten krem łatwo się przykleił do całości). Szyby z masy marcepanowej. Światełka chyba rzeczywiście najłatwiej będzie z żelków powycinać. Całość mojego autka pokryłam masą z marshallow - przepis na moje wypieki - generalnie cukier plus cukier cukrem poganiany ale nie trzeba tego potem jeść ;) a wygląda naprawdę dobrze. Jeśli drabina "na poziomo" to bym chyba narysowała rozpuszczoną czekoladą. Powodzenia! i koniecznie pokaż efekty! :)
  • @MartynaN kiedy beda zdjecia tortu?? :D
  • Syn w sobotę robił auto z L na dachu dla "naszej najstarszej" w nagrodę za to, że zdała egzamin na prawo jazdy. Całkiem fajnie mu wyszło. I jadalne było.
  • Ech, miałam wam napisać i zapomniałam. Mąż jednak tort zamówił rzutem na taśmę. Moje życie jest wyprane z wyzwań :-(
  • Ej no. @MartynaN -jak tak bardzo łakniesz wyzwań, to mozesz mi tort w kształcie kota zrobić. W 3 D :D
  • @Martyna,na wrzesien mam zamowienie na mamuta Manka i leniwca Sida z Epoki Lodowcowej. Dajesz!
  • ja bym zjadła indyka, co go wyluzowałam, nadziałam i zaszyłam, upiec już nie zdążyłam, ale ponoć dobry :)
  • No, mamut rządzi. A może spać?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.