Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ubieramy się - moda i styl...

Zakładam ten wątek w nadziei, że polecice jakieś fajne pozycje książkowe o modzie, stylu, stylizacjach.
Urodziłam niedawno córkę i stwierdzam, że trzeba mieć jakąś odskocznię.
Znacie coś ciekawego? Jakieś książki lub strony internetowe albo same się takimi "okołowyglądowymi", próżnymi tematami zajmujecie?:P
«134567

Komentarz

  • Spódnica za kolano.dekold na dwa palce.rekaw trzy czwarte.
    Zapisz sobie. Zapamietaj.
    I to by bylo na tyle .Można zamykac wątek :D
  • http://www.tolle.pl/pozycja/kobieta-z-klasa
    bardzo fajna!
    I jak traficie na jakieś spotkanie/ wykład z autorką - to bardzo polecam.
    Podziękowali 1Isako
  • Polecam blog styledigger , weszłam na niego bo kupiłam na wakacjach książkę autorki. Ona radzi coś w tym stylu :na początek warto zrobić listę co się nam podobało w ubraniach, które nosiliśmy do tej pory, co nam się podoba w widzianych rzeczach, a czego nie lubimy. Potem można określić z grubsza jakie style lubimy (jak przeanalizowałam to wyszło, że lubię min. wojskowy, a nie cierpię np. koronek i nawet jak coś kupię "pięknego" z koronką to tego nie noszę albo z niechęcią noszę). Zrobić selekcję ubrań, i nie kupować nic dwa miesiące aż się wyklaruje nasz styl. Być konsekwentnym na zakupach i kupować jak najmniej a jeśli już to porządne rzeczy (mogą być z ciucholandu, jak coś tam jest nie zniszczone to się prędko nie zniszczy). Jak ktoś by chciał mogę pożyczyć książkę.

    Można do tego zastanowić się nad swoim typem urody - jest dużo stron np. http://www.prettyyourworld.com/summerpalettes.html (tu kolorystyka pani "lato").
  • spódnice, sukienki!
    choć jak ostatnio 4 dni chodziłam w kółko w jednej spódnicy, to miałam ciutek dość, ale jak kto gapa i zamiast swojej weźmie spódnicę córki (ten sam materiał) to płaci gapowe ;)
  • właśnie wyciągam koszule porodowe
    takie z żyrafką :D
  • no w ciąży zawsze omijam lustro i w ogóle schodzę na...żyrafy
  • polecam tą stronę

    modaija.org


  • @Joanna36 ja bym chętnie książkę pożyczyła, miotam się i miotam z różnymi stylami.
  • Mogę przesłać po wakacjach, chyba, że jesteś z Warszawy. Ja się zorientowałam, że mam kilka ulubionych tematyk w ubiorze czy jak tam zwał (bo do stylu to daleko) i zonk był gdy pozostawały czyste te rzeczy z akurat nie pasujących do siebie. Kupowałam na zasadzie "potrzebuję bluzkę - o ta ładna , biere" A teraz nie kupuję :) Nie jest to rzecz, która mi spędza sen z powiek, ale i tak w ubraniach się chodzi, niechże będą jakieś sensowne.
  • Ech ja tam mam swoj ulubiony styl i jakosc i szyk ale brakuje mi .....troche gotówki i zadna ksiazka mi nie pomoże :-S
  • edytowano lipiec 2015
    A gdybyś miała to jakbyś się ubierała? Ja jakbym miała taką gotówkę co to tylko na wygląd da się wydać, to bym odplamiła sobie plamy na buzi laserem, i pousuwała te wszystkie znamiona, jakieś kropki jakieś wypustki dziwne z wiekiem porosły.
  • Padl moj wzrok ostatnio na ksiazke o slow fashion. W reku nie mialam ale z opisu, brzmi sensownie, zeby dobierac wlasnie pod swoj styl i za duzo nie kupowac.
    Takze jak masz chec na tego typu lekture, to mozesz nam strescic :). Ja wole kupic ciuch :D albo inna ksiazke :)
  • No ubierala bym ponadczasowe najlepszej jakosci odzieze i buty i torebki
    Ja wywabiam te plamy rozne juz kolejny sezon ale co ciąża to sa nowe
    Ale nie laserem
  • Ostatnio czytałam "W domu madame Chic", jest też "Lekcje madame Chic" - Jennifer Scott. O francuskiej klasyce i stylu, fajne rady nie tylko o modzie ( choć jest taki rozdział), ale o takim "chic" stylu życia uniwersalnym
    ;;) na wakacje fajne :)
    "codzienna rutyna może stać się źródłem przyjemności"
  • żeby nie było- piszę to ja, matka 4 dzieci ;)
  • Z tym francuskim szykiem mam tak, ze podoba mi sié na kimś, a sama większości elementów nie trawié - np. baletki, biała koszula, te marynarki czarne (troché takie méskie).
  • Mała czarna, dekolt w szpic, no nic mi nie służy.
  • Zawsze pozostaje bawarski szyk:
    image
  • Dzięki Joanna mi się nie spieszy, może być nawet grubo po wakacjach, przypomnę się za jakiś czas ;) .
    JA mam problem z rzeczami do karmienia i noszenia przy domu na wsi, szkoda mi do ogrodu lepszych rzeczy, a jak tylko mam chwilę to lecę coś zrobić, domu za bardzo nie opuszczam i tak chodzę w tych starych szmatach.... Teraz jak gorąco, to się staram coś kolorowego, ale mam za dużo sukienek niezdatnych przy karmieniu, a za mało bluzeczek
  • Z tym francuskim stylem, chodzi o to żeby znaleźć właśnie swój własny, nie kopiować na siłę tego co akurat modne. Ale co uważam że ważniejsze, to ubierać się ładnie ( nie znaczy w drogie ciuchy) w domu, dla własnego dobrego samopoczucia ( i męża przy okazji :) Karmienie pamiętam, mało co było wygodne..
  • Engi Cię ubierze - to urodzona artystka. Przybywaj:)
  • @jukaa, nie kokietuj, ładnie wyglądałaś jak Cię widziałam! b. ładnie.
  • dokładnie ! jak ja Cię widziałam to też bardzo ładnie wyglądałaś ! (w spódnicy ! )
  • ja sobie ładne sukienki i inne wrzucam na tablicę na Pintereście:
    https://www.pinterest.com/annaszostek50/dresses-other/
    jest to dla mnie jakaś baza inspiracji... chociaż wciąż daleko mi do eleganckiego ubierania się ;)
  • Temat mody, stylizacji to temat rzeka. Najpierw poznaj siebie i swoje preferencje, następnie spójrz na siebie w lustrze- co podkreślić w swoim wyglądzie i osobowości. A potem znajdź osobę, która Ci w tym może pomóc i która Cię dobrze zna. (siostra, przyjaciółka?) A i najważniejsze niech to będzie osoba, na którą raczej się nie obrazisz, gdy Ci powie niekoniecznie to, co chciałabyś usłyszeć....
  • Wiele pięknych, ale zdecydowanie pokazują, ze mamy rożne sylwetki
  • kup już, jak włozę spodnie, to szybko zdejmuję, zawsze w spódnicy wyglądam lepiej, nawet w duzej ;)
  • @natalnika Mąż na pierwszym miejscu ;) Mój dwa lata temu kupił mi sukienkę- idealną przez Internet (granatowa w białe drobne groszki z szerokimi ramiączkami. dopasowana na górze, odcinana w pasie z czerwonym paskiem z kontrafałdami. W ogóle nieraz mi coś kupuje. zawsze trafia w 10. Lubię raczej styl elegancki. sukienki, spódnice ołówkowe lub typu bombka. Długość- przed lub w kolano i do tego szpilki. spodnie jeśli już to materiałowe. Do jeansów nie mam jakoś specjalnie szczęścia, bo dość drobna (rozmiar 34 lub xs) jestem ale niska, więc rozmiar dziecięcy nie zawsze mi pasuje, bo tam biodra nie są uwzględniane.
  • @katarzynamarta Kobiece kształty w cenie....Nieraz słyszałam, że kobieta powinna mieć czym oddychać i na czym usiąść ;;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.