Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Potrawy do 10zł..

2456789

Komentarz

  • Karkówka z carrefoura (hiszpańska) po 9.99 za kg przerobiona na mielone z rabatem dla wielodzietnych to 9,10 zł za kg. (2 kg) plus 2 jaja po 40 gr trochę soli, pieprzu i bułki tartej z kajzerki, 2 bułki do namocznia po 40 gr.
    W przybliżeniu ok. złotówka za mielonego.

    Czy da się tańsze mięsne danie zrobić?
  • Ooo...to u ciebie@Skatarzyna też problem z prądem? U nas nie było po wczorajszej popołudniowej burzy do dzisiaj po południu....

  • tylko 17 godzin, dobrze, że tegorocznych dóbr nie zaczęłam mrozić, miałam pracowitą niedzielę, by nic się nie zmarnowało i zupełnie nie-niedzielny obiad ;)
  • A pomyśl, co by było jakby było dłużej! Ja w poprzednia zimę nie miałam prądu przez prawie tydzień!!! Dobrze, że mróz był to korzystałam i wszystko z zamrażarki na balkon szło. Brak prądu w lecie trochę gorszy...
    Jedzonko do 10zł : Ziemniaki ze zsiadłym mlekiem i zupa koperkowa z ryżem. Tanio i smacznie.
  • szklanka wody , bo się odchudzam ;)
  • Ach zazdroszcze Wam warzyw z ogródka
    W ogóle zazdroszcze warzyw, bo tu w szpitalu mam tylko pomiora lub ogorka
    Ależ bym coś ugotowala
  • A ja zazdroszczę tanich warzyw i owoców. U nas truskawki w sezonie to 5f za kg. Warzywa nie dość, że drogie to mało świeże. I nic co z ziemi wyrośnie, wszystko z całego świata sprowadzane... Nie ma mowy, żeby ze straganu czy od chłopa kupić. Jest co prawda tu kobieta, która sprzedaje własne jajka i warzywa, ale na małą skalę. A ceny jakie ma...
  • niedawno koleżanka przywiozła do nas sałatkę...która początkowo nie wzbudziła we mnie zaufania...ale okazała się hitem lata...na upalne dni - super!!!! a tanio

    Kapusta pekińska lub sałata lodowa...ale robiłam też wersję z młodą biała kapustą
    feta
    czerwona cebula
    arbuz
    zero przypraw ( bo feta z sokiem arbuzowym tworzy fajny sosik, a słodycz arbuza, słoność fety, przełamana delikatnie ostrością cebulki to jest już apogeum smaku

    Kapustę drobno się kroi, a sałatę drobno drze
    feta na kostkę dość małą...tak nawet można palcami rozdrobnić...to się spoiwo sałatki lepsze zrobi ( no chyba, ze ktoś zamiast babraniny woli wyraziste kostki)
    cebulka na drobną kostkę
    arbuz ( najlepiej bez pestek) również na kostkę, ale taką raczej większą ( ok 2cm)

    jeśli o proporcje chodzi to na wyczucie...ja na jedną młodą kapustę dawałam 1 fetę, ok kg arbuza, 1-2 cebulki
    polecam bardzo
  • Znam to w wersji sam arbuz z feta, pycha.
  • Arbuz + feta + mięta ;)
  • Muszę spróbować bo mnie ciekawi to połączenie arbuzowo - fetowe
  • Mnie nie podchodzi, niestety. Każdy ze składników osobno, lub w połączeniu z innymi (cebula) uwielbiam, razem tworzą ohydną dla mnie całość. A tak bym chciała lubić, tak bym chciała
  • Właśnie zrobiłam gar zupy owocowej wiśnie dostałam.Taka z kluseczkami.
  • Kociara, ja wlasnie z cebulą nie lubię, chociaż cebulożerna jestem. Ale nie w tym połączeniu. Po zamianie cebuli na miętę - super!
  • zupa owocowa to najlepsza z takich owoców jak pomidory, no dynia jeszcze ;)
    a u nas znów cukinie :)
  • Arbuz tylko sam, samiutki. Żadnych dodatków - czy cebula, czy mięta, czy szynka, czy feta no :D
  • A taki? :D
    image
  • edytowano lipiec 2015
    "Zupa Majowa" - nazwana tak przez Leona bo to pierwsza zupa którą jadła Niemowlaska.
    Woda, marchew, jaglanka, ziemniaczek. Można dać łyżeczkę masła.
    Teraz posypujemy jeszcze pietruchą i cala rodzina zasuwa aż miło.
    Koszt właśnie taki koło dychy.

    Właściwie to edytowałam bo zupa jest tańsza. :)
  • edytowano lipiec 2015
    @Aga - Może być, ale bez szału :D
  • no widzisz @kociara mnie wstrząsnęło to połączenie...bo nakładając sobie na talerz początkowo myślałam, że to sałatka z pomidorem...jak usłyszałam , że to arbuz...spisałam sałatkę na straty...ale w ramach zasady..."najpierw spróbuj"...zaryzykowałam i byłam mile zaskoczona ;)

    ale rozumiem...że dla niektórych pewne połączenia są niedoprzeskoczenia :)
    moje dzieci ku przerażeniu naszych gości wsuwały np kanapkę z żółtym serem i dżemem truskawkowym
    na Święta zrobiłam kotlety z ananasem i żółtym serem i mój szwagier na sam widok miał mdłości... :D

    zależy co kto lubi
    ja lubię eksperymenty ( ale mam też granice)
  • @Aga a to do 10 zł. ?
    :))
  • AgaAga
    edytowano lipiec 2015
    Jak masz arbuza z ogródka, to pewnie tak :))
    No jeszcze krowa by się przydała (śmietana), bo jagody można narwac w lesie, a jeżyny na nasypach kolejowych czy innych wałach...
  • Grillowany camembert + pomidor z cebula
    Zapijam kefirem (liczę na ostra prace moich leniwych jelit) :))
  • Arbuza z feta i mieta poznalam 2 lata temu. Uwielbiam to polaczenie =P~
  • Do 10 zł jemy głównie zupy - różne rodzaje, czasem żeby urozmaicić do "bazy" z włoszczyzny dodaję mrożonkę kupioną na promocji (np. jakaś tajska mieszanka itp.)

    Makarony: z cukinią, cebulką, pomidorami - z fetą, pomidorami i bazylią - z cukinią i papryką - z domowym pesto z pietruszki - z passatą pomidorową... nieograniczona ilość, zależnie do czego mamy dostęp za darmo, co jest sezonowe, co urosło itp.
    Zamiast makaronu może być ryż/kasza.

    Faszerowane warzywami ziemniaki, jak są tanie lub za darmo to faszerowane papryki, faszerowane cukinie, kalarepki, pomidory

    Domowe grzanki/zapiekanki, do nich sałatka z sezonowych warzyw

    Pierogi (czy będą tanie zależy od nadzienia)

    Na słodko ryż z jabłkami i cynamonem

    Domowe frytki, placki ziemniaczane, placki z cukinii

    Jak są tanie jajka lub jest dostęp do darmowych to jajecznica, omlety

    Kalafior z ziemniakami, szparagowa z ziemniakami, sałatka z sałaty, śmietany i koperku/szczypiorku z ziemniakami, mizeria z ziemniakami

    Risotto ze zwykłego ryżu z pieczarkami i pietruszką, z pomidorami, papryką i serem, ilość kombinacji też nieograniczona

    Kluski z sosem pieczarkowym/pomidorowym/koperkowym itp.

    Kluski na słodko, najtaniej chyba z cukrem i masłem - ale niezdrowo, trochę drożej ale też zmieści się w cenie z owocami, może ze śmietaną (najlepiej swojską)

    Jak na grilla/ognisko to też szaszłyki z warzyw, mogą być posypane serem

    Wszystko zależy od tego, co jest akurat sezonowe, co mamy dostępne za darmo i dla ilu osób gotujemy... W lato jest zdecydowanie łatwiej, jest dużo warzyw, je się mniej, zawsze można dojeść owocami, pomidorkiem, czy zrobić koktajl owocowy...

    @Bridget super wątek! I dla mnie niestety na czasie... zatem dzięki! Liczę że znajdzie się tu wiele pomysłów :)
  • Do 10 zł:
    Jednogarnkowe gęste zupy: z ryżem, makaronem lub ziemniakami ( w ilości dla 5 osób to na dwa dni mi się udaje ugotować w tej cenie) Teraz w okresie letnim to nawet taniej, bo sporo warzyw na działce urosło i nie musimy kupować. W sezonie zimowym często posiłkuje się mrożonkami z biedry, jak mi się skończą swoje. (Do 5-6 zł da się kupić ok 750g, dodaje do tego makaron lub ryż, łyżka masełka i zupa jest)
    Drugi dania:
    Kasze gotowane (gryczana, jęczmienna), ryż gotowany, ziemniaki na wiele sposobów (gotowane, pieczone) + surówka (np. najczęściej z warzyw w promocji) + jajko sadzone lub jakieś kotleciki mięsne lub nie. Udaje mi się ogarnąć do 10 zł, ale nas jest tylko 5(2+3)
    Poza tym staram się polować w sezonie zimowym szczególnie na obniżki cen i wtedy szukam pasującego przepisu.
  • Oczywiście że bez mięsa, psuje tylko smak zupy
  • zupy często robię tak, na dno garnka chlust oleju - na to starte warzywa + u mnie obowiązkowo cukinia, ziemniaki czy kasza. Warzyw bardzo dużo często ponad połowa garnka, to zalewam wrzątkiem i gotuję.

  • ja też tak wiele lat robiłam. teraz na mięsie to oczywiście rosół o pomodorowa, żurek, ale takie już krupniki, ogórkowe, pieczarkowe, kalafiorowe, itepe to juz jw
  • @anulaczarnula
    Podobnie jak u mnie

    Dla mnie na samych warzywach jak najbardziej
    ale moi panowie to muszą mieć mięsiowo i w zupie :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.