Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Potrawy do 10zł..

1356789

Komentarz

  • Ja też robię zupy tylko na wywarze z warzyw ale obowiązkowo z całą wielką główką cebuli. Gotuje takie warzywa (marchew, pietruszka seler czasami por) przez około godziny. Taki wywar jest bardzo esencjonalny.
  • Powiesz, że się rozgotowało ;)
  • Obiad na jutro - Leon przyniósł papierówki od sąsiada, jajka mam swoje, mąkę i olej tylko i placki z jabłkami będą.
    Pycha. :)
  • u mnie dzieci mogą mieć bezmięsne zupy...ale ja to już nie :D
  • Ja też robię zupy bezmięsne na podsmażonej cebuli, czosnku z kurkumą i pieprzem. Na drugie czasem zamiast mięsa panieruję pieczarki (duże grillowe z Lidla) cukinie, patisony, bakłażany w mielonch płatkach kukurydzianych lub w innej bezpszennej panierce. A zamiast mięsa raz w tyg robię wątróbkę. W porównaniu do walorów odżywczych jest bajecznie tania. Tylko trzeba szukać ciemnych jędrnych, nie powiększonych i bez plam. Kto w dzieciństwie rozbierał kury ten wie.
  • u mnie wątróbkę to tylko mąż je i koty... :-??
  • Trzeba ją umieć przyrządzić. Ja zostawiam tylko ładnie odkrojone płaty. Dużo odrzucam bo nie chcę żeby dzieciom zawisła jakaś żyłka między zębami. Lepiej kupić więcej a przyrządzić naprawdę tylko najlepsze kawałki. Zalewam mlekiem i wstawiam na noc żeby pozbawić goryczki (lub przynajmniej 2 godziny do lodówki). Przyprawiam pieprzem, obtaczam w mące (pszennej) i smażę bez soli. Osobno podsmażam dużo cebuli na maśle klarowanym. Łączę cebulę z wątróbką i kilka chwil duszę. Posypuję solą gotowe danie tuż przed podaniem.
    Robię też watróbkę panierowaną, takie malutkie kotleciki. Odsączoną z mleka mieszam z pieprzem i cebulką startą na drobnej tarce. Panieruję w mielonych płatkach kukurydzianych i jajku. Czasem na wierzch wykładam podduszoną cebulkę. Solą posypuję gotowe danie. Takie kotleciki są smaczne na zimno jako przekąska.
  • Mówisz bazylia i estragon? Spróbuję.
  • ale mnie zainspirowałyście :)
  • ja z wątróbki zawsze wyjadałam cebulkę jako dziecko :)
  • Nie powiem, że wątróbka to moje ulubione danie, ale jem z rozsądku. Poszukuję przepisów które uczynią ja choć trochę smaczniejszą.
  • Bo to trzeba całego kurczaka kupić i samemu sobie rozebrac wtedy jest dużo taniej:)
  • edytowano lipiec 2015
    Kotlety z siekanej czy mielonej wątróbki jadłam na Ukrainie
    I na zimno i na ciepło
    Pychota!

    Lubie wątróbkę, kupuje dwa razy wiecej zeby po okrojeniu każdej błonki, żyłki zostało cos do zjedzenia :))

    Z wątróbki, żołądków i serc - przemielonych na maszynce, z dodatkiem bułki tartej i natki pietruszki (dosc dobrze doprawić tylko sola i pieprzem) jest przepyszne nadzienie do kurczaka.
    Zdecydowanie wole wtedy wyjeść samo nadzienie niz mięso kurczaka :D

    Zastanawiam sie - tzn teraz przyszło mi do łba- ze kotleciki z tego nadzienia byłby dobre :D
  • Zrobie coming out, ale uwielbiam watrobke... z dorsza.

    A obiadowo, kupuje indycza i przyrzadzam wg schematu podanego przez @AleksandraB, tylko bez namaczania (indycza nie potrzebuje). I na koniec, wrzucam cebule przesmazona, sole i szybko dodaje zurawine ze sloika lub ew. mus jablkowy. Hicior zwlaszcza z zurawina, robi sie bardzo smaczny sos.
    Oprocz tego mialam okazje jesc grillowana watrobke jagnieca/barania i miala taki charakterystyczny smak, ale ciekawy i do salaty byla super.
  • Z serc robie gulasz (wlasciwie dwa razy dopiero robilam) podlany piwem, z duza iloscia papryki i kminku.

    I dzisiaj sie zlenilam, wiec zamiast kotletow z mielonego indyczego byl sos bolognese (zuzycie miesa spadlo o polowe w porownaniu z kotletami), jaglanka i salata. Nie wiem, ile w PL kosztuje mieso indycze, ale jakby miec wlasne warzywa i resztke parmezanu w lodowce, to moze daloby sie zaliczyc do kategorii 10 zl.
  • wątróbka :-&

    To ja jeszcze dorzucę mój ostatni eksperyment- upiekłam na jeden obiad kurczaka i trochę go zostało, to na drugi dzień pościnałam to mięsko, dodałam ten sos co się zrobił z pieczenia ( z przyprawą do kurczaka, nigdy mieszanek nie kupowałam ale ostatnio zauważyłam że robią już bez glutaminianu więc używam :) ) i usmażyłam placki ziemniaczane do tego.
    Mąż się najeść nie mógł :)
  • Moja mama takie robi. Pyszne są :)
  • edytowano lipiec 2015
    Zdjęcie0122

    zmieściłam się w 5zł
    ;)
    racuchy z jagodami,musiałam 2gą patelnię włączyć bo nie nadążyłam smażyć.
    Dziś na jagodach byliśmy,2 jajka ,mleko woda i mąka.
  • Te nie są takie ładne,potem zostało mi ciasta bez jagód i wymyśliłam -nalać casto-placek na patelnię i delikatnie posypać jagodami.Ładniejsze są.
  • jukaa sos był-teraz sprzątają .
  • @anulaczarnula u nas najtaniej to śledzia dostaniesz za 6.5zł.Do smażenia.Robię w delikatnym occie a w pomidorowym uwielbiają.
  • @Anula a jakby gulasz zrobił??dużo pomidorów +cebula i resztę?pierś droga faktycznie.U nas jedna musi wystarczyć,robię najpierw w mące potem 2 razy w bułce i jajku.Ta mąka powoduje ,że soczysta bardzo.
  • @jukaa a co to pancaces? :)
  • edytowano lipiec 2015
    @anulaczarnula teraz jakiekolwiek leczo tanio wychodzi tylko byś musiała jakiś warzywniak tani poszukac...
    jak jadę do K.to mam taki jeden i zawsze tam wchodzę i to co przecenione z tego robię dużooo lecza,warzywa się nie pogryzą w garnku choć nie pasują do siebie.

    moim wymyślunkiem jest takie cuś (może ktoś tak robi)jak tania fasolka szparagowa to kroję ją ,cebula marchew jakaś kiełbasa i pomoidory i nic więcej,takie leczo niby po bretońsku.
  • @jukaa to może być wina ziemniaków,najlepiej trochę odczekać po przetarciu i ten sok odlać,wkładam sitko w tę masę i łyżką odbieram to.
  • U nas są niezdrowe racuchy drożdżowe nazywają się ruchanki ,każdy z zewnątrz się podśmiechuje na nazwę :)) image
  • @jukaa jak się doda odrobinę spirytusu wogóle tłuszczu nie pijom :D
  • za 10 złotych- to dużo pierogów z jabłkiem z własnej jabłoni :)
  • Ponidorowa ze świeżych pomidorów z ryżem.Pomidory 2zł/kg plus wczorajszy rosół. W ogóle nie wiem, dlaczego nie jem tego na 3 posiłki dziennie, mlask!
  • tak mi te foty poszły w oczy...że na kolację robię racuszki z jabłkami.....które pójdą mi w bioderka...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.