Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Coś na włosy, olej?

Mojej M. kiedyś poddałem, że ktoś polecał olej na włosy (sianowate), tyle że to dawno i w jakimś off topie, a jej się teraz przypomniało. Może podpowiecie?

Komentarz

  • Najlepszy miks na wlosy w ogole to olej rycynowy plus nafta kosm. Plus zoltko plus cytryna. Jak mialam tylko dwojke dzieci i kupe czasu wyprobowywalam.

    Ponoc super jest olejek arganowy na wlosy suche. Ale to tylko ze slyszenia
  • Jest taki w rossmanie, kupiłam rok temu po promocji za 9zł. Wystarcza na ponad pół roku przy czym zaznaczę że mam włosy po pas.
    Nazywa się oil care haarol. Firma insana albo isana.
  • Mi nie pasowało smarowanie włosów maseczkami z olejem, ciężko było zmyć, brałam więc więcej szamponu i na koniec i tak było to samo.

  • Włosy "sianowate" to włosy wysokoporowate
    Większość olejów nie lubi sie z takimi włosami :(

    Fajnie działaj odzywki z keratyną
    Delia ma fajna "Cameleo płynna keratyna" - kilka zł w Rossmanie

    Polecam szampony i odzywki zakwaszające (ostatnie płukanie zawsze jak najzimniejszy woda - zimna woda zamyka łuski włosa )

    W hurtowni fryzjerskiej polecono mi serie Acid Balance .
    Kupiłam odżywkę - ok 14 zł , jest świetna
    Polecam
    Zostanie ze mną długo.

    Z Turcji przywiozłam sobie kilka odzywek do włosów , tez fajne ale tu w Pl pewno nie do kupienia

    Z olejów lubię mieszanki olejowe , tez z Tr przywożę
    Ale jakieś mieszanki można i u nas kupić
    Choćby Oilmedica - olej kokosowy + 8 składników odżywczych min: ekstrakt z owoców Amli ( sam olej z Amli tez fajny) , olejek rozmarynowy, olejek z trawy cytrynowej, olejek z rycyny i henny.

    Ale tak jak wspomniałam włos wysokoporowaty jest olejowo "wybredny"
    Trzeba metoda prób i błędów próbować aż znajdzie sie te pasujące
    U mnie kokosowy jest ok, choć ja mam właśnie wysokoporowate
    Arganowy sie nie sprawdził jako samodzielny olej, zmieszany z maska czy innym olejem już tak

    Co do mycia po olejowaniu
    Najlepiej naolejowane włosy namydlić szamponem - bez wody!
    Wmasować porządnie i dopiero to spłukać
    Potem już zmoczone umyć raz jeszcze
    Po kokosowym warto zarzucić jąkas odżywkę ale już bez olejków w składzie
    Na początku nim włos sie nie przyzwyczai to mogą sie włosy szybciej przetłuszczac

    Nie wiem czy w Pl jest dostępny olejek Barcelino, jakby kto trafił to warto kupić (przy okazji dać mi znać :D ) - to mieszanka 15 olejów
  • A no i przed olejowaniem, nałożeniem maski warto umyć "chemicznym" szamponem, najlepiej głęboko oczyszczającym, coby zmyć wsio z włosów i żeby lepiej sie wchłaniało to co najlepsze z oleju czy maski/odzywki.
    Ja czasem myje zwykłym Barwa Natura - czy jakiś tak - w Auchan ok 2 zł
  • Olejek arganowy - rewelacja!!!
    Wiem,co mówię... Po drugim porodzie miałam włosy w stanie traaaaa-giiiiiiii-cznyyyyym.
  • tak, potwierdzam...były tragiczne ale już są ok...
  • edytowano sierpień 2015
    ?
  • edytowano sierpień 2015
    Włosy sianowate często są włosami kryptokręconymi lub falistymi. Na blogu "Kokardka Mysi: jest opisane jak wydobyć skręt z włosa. Po umyciu warto rozczesać a potem je tak roztrzepać ręką, poczekać do wyschnięcia, wtedy widać czy lekko falują. Moje takie są, jak na sucho rozczeszę to siano, a tak to fale. Takich włosów nie można zbyt obciążyć, Jako @Hipolit rzecze odżywki proteinowe - np. Elseve total repair - wiśniowo-białe opakowanie.
  • A gdzie sie kupuje nnaftę kosmetyczną?
  • Ugniatanie jest ważną czynnością podczas wydobywania skrętu, mnie się nie chce, nawet się specjalnie nie maluję, ale wkrótce wesele i spotkanie pracownicze u męża. Czeka mnie konfrontacja z własnym wyglądem, bez nożyc do cięcia drutu kolczastego i frezarki się nie obędzie.
  • To moze jeszcze znacie sposob na wykrecajace sie z jednej strony wlosy? Po lewej stronie naturalnie podkrecaja sie w strone twarzy, po prawej w ta sama, czyli na zewnatrz :-?
  • ja mam tak, jak Maciejka
    mnie pomaga dobry fryzjer i/lub szczotka przy suszeniu, choć tego drugiego nie lubię
  • To już tak wyprodukowano, coś jak dwa prawe buty w pudełku :)
  • Fryzjer pomaga na jakis miesiac. Pozniej wlosy sobie przypominaja, ze sa gooopie b-(
  • Witam w klubie posiadaczy niesfornych wlosow.
  • @Joanna36
    A próbowałaś "żelu do włosów" z siemienia lnianego?
    To raczej bardziej ścierka niż żel , ponoć swietnie wydobywają skręt, a sam "żel" bardzo odżywczy
    Wiem z blogów- bo sama takich włosów nie mam- ze podatne na skręty czy kręcone rozczesuje sie tylko na mokro. Właśnie czesanie na sucho powoduje taka sianowatosc
  • a jak od kilku miesięcy stosuję nowe metody pielęgnacji zgodnie z tym co polecają dziewczyny na grupie włosing na FB.

    Do odżywki dodaję olej, myję metodą kubełkową, testuję nowe kosmetyki Agafii i rośmie mi dużo nowych włosów tzw baby hair, mniej się przetłuszczają, są bardziej miękkie i ogólnie w dużo lepszej kondycji.
  • a czy ktoś uzywał witamy C w proszku ( np ze Stanlabu) jako dodatek do odżywki, oleju itp?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.