Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dobre poduszki i kołdry ,co polecacie?

Czy macie jakąś wypróbowana firmę ?
bardzo mi zależy na solidnej pościeli

Komentarz

  • no i cóż, że ze Szwecji, nasze ikeowe lubię, najstarsze mamy od 17. lat.
  • My też z ikei :) kołdry ponad 10 lat mają i ok
  • Puchowki, z jakiejs polskiej firmy (musialabym sprawdzic), bo ponoc polski puch najlepszy na swiecie :) I tak caly rok jest zimno, z wyjatkiem jakiegos tygodnia, wiec ciagle mniej lub bardziejj przykryta pod nia spie.
  • a te z Ikei nazwę jakąś posiadają ?
  • Mają, ale juź ich nie widzę na stronie ikei, więc pewnie nie ma w sprzedaźy.
  • z Jyska jak często piorę się kołdra pruje.
  • Mamy koldre piorex jakas super gruba, oprócz zupelnych upalow jest doskonalą, nawet nóżki nie trzeba wystawiać, żeby doregulowac temperaturę ;)
  • Podobno te z Lidla lepsze bo nie szeleszczą jak te z ikea...
  • a czy można u nas kupić kołdry kolorowe, całe do prania, również takie grube?
    szukałam kilka razy na Allegro, ale bez rezultatu
    ( nie cierpię ubierania kołder)
  • Ja nazwy firmy nie pamietam, ale szczerze polecam kołdry 4pory roku, spinane. Pod najlzejsza ma sie wrazenie, ze nic nie wazy, pod swiatlo przeswituje, a na wiosne/lato idealna. Na jesien/zime spinamy dwie i grzeja jak pierzyna. Dzieciom jak dorastaja do normalnej wielkosci poscieli, kupuje juz tylko ten rodzaj
  • Juź wiem, to jest nowszy odpowiednik tych kołder, które mamy
    http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90271596/
  • Dziękuję, wszystko skrupulatnie przeglądam
    coś wybrać muszę
    widać jakość kosztuje...

    i szkoda,że ja tak na spontan w życiu - bez planu- bo gdybym kupiła rok temu jedną, teraz jedną , to łatwiej by było
  • Ja spie pod kocem z prawdziwej welny, grubym. Bez poszewki. Bosko.
  • IKEA ma promocje w tym tygodniu.
    Pierz & puch czy Poliester?
    Jakie są za i przeciw.
    Czy możecie doradzić? Dziękuję.
  • @wiesia

    Poliester dla alergikow lepszy,bo nic w nim nie zyje i prac mozna czesciej.

  • A puchowki sa chyba lzejsze..moze przyjemniejsze...ale na pewno lepiej je czyscic tylko chemicznie (i nieczesto),a na codIen to zostaje wietrzenie.
  • @chabrowa dzięki!!!
    Bardzo czekałam na tę obniżkę, a teraz nie wiem co kupić ;-)
    Może postawię na droższy sztuczny.
  • W Polsce w domu mamy koldry, poduszki i takie jakby materace z welny zamiast przescieradel :) Zadnej poscieli do nich nie trzeba i sa idealne przez caly rok.
  • A jak sobie radzicie z praniem tego? Wełniane trzeba chyba ręcznie (?).
  • Wlasciwie to ten rodzaj welny "odpycha" brud, wiec mozna ja czyscic naprawde bardzo rzadko. Ewentualnie mozna ja czesciej trzepac i wietrzyc. Jednak musialabym dopytac mamy, bo mozliwe, ze cos z tym robi kiedy mnie nie ma.
  • Mialam tutaj kilka lat temu ze soba jedna poduszke i pamietam, ze raz ja wypralam recznie w zimnej wodzie i byla ok. A pralam ja nie dlatego, ze byla brudna, tylko dlatego, ze po miesiacu nieobecnosci, w ciemnym mieszkaniu, cos sie niestety w niej zaleglo. X_X

    Zaznacze tylko, ze normalna posciel zmieniam czesto, raz w tygodniu, zeby nie bylo, ze mi brud nie przeszkadza. ;)
    Ale z welna jest naprawde inaczej.
  • @Katarzyna w którymś wątku pytałaś o kołdrę obciążeniową. Ale mi ten wątek gdzieś się stracił, a nie doczytałam do końca. 

    Kupiłaś ją w końcu? Jesteś zadowolona? Albo Twoje dziecię?
  • A może ktoś inny ma doświadczenia jakieś w temacie kołder obciążeniowych? W jakim celu były u Was kupowane?
  • Polećcie jakąś ciepłą kołdrę (wełnianą?) na lata.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.