Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rodzinny Wieczór Pieśni Patriotycznej

edytowano listopad 2015 w Polecamy
zaproszenie-wielgolas
«1

Komentarz

  • A propo nie ma ktoś śpiewnika pieśni patriotycznych w Wordzie do podzielenia się?
  • daleko od nas :( szkoda!
  • Skoro daleko, to zorganizujcie sobie takie spotkanie we własnym środowisku :)

    Skautów też możecie założyć.
  • bardziej chodziło mi o Mszę i o ewentualne spotkanie z kimś z forum :)

    skautów mamy, tylko moi synowie jeszcze za mali. mam sprytny plan wepchnąć najstarszego za rok.
  • Nie da się niestety wepchnąć, weszły nowe przepisy - od 3 kl SP
  • edytowano listopad 2015
    uuu, no to kiepsko.

    edit @Monira
  • szkoda, że jakiś zuchów-maluchów nie ma
  • @Rogalikowa

    Im więcej sama robisz, tym więcej możesz zrobić. Dotyczy to także zuchów-maluchów :) W naszej gromadzie najmłodsza dziewczynka ma pięć lat.
  • Mi to akurat się przypadkowo podziękowało pod wpisem Rogalikowej, bo ja z Warszawy ;)
  • ja mam dzieci w ED i nadwrażliwośc słuchową, tak więc wicie rozumicie, popołudnia BEZ ich słodkich głosików (i jakichkolwiek innych) sobie bardzo cenię ;) szczególnie, że są nieliczne.

    ale wozić mogę.



    my się jutro patriotycznie w okolicy poobracamy.
  • Szalenie mi się podoba ten pomysł!
  • Ale pieśni w nim zawarte mało znane.
  • Lila, ten śpiewnik został wykupiony na pniu i chyba już jest niedostępny :)
  • Istotnie, wycofany z oferty.
  • Ale super ten śpiewnik ze strony kancelarii prezydenta!
    Z nutami :)
  • ech, chciałoby się chciało, ale właśnie kolejne dziecię zaczyna gorączkować i pewnie nie zdążymy się wykurować do niedzieli :-(
  • Ściągnęłam sobie śpiewnik ze strony kancelarii prezydenta - pomysł świetny!
    Mam tylko jedną uwagę - szkoda, że niektóre piosenki są w tonacji dla sopranów. No nie daję rady wyciągnąć tak wysoko ;;)
  • @A82

    Zdążycie... ;)
  • my już po lokalnym wieczorze patriotycznym ;)
    dzieci nie pozwoliły zbyt dużo pośpiewać ale było super ! :)
  • U nas był bieg szkolny, biegł syn a reszta leżała z grypą.
  • Chcielbysmy byc.
    Ale po ostatnim wyjeździe do Wielgolasu, po odstaniu w korkach mocno sie zniecheciłam.
  • @uja zajrzysz na priv proszę
  • edytowano listopad 2015
    Korki są w Kołbieli, można je ominąć jadąc przez Gliniankę-Grzebowilk: https://goo.gl/maps/PoRW9u2MJqN2
  • U nas dziś był baardzo klimatyczny wieczór patriotyczny.
    Wędrowaliśmy na Kopiec Piłsudskiego poobiednią porą. Jak już dotarliśmy, i mieliśmy wracać - zmierzchało.
    A tu droga daleka, i przez las listopadowy. Lekko straszno, co by nie mówić ;).
    Dla animuszu prześpiewaliśmy cały zielony szlak na trasie Kopiec - Obserwatorium UJ i nie umarliśmy ze strachu :D
  • A nasz Fr był na grze miejskiej ze Skautami. I najbardziej mnie ujęło, jak opowiadał o odwiedzanych na trasie punktach ze swadą starego bywalca i swobodą człowieka otrzaskanego we własnej historii.
    "I byliśmy w kościele świętego Franciszka, tym z witrazem Wyspiańskiego, i tam, skąd wyruszała Pierwsza Kadrowa...".
    Jest nadzieja w narodzie.
  • My też już dzisiaj pospiewalismy.
    I miło zobaczyć, że nawet trzylatka "Hej chłopcy..." ciagnie ;-)
  • @Marcelina
    a jak wygląda taka gra miejska?
    Może bym zorganizowała coś takiego w przyszłym roku?
    Podpowiesz trochę?
  • Adela - jak podchody harcerskie, tylko w mieście. Masz rozkład punktów orientacyjnych (w miejscach w jakiś sposób szczególnych - przy pomnikach, zabytkach itp.), w których stoją starsi harcerze i dają zadania (czasem wymagające wiedzy, czasem sprawnosci). Trzeba zaliczyć wszystkie punkty.
    Nie wiem, jak jest u starszych Skautów, ale u Wilczków największy nacisk kładzie się na braterstwo i współpracę w dążeniu do celu, a nie na rywalizację z innymi gromadami.
  • Dzięki dziewczyny!
    @minka nie widziałam wątku, idę szukać z ciekawością przeczytam.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.