Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

blondynka pyta o TK

1246743

Komentarz

  • edytowano grudzień 2015
    Grzegorz Braun o tym, kim są obecni sędziowie TK z nominacji PO. Członkostwo w PZPR to przy tym pikuś:


  • Nir dałam rady wysłuchać do końca. Do 3,5 minuty mowa jest o tym, że to banda łajdakow, postsowieccy sędziowie itp. Ale dlaczego, a to dlatego, że uczyli się na podręcznikach Andrjejewa!!!! A przepraszam pan Piotrowicz studiując w Polsce Ludwej to uczył się na jakiś innych???
    No i tak się składa, ze najgorsze szumowiny były w prokuraturze, nie na iniwersytetach

    Przecież tym co mówi pan Braun tylko się ośmiesza.

    A jak to było z Lechem W - chciałam przypomnieć, że w tamtych czasach popieranie LW było oznaką, właśnie zmoherowienia itp.

    To wszystko się kupy nie trzyma, sędziwie TK zli, bo studiowali w latach 60 i 70 prawo, pan Piotrowicz dokładnie tak samo, dodatkowo był jszcze prokuratorem i członkiem PZPR do SAMEGO KOŃCA!!!
    Podziękowali 1Coralgol
  • Szkoda, że nie wysłuchałaś do końca, bo on tam mówi konkretnie o "dokonaniach" poszczególnych sędziów TK w III RP,o tym jak utrwalali władzę postkomuny. Historia komunizmu w Polsce bowiem nie skończyła się wraz z delegalizacją PZPR.
  • To wysłucham, ale 2/3 wypowiedzi to ogólniki i to o czym kto gdzie sie uczył i ze Leon Kieres jako szef IPN przygotował LW uwierzytelnienie.
    A moje pytanie, on to sfałszował, czy po prostu tak wynikało z aktu którymi wtedy dysponował?
    Podziękowali 1Coralgol
  • Bo generalnie wypowiedź jest krótka, gdzieś na korytarzu.
    Skoro Kieres jako szef IPNu miał tylko takimi aktami dysponować, które uwierzytelniałyby LW, to cos nie do końca musiało być z nim w porządku. G. Braun sprawę Wałęsy i ludzi wokół niego zna doskonale jako autor filmu na ich temat.
  • Mnie jest obojętne czy rządzi prezes czy nie, ja marze o tym, aby być zadowoloną z życia w Polsce! I marzę o tym, aby moje dzieci były z tego zadowolone.


    Dokładnie. Popieram. I wali mnie to mówiąc brzydko acz dosadnie czy TK ma 5 sędziów czy 3, czy prezydent ma na to wpływ. Może nawet w tym przypadku lepiej , że ma. Nie zamierzam podważać jego kompetencji z tego tytułu i śmieszy mnie jak media pełowskie usiłują podburzyć Polaków, którymi przez 8 lat sami gardzili i nie liczyli się z ich dobrem ani opinią, aby wyszli na ulice protestować przeciw Dudzie. Co zwykłych ludzi interesuje los TK ? Ludzi, którzy tyrając nie mają jak za czynsz czy prąd zapłacić. Śmiech na sali.
  • Tak swoją drogą, jak na to patrzę, to plan Cejrowskiego - zdjęcie z urzędów i wysłanie na emeryturę wszystkich sędziów i prokuratorów powyżej pewnego wieku wydaje się sensownym.

    Bo ja też co do p. Piotrowicza żadnej pewnosci mieć nie mogę, nawet jeśli był Wallenrodem czy czym tam.
    Żeby było jasne - to samo uważam w odniesieniu do biskupów. Powyżej pewnego wieku - na emeryturę. Bo naprawdę wielu było uwikłanych w konszchty z bezpieką.

  • edytowano grudzień 2015
    Jeśli ci ludzie na wysokich szczeblach faktycznie są tak wspaniali, inteligentni, kompetentni etc.etc to nie rozumiem czego sie tak boją utracić te ciepłe posadki. Przecież jeśli mają same zalety i tacy są niezastąpieni to nie muszą odchodzić na emerytury a tym bardziej bezrobocie bo będą się o nich bić korporacje ( każda stara sie mieć jak najlepszych prawników z kontaktami w przypadku tych z TK ) albo niech otworzą sobie własną działalność i zobaczą co to znaczy płacić sobie ZUS i podatki.
  • @Marcelina było? Cały episkopat jest uwikłany w system Magdalenkowy. podpisali tam cyrograf.
  • Sorki za offtop
    @Anka - śniło mi się, że jesteś w ciąży :-)

    Już mnie nie ma :-)
  • Mam wrażenie, że w sprawie TK Piotrowicz stał się jakąś centralną postacią, jakby to on był wszystkiemu winien. Własnie przeczytałam jego oświadczenie z 20. listopada w związku z nagonką. Mnie dziwi ta nagonka, bo ja w zasadzie tylko słucham RM, i wypowiedzi Piotrowicza od wielu lat zawsze mi sie podobały. Od miesiąca czasem włączę sobie tok fm, żeby dla rozrywki posłuchać absurdów typu: haniebne przemówienie Piotrowicza w sejmie albo po wprowadzeniu 500+ na dziecko rodziny najuboższe stracą :D
  • @Aniela, bo nie można z jednej strony nawoływać do oczyszczenia środowiska, czesto poprzez zarzucanie nawet młodym sędziom, ze ok, oni młodzi, ale uczyli ich ci co juz to cos tam pewnie za uszami mieli i promować jednocześnie komunistycznego prokuratora.
    Dlaczego PIS to robi? Nie wiem, moze najważniejsza jest wierność i oddanie sprawie, pewnie łatwiej to znaleźć u ex prokuratorów niz tych co wykonywali bardziej niezależne zawody prawnicze.

    Widze tez ze pan ZZ główny kiedys orędownik rozłączenia funkcji min Spr i prom generalnego, zmienił zdanie, czyli znowu punkt siedzenia zależy od punktu widzenia.


    Ja tam jednak bardziej się boję co to bedzie z naszą gospodarką. Ale pewnie jak nie wyjdzie, to bedzie wina Tuska, UE i banku światowego, cos sie znajdzie.

    nie wierze, w to wszystko co wieszcza media liberalne, obserwuje co do niektórych z życzliwością, co do niektórych z lekkim strachem. Pożyjemy zobaczymy.

    Co do podziękowania JK Radiu M i jego przemówieniu tam, ja to rozumiem, wiem po co i dlaczego, ale tez nie umiem wykrzesać entuzjazmu z tego powodu....

    Jednka anarchokonserwa to jest to ;)
    Podziękowali 1Coralgol
  • Jakie masz konkretnie zarzuty do Piotrowicza? Kogo skrzywdził z antykomunistów? Sprawę rozdmuchuje się, aby odwrócić uwagę o prawdziwego problemu związanego z TK.


    ZZ nie zmienił zdania, zawsze jak pamiętam, był za łączeniem Min. Spr. z funkcją prokuratora generalnego. Może Ty masz jakieś źródło, że było inaczej?


    Ja tam jednak bardziej się boję co to bedzie z naszą gospodarką. Ale pewnie jak nie wyjdzie, to bedzie wina Tuska, UE i banku światowego, cos sie znajdzie.
    Z gospodarką gorzej niż jest, być nie może. Gospodarki po prostu nie ma, stąd ogromne bezrobocie i emigracja za chlebem.
  • @Aniela człowiek z honorem jako człek kiedyś zwiazany PZPR nie pchałby się na żadne stanowisko publiczne. Ergo Piotrowicz jest bez honoru.
  • W zasadzie nic poza złym piarem (i czasami pracą papierkową - odpowiadaniem na interpelacje europosłów itp.). Ale zły piar w dyplomacji przeszkadza i stawia państwo członkowskie w wielu przypadkach na z góry przypisanej pozycji negocjacyjnej, co nie jest korzystne.
    Oczywiście nie należy walczyć o dobry wizerunek kosztem dobra obywateli, jak trzeba się Unii postawić, to należy to robić i nie dbać o piar. Ale w tym przypadku to jest psucie wizerunku kraju bez powodu. Poza tym bardzo niedobrze wygląda, jak posłowie czy obywatele danego kraju donoszą na swój kraj.
  • @Aniela człowiek z honorem jako człek kiedyś zwiazany PZPR nie pchałby się na żadne stanowisko publiczne. Ergo Piotrowicz jest bez honoru.
    ----------------
    Nie oceniałabym tak człowieka za samą przynależność do PZPR, bo wiem jakie były wtedy realia i wiem, co znaczył zwykły członek PZPR.

    Poza tym również innego zdania niz Ty jest ks. prof. Tadeusz Guz, który powiedział, że Stanisław Piotrowicz to polityk jakiego ze świecą szukać.

  • Nie wiem dlaczego akurat ten ksiądz ma dawać certyfikat moralności.

    Ale, ale jest juz po wyroku TK, juz media typu wpilotyce piszą o wyroku zgodnym z oczekiwaniami PO (zeszło tyg był niezależny, tez juz nie), a naprawde nie dało sie wydać innego.

    I oglądałam tylko cześciowo, ale nie win, czy nieprzygotowanie posła Asta wynika z arogancji, głupoty czy czego, ale nie świadczy najlepiej o całej "sprawie". To tak jakby powoedziec, nie wazne co zrobicie i tak wiemy swoje, mamy was gdzies i możemy byc nieprzygotowani.
    Tutaj wycinek popisów posła A


    Ja osobiście sie wstydzę...
    Podziękowali 1Coralgol
  • Wiem, ze to link z GW law akurat te informacje łatwo zweryfikować.
    Ten straszny Leon Kieres (wg Brauna) został wybrany rowniez głosami PiSu

    http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105405,19313538,pis-wylacza-trybunal-do-2024-r-a-jeszcze-niedawno-zgodnie-wybieral.html
    Podziękowali 1Coralgol
  • Nie wiem dlaczego akurat ten ksiądz ma dawać certyfikat moralności.
    ---------------
    Szkoda, że nie wiesz, ale za to Gregorius wie :D
  • Ja osobiście sie wstydzę...
    ---------------
    Ja natomiast się cieszę :D
  • Aniela, przepraszam bardzo, ale przynaleznosc do PZPR naprawde nie byla obowiazkowa. Tylko w karierze przydatna lub nie wiem, czy co gorsza, spowodowana przekonaniami. Do tego, wybierajac kariere akurat prokuratora mozna sie bylo liczyc z roznymi zadaniami, nie tylko neutralnymi swiatopogladowo. Moze na starosc sie czlowiek wyprostowal, ale niesmak pozostaje.
    Podziękowali 1Coralgol
  • Cieszysz sie z tego jak Ast sie dzisiaj kompromitował i dukał trzy po trzy, nie mając pojęcia o przepisach?
  • Abstrahując o tematu TK.
    Moja mama skończyła prawo w 81roku.
    Warunkiem jaki jej postawiono przed rozpoczęciem aplikacji było wstąpienie PZPR.
    W związku z tym nie zrobiła aplikacji.
    Podziękowali 1Coralgol
  • Dzieki maliwiju, dokładnie o to chodzi:)))
    Ba było tacy co wstąpili, ale potem to rzucali i kończyli na taksówce albo przy innych pracach fizycznych.
    Podziękowali 1Coralgol
  • Cieszysz sie z tego jak Ast sie dzisiaj kompromitował i dukał trzy po trzy, nie mając pojęcia o przepisach?
    -------------
    Nie cieszę się z tego, że Ast się kompromitował, bo sie nie kompromitował.

    Cieszę się z tego, że Duda nie ugiął się pod werdyktem upartyjnionego TK, łamiącego wszelkie procedury.
  • Nie macie wrażenia, że PiS-owi po wyborach jakoś się spójny PR posypał? Każdy minister jakby sobie rzepkę skrobie. Jakoś brakuje mocnego PR-u ze strony premiera, nawet w ich własnych kanałach w internecie. Tak jakby po rozpoczęciu rządów uznali, że biorą się do roboty, ale nie muszą o tym informować zbiorczo.
    ------------------
    Nie mam takiego wrażenia. Widzisz, to zalezy kto czego słucha lub ogląda. Własnie biorą się za uporządkowanie mediów publicznych, może wtedy @Tola będziesz miała lepsze wrażenia.

  • Ba było tacy co wstąpili, ale potem to rzucali i kończyli na taksówce albo przy innych pracach fizycznych.

    ---------------
    Jednak byli tez tacy, którzy nie byli w PZPR, ale stale działali na niekorzyść Polaków jako donosiciele w PRL, a w III RP wspierający postkomunistów np. Wałęsa czy Niesiołowski i wielu innych z UW, PO czy innych socliberalnych partii.

    Członkowstwo Piotrowicza w PZPR nie umniejsza jego obecnych działań na rzecz przywrócenia ładu konstytucyjnego w Polsce.
  • Nie potrafię uchwycić tej różnicy w internecie.
  • edytowano grudzień 2015
    @Aniela, ale z całym szacunkiem - jestes troche zaślepiona. Kreowanie byłego komunistycznego prokuratora na obrońce ładu konstytucyjnego i wystawianie go do konfrontacji intelektualnej z takimi tuzami, jak no Zoll, jest głupie.
    Oczywiscie twardy elektorat PiS jest zadowolony, ale ludzie z takiego środowiska - nazwijmy je wykształceni z wielkich miast (bez młodzi), ktorzy pierwszy raz zagłosowali na niePO, są mocno rozczarowani. A także zawstydzeni niestety dosc dużą ułomnością intelektualną wystawianych osob, kim są mianowani przez PiS sędziowie TK? Moze jedna osoba ma jakiekolwiek osiągnięcia naukowe, kto sie wypowiada po tej stronie?
    Pan minister Z? Człowiek totalnie niedouczony o wiedzy prawniczej poniżej poziomu studenta II roku?
    Naprawdę nie ma innych ludzi? Przeciez taki Puotrowicz (tez dosc prosty człowiek) i Ziobro to woda na młyn tamtej strony.
    Nie mowiac juz o wczorajszej kompromitacji posła Asta, chyba juz wszyscy widzieli jak dukał przed Tuleją, a na koniec okazało sie ze nie zna zaskarżonej ustawy (ktora zbyt długa i skomplikowana nie jest)

    I zeby nie było, nie oglądam TVN ani zresztą innych stacji tez.
    Podziękowali 1Coralgol
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.