Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Odkupię kimono, mundurek harcerski

Szukam kimono 128-134 na syna, ćwiczy w Klubie Koykushin

mundurek dla chłopca 134 (152) (wiek 10 lat) ZHR
mundurek dla dziewczynki ZHP 134 (l.8)
«1

Komentarz

  • dosyć tanie karategi ma green hill - na allegro za jakieś 80zł chodzą.
  • mój mąż ostatnio kupił jakieś super firmowe kimona na allegro za 40 zł (oryginały ponoć za 300 zł). plus dodatkowo pasy za parę zł. dużo tego tam było do wyboru i w dobrych cenach.
  • o. link proszę
  • Czemu harcerze nie noszą kimon zamiast mundurków?
  • Bo w lesie wyglądaliby jak "duchy"? ;)
  • nie powstrzymam się - kimono to jest rodzaj tradycyjnego stroju okazjonalnego w kształcie litery T.
    W Polsce niepoprawnie nazywa sie kimonem strój do sztuk walki, który zasadniczo w Japonii nazywa się mianem "gi" dodajac często sztuke walki przed "gi:
    Karatega - strój do karate (karate-gi)
    judoga - strój do judo (judo-gi)

    Więcej na: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kimono

  • Czemu zatem mówimy "uderzyć w kimono"?
  • a kimono to: image

    Wątpie by syn sie cieszył jakby dostał taki strój do praktykowania karate : ;))
  • edytowano grudzień 2015
    to polski związek frazeologiczny? a w Polsce niepoprawnie się mówi "kimono" na wszelki strój japoński

    Ale tu konkretnie jest to nawiązanie do czasownika "kimać", zapewne jest to tekst pocodzacy z jakiegoś filmu (?!)
  • kimać kimać, a niektóre szlafroczki to takie prawie jak kimono, to może specjalne do kimania ;)
  • joachim poszukaj proszę myślę, że te mniejsze 122 po co ma mu się plątać większę.
    Haku fajnie ze o tym piszesz człek mądrzejszy trochę. To tak jak z eskimosem teraz poprawna nazwa to innuita i tak jest w książeczkach twardych do dzieci i do zerówki w podręczniku. A i jeszcze nie ma cymbałków tylko ksylofon
    ;0
  • @Haku mój mąż kupił na allegro od jakiegos użytkownika, który sprzedaje ubrania w ogóle, nie same "szmaty do walki" (czy jak tam je zwał ogólnie). poproszę męża, żeby mi poszukał zaraz od kogo kupił, może znów cos będzie ciekawego.
  • @Haku użytkownik na allegro to wafel-83. nie wiem czy ma teraz jakieś "szmaty."
  • dzięki!
  • ja też mam , znajde i sprawdze rozmiar.
  • Aga masz to-coś-do-karate-co-zapomniałam-nazwy czy mundur harcerski?
    Jak to drugie to się ustawiam w kolejce :)
    Chlopiecy potrzebuje
  • Ja odkupie kimono od Moniry,
    dalej szukam munduru na córkę 134
  • @kropka- chyba mam taki szary w szafie, muszę poszukać i rozmiar sprawdzić
  • @kropka- górę mam jednak tylko i na 158
    a spódnicę mam po mnie ( 30 lat ma pewnie)
  • karatega, tez mam wbite do głowy po zajeciach licznych moich dzieci, że to nie żadne kimono ;) moze byc jeszcze judoga - judoga jest z "cieższego" materiału, bo w judo zawodnicy łapią sie za fraki :)
  • Kropka. Minka proponuje o kila rozmiarow wiekszy. Ja dostalam od Lili kilka lat temu o dobrych kilka rozmiarow za duzy. Zrobilam w spodnicy zaszewki. Skrocilam ja. Wczoraj wlasnie je troche popuscilam czesc zaszewek. Tyle ze u nich w kregu rekawy nosza zawsze podwiniete. Gotowe do pracy.
  • Poszukuje wiec odgrzebie,potrzebuję dla dwójki .O ile na starszego syna rozmiary wystepuja 146 cm to na młodszego nie moge znalezc na 116 cm .Oboje chca bardzo byc zuchami ,ale druzynowa podliczyła koszt nowego munduru w rozpisce na 220 zł ,a razu dwa to dla mnie juz za duza suma niestety.Także ten...BARDZO CHĘTNIE ODKUPIE!:)
  • edytowano październik 2016
    Ja też właśnie kupiłam córce komplet harcerski za 230 zł......
    I to tylko spódniczka, długie skarpety-ocieplacze, koszula, chusta i beret.
    Na pasek na razie poczeka.
    Nie wiem skąd ta cena.
    Chyba sama uszyję spódnicę i podziergam skarpety dla młodszej córki, bo filozofii nie ma.
    No, oprócz beretu.
  • Ja też chętnie odkupię. 
    Dziewczęcy na 134-140 lub wiekszy
    Chłopięcy na 116-122
  • Dziewczęcy szary?
  • mam duży dziewczęcy, nówka ZHP , mogę sprawdzić na jaki wzrost
  • Tak. Szary. Dwuczęściowy. 
    Chłopiec y zielony :)
    ZHP
  • Judogi na 146 szukam, i na tenze rozmiar koszuli wilczkowej, niebieskiej. A na tzw zas, na styczen, przyda mi sie caly mundur wilczkowy dziewczecy na osmiolatke. 
    ktos cos?
  • Szukam bluzy chlopiecej ZHR zuchowej rozmiar 146
  • mysikrolica powiedział(a):
    Szukam bluzy chlopiecej ZHR zuchowej rozmiar 146

    doprecyzuję, że chętnie odkupię
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.