Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rodzinne rekolekcje wakacyjne

Szukam czegoś?

Komentarz

  • Wersja samodzielna:
    Wybrać się na rodzinną pielgrzymkę - własną. Piesza, albo pieszo-inna. Tempo dostosowane do uczestników, duża elastyczność w trasie itp. Zaplanować do jakiegoś sanktuarium, gdzie są bardzo dobrzy spowiednicy, żeby owocnie było.
    Wtedy wystarczą 1-4 dni.

    Lekturą mogą być teksty Ojca Świętego o rodzinie (cały zeszły rok, bardzo dobre i bardzo przystępne), albo o Miłosierdziu Bożym (Bulla najnowsza).
    Do tego różaniec "w drodze", Droga Krzyżowa w kościołach "po drodze".

    nie pomogłam konkretnie, ale może ktoś skorzysta z pomysłu :) (nie mojego)
    k.
  • dzieki za pomysl
    my szukamy czegos bardziej zorganizowanego, bo w takim stylu mamy urlop
  • na pewno zaraz pojawią się pomysły - jak co roku. Poszukaj przez googla o rekolekcjach na forum (gógiel znajdzie, wyszukiwarka na stronie nie bardzi) - i już będzie wiadomo, kogo warto zapytać.

    My preferujemy rekolekcje dla pań i panów oddzielnie, i w ciągu roku. Takie mogę i polecić i zalinkować ;).

    Powodzenia!
    mk
  • http://wielodzietni.org/discussion/63/rekolekcje/p4

    tu coś jest, a było kilka wątków, dużo o rekolekcjach DK - to można wpisać w wyszukiwarkę
  • tradi rekolekcje? my jeździmy. informacje na stronie familiabeata.pl
  • @Kowalka super ta metoda indywidualnych. Takie coś mi chodzi cały czas po głowie. Dzięki!
  • @Basja, jak opracujesz "materiały pomocnicze", to się podziel, co? :)
    Myśmy w ubiegłym roku byli na mini-pielgrzymce pociągowo-pieszej do Tuchowa, i z powrotem. Jeden dzień, na tyle nas było stać :). W tym roku albo też będzie Tuchów, tylko więcej na piechotę, a mniej pociągu, albo jakieś inne miejsce - wybór jest ogromny.
    k.


    A o minipielgrzymkach nawet ostatnio w "Gościu" było.
    http://gosc.pl/doc/2897212.Minipielgrzymka

  • @Kowalka jasne.
    Mam od jakiegoś czasu poczucie, że rekolekcje rodzinne zabierają za dużo czasu właśnie rodzinie, przebywania wspolnego. A urlop krótki niestety.
    I mam wewnętrzny sprzeciw na to na razie, może kiedyś mi się zmieni.
    Tylko do tej pory jakoś głośno tego nie mówiłam, bo miałam poczucie że niewłaściwe ;)

  • Stowarzyszenie Mamy Róży też coś planuje.
  • @Basja, u nas, ze względu - hm. - charakterologicznych - rekolekcje rodzinne nawet nie są w kolejce do dyskusji ;). Plus to, co piszesz.
    Każda rodzina, małżeństwo jest inne, i są różne drogi wzrastania w wierze. Dla niektórych - rekolekcje wakacyjne, rodzinne, dla innych - coś innego.
    I tak ma być - nie jesteśmy z jednej foremki :).

    A ja, skoro się dziś "po nocy" obudziłam, to idę z rana na Mszę św., intencje forum polecam, te rekolekcyjne także :).
    k,
  • My jestesmy zmeczenie rekolekcjami DK, ale chcemy jechac razem z dziecmi na oddzielne staramy sie jechac w ciagu roku
    a i Moj M. nie chce tradsowych
  • @kowalka dzięki!!!
    na pewno wykorzystam ten pomysł
  • Dobre proporcje czasu dla rodziny i rozważań oraz modlitwy były na emmanuelowych "wakacjach z Bogiem" na Śnieżnicy, ale nie wiem czy w tym roku będą.
    Rano konferencja i msza święta dla rodziców oraz godzina adoracji przed obiadem (i/lub wieczorem). Po południu czas dla rodzin, do tego jeden z 7 dni w całości na wspólną wycieczkę.
  • Jastarnia- Ruch Rodzin Nazaretańskich. Warunki- takie sobie tzn male domki drewniane . ALe jest opieka dla dzieci, obiady duze i smaczne. Poza tym wszedzie blisko- plaża, miasteczko, port itp. Na miejscu plac zabaw dla dzieci, mala plaża , swietlica.
    Polecam !!!!! stowarzyszeniedroga.pl/jastarnia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.