Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

3, 2, 1 - zaczęło się odliczanie :D

edytowano luty 2014 w Arkan Noego
Już za 10 tygodni Wielkanoc!!! Czyli, że dziś Niedziela Siedemdziesiątnicy (względnie Starozapustna). Tutaj więcej info.

Przedpoście, jak sama nazwa wskazuje ;) , jest czasem przygotowania do Wielkiego Postu poprzez modlitwę i praktyki pokutne - niewielkie, niewiele, ot, tak dla wprawy :)

Komentarz

  • Przednówek... stare wyżarte nowe jeszcze nie wyrosło.
  • no nieeeee....
    a ja wyslałam wczoraj E. do dziadków na pare dni, żeby z mężem zaszaleć (kulinarnie też) a Wy mi tu, że post mamy już trenować???
  • Ale jeszcze tak delikatnie trenować, to dopiero rozgrzewka ;)
  • edytowano luty 2014
    Odliczania część druga: dziś Niedziela Mięsopustna, czyli Sześćdziesiątnica (wydaje mi się, że przed Soborem nauka matematyki nie stała na b.wysokim poziomie;).
  • Pięćdziesiątnica :)
  • Już za kwadrans zaczynamy... ;;)
  • człek uczy się całe życie...nie słyszałam o tym jeszcze...no no..
  • Już dziś?

    Dobrze zrozumiałam? Chodzi o czas przygotowania do zrzeczeń wielkiego Postu?
  • "wydaje mi się, że przed Soborem nauka matematyki nie stała na b.wysokim poziomie"

    A to niby dlaczego?
  • myślałam, że ktoś rodzi ;)
  • "wydaje mi się, że przed Soborem nauka matematyki nie stała na b.wysokim poziomie"

    A to niby dlaczego?


    Bo 70-7 to nie jest 60 ;))
  • @Katia
    nie, to po soborze zabrakło wiedzy

    "Przedpoście rozpoczyna się od tzw. Niedzieli siedemdziesiątnicy (Dominica Septuagesimae) i obejmuje również Niedzielę sześćdziesiątnicy (Dominica Sexagesimae) oraz Niedzielę Pięćdziesiątnicy (Dominica Quinquagesimae). Niedziele te przypadają kolejno w siódmym, szóstym i piątym dziesiątku dni przed Niedzielą wielkanocną. "
    za wiki
  • A, w dziesiątku. No to OK :)
  • Niedziela mięsopustna :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.