Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ospa?

24567

Komentarz

  • Rozumiem, że chodzi o niezarażanie :-?

    Ja w czasie ospy wychodziłam tylko z psami i tu ledwie 2 razy na dobę.

  • A, jeśli ktoś z warszawiaków lub przejezdniaków ma w domu ospę, chętnie odstąpię Tanno-Hermal :) Tylko szybko, bo termin ważności upływa już za miesiąc. Mam też parę tabletek Heviranu :)
  • Mój lekarz twierdzi, że tak. Ospa to ogólne osłabienie organizmu, może mieć różne powikłania. Chociaż czytam, że wyjście na świeże powietrze nie może zaszkodzić.
  • Ja przy -15'C nie wychodziłam. Ale gdyby było cieplej to bym wyszla.
  • Mnie się wydaje, że jutro to jeszcze nie.
  • Nie siejecie, sieje sie z dwa dni przed wysypem a wysypuje po.14-21,dniach. Przejście osoby bezobjawowe nie wyklucza szczepienia. W prawdzie noe ma to sensu ale nic się nie stanie.
  • Zaraża się od zlapania (nawet dwa tyg przed wysypem) do wyjścia ostatnich krost
  • edytowano luty 2016
    .
  • Dziewczyny sie nie zgodzę. Pierwszy okres nie jest zaraźliwy. Dopiero chwile przed wyjściem pęcherzy sie.zaraza.
  • chodzić, póki nie wysypie, kto ma złapać, ten złapie, to nie dżuma, tylko wiatrówka :)
    nie wychodwałaś jej sobie w zaciszu domowym, złapałaś? podaj dalej ;)
  • AB chodzić normalnie. Tylko w kluczowym okresie czyli od 10 do 16,dna uwazalabym na wizyty u osób szczególnie narażonych (noworodki, osoby w trakcie choroby nowotworowej, po przeszczepach)
  • Ja bym raczej uprzedzała że z wizytą może być bonus w postaci ospy.
    Co by niektórzy co nie zdążyli zaszczepić, a chcą, nie mieli przykrej niespodzianki.
    Pamiętam jak nas ospą poczęstowano, nic miłego.
    Nie zdążyliśmy starszej siostry zaszczepić a był powód istotny ku temu.
  • Mnie swego czasu ozdóbki ospowe zaczęły wychodzić w poniedziałek koło południa, po niedzieli, gdy byłam z wizytą w szpitalu dziecięcym :-S Mam nadzieję, że młodzieży wyszło to na zdrowie...
  • W koncu jak sie jedzie autobusem I jedzie ktos kto rozsiewa a nie wie o tym jeszcze tez mozemy zlapac. A siedziec w domu "na zapas" wedlug mnie nie ma sensu. No I w grupach podwyzszonego ryzyka uprzedzac.

    Bylam raz z corka na wizycie u lekarki, przed name byl chlopiec z ospa, corka nie zlapala (lub przeszla bezobjawowo), jechalysmy tez raz tramwajem z dziewczynka z ospa (jak zobaczylam, to poszlysmy na koniec) I tez nie zlapala. Niby latwo sie przenosi, ale ja sie zaczynam martwic, ze corka nie chorowala, bo ma juz 7,5 roku. Im pozniej tym gorzej.
  • Mój trzymiesięczniak na piersi nie zaraził się w domu z ospą i półpaśćem. Ospowata kuzynka pochylała się nad nim i prychała na dzień przed pierwszym rzutem krost, więc kontakt z patogenem miał na bank.
    To chyba mocno osobnicza kwestia jest i od poziomu przeciwciał matki zależna.
  • Zdecydowanie osobnicza.
    U nas swego czasu ospa ciagnela sie przez dwa miesiace z gora. Po kolei wszyscy chorowali. I tylko jeden ( wtedy kilkulatek) nie zarazil sie. Nobchyba, ze orzechodzil jakas postac poronna.
  • Dziewczyny jak długo goja sie plamy pozostałe po krostkach ,czy to w ogóle zniknie?
  • Zniknie :) No, ew. zostają maleńkie śladziki. Trochę to musi potrwać, ale nie pamiętam, ile.
  • Moje nadal maja. Wysypało ich 25.12.2015 koniec był 5.01.2016 teraz mamy 4.02 i maja ślady.
  • Mi kilka ranek goiło się... Rok.
    Najgorzej te na głowie bo porobiły mi się małe łyse placki.
    Na szczęście włosy odrosły.
  • Czy blizny po ospie smaruje się czymś?
  • Moja córka ma dziure na środku czoła po grudniowej ospie...
  • No właśnie chciałabym uniknąć takich dziur...
  • Dobrze wiedziec bo właśnie u mnie dwoje najmłodszych przechodziło ospe.I córcia ma paskudne plamy na brzuchu , które nie znikają a u syna mimo ,że później go zmoglo ładnie sie zgoily.
  • No wlasnie moje dzieci 7 i 5 tez sie nie zarazily.Kilka razy kontakt mialy na bank, najpierw caly dzien bawily sie z moim bratem i nic. W przedszkolu co roku jest epidemia a ini nic :/.
  • Bratem, ktory w nocy po zabawie dostal goraczki a rano go zsypalo.
  • Klaudia,a może miały tylko mało objawowo przeszły? Podobno czasem na 2-3 małych pryszczach się kończy ;)
  • To czym się teraz leczy? Jaki trend obowiązuje?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.