Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Lek przciwzapalny, przeciwbolowy i obnizajacy temperature.

edytowano marzec 2007 w Polecamy
Konto skasowane na prośbę użytkownika.

Komentarz

  • Nie jestem ekspertem ale sama kiedyś stosowałam na sobie podobny lek bo Diclac 75 Duo i ma on obszerna ulotkę w której jest wiele przeciwwskazań przy stosowaniu np. alergie, astma. Wiec nie jest to tak bardzo bezpieczny lek zwłaszcza dla dzieci. Leki typu Paracetamol są bezpieczniejsze. Sam stosuję u dzieci na gorączkę Nurofen, też przeciwzapalny i działa do 6 godzin, ale moje dzieci dobrze go tolerują.
  • :confused: och w tym co napisałam nie ulegam bynajmniej reklamom, po prostu wiem, że leki na bazie kwasu acetylosalicylowego (czyli m.in. diclofenac, nurofen-który stosuję, diclac) mogą czasami wywołać reakcję alergiczną i zmieniać niektóre objawy chorobowe. Dlatego trzeba je stosować ostrożnie zresztą jak każdy lek. A obawy moje zawsze wzrastają gdy mam podać jakiś lek małemu dziecku.
    ps. Ostatnio przechodziłam uczulenie u córki (8 lat) wywołane antybiotykiem.
    A na gorączkę to najbezpieczniej stosować tzw. babcine sposoby jak np. chłodne okłady na nogi.
  • [cite] Agax4:[/cite]:
    A na gorączkę to najbezpieczniej stosować tzw. babcine sposoby jak np. chłodne okłady na nogi.

    A jeszcze lepiej położyć zimny okład na wątrobę - tak nas uczyła nasza pediatra. Tak robią u niej w szpitalu. Rzeczywiście działa. Może nie jako zastępstwo środka obniżającego temperaturę, ale raczej jako zadziałanie natychmiast, gdy środek jeszcze nie zaczął działać.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.