Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Przedszkole masonerii świętuje...

Komentarz

  • Przedszkole masonerii też może się nawrócić. Udział we Mszy św. jest krokiem w dobrą stronę.
  • Przeczytałam Roraty :) Roraty w kwietniu? Ale ten papież twórczy :D
  • edytowano marzec 2016
    Celem Rotary jest wspieranie i pogłębianie idei służby jako podstawy godnych i wartościowych przedsięwzięć, a w szczególności wspieranie:

    a) rozwoju bezpośrednich kontaktów międzyludzkich jako możliwości sprawowania służby;
    b) wysokich norm etycznych w każdym zawodzie, uznania wartości wszelkiej pracy użytecznej oraz nobilitowania przez każdego rotarianina swojego zawodu jako możliwości służenia społeczeństwu;
    c) stosowania ideału służby przez każdego rotarianina w jego życiu osobistym, zawodowym i społecznym.

    Pozwolę sobie zauważyć, że stolica Apostolska w roku 1929 stwierdziła, że przynależność księży do klubów rotariańskich jak również ich udział w spotkaniach klubów "nie są wskazane".

    Nie zabroniono tegoż jednak osobom świeckim.

  • Pozwolę też sobie na szczyptę złośliwości - w latach przedwojennych, to raczej trudno było o księży: o wysokich normach etycznych, gotowych służyć swoim owcom, zamiast obdzierać je ze skóry. Owszem bywali i tacy, ale te wyjątki jedynie potwierdzały regułę.
  • Nie wiem, urodziłem się po wojnie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.