Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

blondynka pyta o TK

13738394042

Komentarz

  • Ano tak właśnie-takie uproszczenia, schematyzmy-nie jesteś za, krytykujesz, masz wątpliwosci, nie podoba ci się coś khem "słusznego", nie łkasz ze wzruszenia w trakcie przemówień członków rządu-jesteś lewak i wyborca PO oraz członek KOD.
    Ale w drugą stronę-łoboziulku, dramat wielopiętrowy
  • Ale @kociara sama ostro pojechalas tym tekstem o zależności os Watykanu. To jest na poziomie Nie.
  • "dzieli naród"
    KOD, PO tego nie robi nieeee Kto tu dzieli naród ?

    "szasta kasą"
    500+ banki już przebierają nogami za tą kasą a miały ponoć zbiednieć.
    pewnie, lepiej jak pieniądze wyjeżdżają za granicę w portfelach bogatych firm zagranicznych
    wielodzietni ? po co im pieniądze - warstwa średnia - kogo to obchodzi

    "Nie jestem lewakiem"
    JKM ? narodowcy ? a może zwykły człowiek któremu się wydaje

    "Poza tym mężczyźnie w towarzystwie w stosunku do kobiety nie godzi się tak zachowywać. "
    Niczego nie żałuję (tak się zachowują wyborcy PO to był przykład). Prawda boli. To ostra dyskusja i taka niech zostanie
  • Elunia chcesz dyskutować to dyskutuj a nie wyciągaj argumentów tych z poniżej pasa.
    Jestem mężczyzną jestem kobietą co to ma do rzeczy ?
  • edytowano marzec 2016
    @Elunia na podobnej zasadzie jak ty zadajesz pytania TecumSeh mogę i ciebie pomęczyć w temacie kręcenia się Ziemi wokół Słońca.

    Ale skąd wiesz ? W książce napisali, za komuny ? Kopernik klecha jemu się tylko wydaje.
    Zresztą wszystko zależy od punktu obserwacji itp. Byłaś w kosmosie i sprawdziłaś ?

    No, przekonaj mnie!
  • edytowano marzec 2016
    @Tola typowa argumentacja wyborców PO, czy lemingów polega na podawaniu jedynie argumentów emocjonalnych typu "nie podoba mi się", "nie lubię go", "cham i prostak" i jeszcze innych inwektyw. To ofiary mediów i socjotechniki polityków.

    Przekonuję się że nie warto z nimi rozmawiać bo o czym ?
    Czy mi się Macierewicz podoba ?
    albo
    Czy Kaczyński to cham i prostak ?

    @Kociara Jestem praktykującym katolikiem czy jestem "poddanym Watykanu" ?
  • TVN jak podaje że będzie wichura to u mnie był zaledwie zefirek.
    Jak TVN w mediach gospodarczych podaje że ceny paliw spadną to one akurat rosną, jakoś dziwnie zawsze są w przeciwfazie.
    Jak podają że ks Rydzyk ma Meibacha to czytam w gazecie motoryzacynej że nie ma w Polsce takiego samochodu i do testów musieli sprowadzić z zagranicy, a przez 10 lat nikt tego samochodu nie sfotografował.
    Taka jest jakość informacji w TVN
    W publicznej do niedawna było podobnie. Więc się nie dziwie że ofiar mediów jest wiele.

    Nawet nie wchodzę na tematy PiS i niuanse ich działalności bo tylko będą jechać argumentacją z TVN i GW więc po co ?

    Najpierw niech zauważą swój emocjonalny sposób argumentowana co do PiS w tedy można przejść dalej. Przeważnie z braku czasu dalej się nie przechodzi i taka to dyskusja.
  • edytowano marzec 2016
    Zbyszku przeżyłam komunę i trochę socjotechniki próbowano uskuteczniać na mnie i na mojej rodzinie, nie dali rady.

    :)

    Ówczesna socjotechnika była dużo poniżej poziomu ówczesnej techniki,

    a z obecną jest na odwrót,
    tak że, tego...
  • @Zbyszek - ja już kiedyś napisałam, że Boga najmnie tam najwyżej. Gdzie ważne wpływy, kasa. Zamiatanie pod dywan "trzęsień ziemi" zwiazanych choćby z aferami pedofilskimi.
    Odróżniam pobożny lud, dobrych, pobożnych ludzi od tych, którzy wykorzystują dobrodusznosć pobożnego ludu i manipulują tymi bożymi ludźmi.


    Zupełnie nie rozumiem, dlaczego [w tym wypadku] nazwijmy to nie-lewacy, nie-POwcy, nie-KODowcy dają sobie prawo na poruszanie się na bardzo ogólnym poziomie dyskusji i argumentacji, od tych, których uważają za odmiennych od siebie [w poglądach] wymagają konkretów, argumentacji, i do tego argumentacji zgodnej z oczekiwaniami lub sami decyduję, który argument jest odppwiedni, a który "phiii, buahahaha".

    KK chierarchiczny poczyna sobie w kraju całkiem swobodnie. Wpływa na dezycje rządu. A KK podlega Watykanowi.[skrót myślowy, nie chce mi się rozwijać]
    Papież stwierdził, że ŚDM będą w Polsce-są.
    PiS trąbił i zamykaniu gimnazjów-nie zamknie, bo zaprotestowali min zakonnicy, prowadzący w kraju ok 200 placówek tego typu (dane zapamiętane z materiałów [prasowych, nie mam odpowiednich danych w tym momencie, na których mogę się oprzeć]
    KK opiniuje, decyduje, co jest moralne co nie. Blokuje wytwory sztuki, grozi paluszkiem.
    Wpływa ne decyzję rządu, połowa rzadu hołdy składa i słowa uwielbienia pod adresem księdza-biznesmena wypowiada
  • edytowano marzec 2016
    No i apiać na nowo - "oni" ofiary manipulacji, socjotechniki, lemingoza, wyprane mózgi
    Wrogowie narodu, ofiary spisku wrogich sił. Opłacani, zwożeni na demonstracje i wiece, prowokatorzy

    "My"- krytycznie i twórczo myślący, samodzielnie wnioskujący, nie poddajacy się manipulacjom, świetnie potrafimy dochodzic do prawdy, argummentować
    "Nasze" demonstracje, wiece poparcia spontaniczne, zgodne z naszymi poglądami i wyrazami sympatii.

    i tak dalej, i tak wciąż

    e: liter.
  • @Tola - ale jakimi argumentami?
    Napisałam o wydarzeniu, które było transmitowane w TvTrwam- konferencja w szkole księdza Rydzyka. To jest fakt, nie moja interpretacja
  • A gdzie ja pisałam, że Macierewicz jest agentem Watykanu??? @-)
  • edytowano marzec 2016
    Jeśli chodzi o to poddaństwo, to niech je zilustruje wczorajszy news: "Nowo zgłaszane, rzekome przypadki pedofilii wśród księży wzmagają presję na francuskiego kardynała Barbarina. Premier Francji wezwał hierarchę Kościoła, by "zadośćuczynił za krzywdy".

    Wyobrażacie sobie na jego miejscu panią Szydło? :)) Nie, bo to środowisko które mocno trzyma z hierarchią, a raczej jego specyficzną częścią (imprezki u Rydzyka i chęć robienia mu prezentów w postaci milionów monet).
  • edytowano marzec 2016
    Miliony na uczelnię, geotermię się należą ks. Rydzykowi jak psu kość.

    Możecie się obrażać, ale taka jest prawda.

    PO utrąciło mu pomoc państwa dla uczelni, utrącili również dotacje na geotermię. W Toruniu jest najlepszy odwiert na świecie. Ewidentnie widać że decyzje były wyłącznie polityczne.
  • Właśnie z punktu widzenia rodzin, udało sie za PO wprowadzić sensowniej liczone ulgi i co dla wielu kobiet bardzo ważne wydłużyć urlop macierzyński (o ustawie karta dużej rodziny nie wspomnę)//
    --------------
    Sorry, ale nie z punktu widzenia rodzin pracujących w rolnictwie.
  • @Aniela, nie mówiąc i zmianie ust pr o systemie oświaty z 2009 r;)
  • Jeszcze dodam, że ulgi podatkowe na dzieci nie dotyczą bezrobotnych. Kolejna grupa dyskryminowana przez PO-PSL-SLD.
  • edytowano marzec 2016
    @Aniela - masz rację! Wg naszego systemu prawnego, ktoś kto żyje z kapitału (rentier) posiadający np. 10 milionów złotych ulokowanych w banku lub innych inwestycjach finansowych to człowiek bezrobotny! Pokutuje myślenie komunistyczne!

    System podatkowy przez to, że jest skomplikowany i niejednolity powoduje, że zastosowanie prostej ulgi podatkowo-dochodowej nie obejmie sporej grupy osób: przedsiębiorców (małych i dużych), rolników, "bezrobotnych" rentierów itd.

    To dowodzi jednego: system wymaga gruntownej przebudowy.

    p.s. 500+ to szybkie rozwiązanie "na już" bez konieczności poprawiania systemu podatkowego. To jego zaleta, która może stać się wadą.
  • edytowano marzec 2016
    Znowu wrócę do meritum (TK).

    Nie jestem prawnikiem ale znam się na logice i znam podstawy prawa (studiowałem przy okazji innych studiów). Mówię o tym by zwrócić uwagę na główną przyczynę sporu politycznego o TK. Przyczyną jest brak logiki w obecnie obowiązującej konstytucji. TK pracuje w oparciu o ustawę, którą uchwala Sejm. Jednak bez zgody TK nie może dojść do zmiany tej ustawy. No i mamy pat. Zwracają na to uwagę niektórzy konstytucjonaliści ale i posłowie (np. od Kukiza). Konsekwencja jest taka, że ma swoje racje Rzepliński ale i mają swoją rację posłowie PiS-u. Wada konstytucji plus wojna polityczna (PiS kontra anty-PiS) powoduje, że mamy zafundowaną schzofrenię państwa prawa. Jak słusznie zauważa JK-M, obecnie żyjemy w dwóch porządkach prawnych. Dodam od siebie, za oboma stoją mniej lub bardziej logiczne racje. Złe prawo (konstytucja) pączkuje złymi ustawami. Czy jest jakieś wyjście?
    Pierwsze to "trwanie w bałaganie" (opcja obecnie preferowana przez PiS, dobra na krótką metę na dłuższą psuje państwo, chyba, że PiS wygra kolejne wybory i uzyska większość konstytucyjną umożliwiającą posprzątanie). Drugie wyjście to "zgoda ponad podziałami" czyli zmiana konstytucji już teraz (wydaje się, że niemożliwa do uzyskania przy tak daleko posuniętych podziałach). Trzecie rozwiązanie to "zamach stanu" i oktrojowanie konstytucji (raczej też mało prawdopodobne z racji na opinię międzynarodową a i z przyczyn prozaicznych: kto miałby to zrobić? impotentna armia i policja?).
    Tak więc trwamy i modlimy się o to by ktoś nie ściągnął do Polski obcej interwencji w imię walki o przywileje demokratyczne - opcja czwarta "Targowica 2" (współczesna wersja zasady: Polska nie-rządem stoi!).
  • ot, taka ciekawostka, min Ziobro powoływał się na opinię ekspera, która nie istnieje, wg ministra kontytucjonalistami są osoby, które nie są konstytucjonalistami

    Wspólnie z wiceministrem Marcinem Warchołem wymachiwali przed dziennikarzami plikiem kartek, które miały być opiniami aż "ośmiu wybitnych konstytucjonalistów" potwierdzających ich zdanie. Padły nazwiska ekspertów i fragmenty ich opinii. Kim są i co dokładnie mówią?
    Większość z wymienianych przez MS ekspertów nie chciała rozmawiać z dziennikarzami. Zgodził się prof. Lech Garlicki, były sędzia TK, który zaznaczył, że... żadnej opinii dla ministerstwa nie przygotowywał. - To (wymienienie jego nazwiska - red.) było zrobione po to, żeby zamiast 7 nazwisk, mieć 8 - powiedział w rozmowie z TVN24.


    http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,117915,19814433,tvn24-sprawdzil-wybitnych-konstytucjonalistow-z-listy-ziobry.html?utm_source=m.gazeta.pl&utm_medium=testbox&utm_campaign=MT

    ale o tym w trwamach i niezależnych nie było
  • Nie wiedziałam, że wiadomości.gazeta.pl to katolickie źródło informacji. :D

    @kociara, dla mnie to, co zacytowałaś jest niewiarygodne. Nie zmusisz mnie do tego, abym wierzyła bzdetom (informacjom kompletnie nie majacym znaczenia) podawanym przez GazWyb.
  • Akurat te informacje masz nie tylko na GW.
    Jassssne, to, co niewygodne-niewiarygodne.
  • edytowano marzec 2016
    Nie chcę zakładać nowego wątku, ale wszystkim mało obeznanym z polityką za to patriotycznie patrzącym na Polskę polecam




    Przyznam się że dawno już nie słuchałem JRN. Wiele rzeczy warto się dowiedzieć nawet jeśli ktoś nie popiera tego co mówi.
  • @kociara, nie ze niewygodne, ale zupełnie bez znaczenia. Ziobro nie kłamie, znam go osobiście, he, he. GazWyb mąci jak sie tylko da.
  • Ou faktycznie
    na pewno wiesz o nim wszystko
    kryształ, nie człowiek
    taki uczciwy, taki kompetentny, taki wykształcony i taki profesjonalny
    cud malina
  • @kociara, ja nie zakładam tak jak Ty, że każdy człowiek musi oszukiwac i miec złe zamiary. A Ziobro to ten typ, który ma klasę. Nie jest półgłówkiem, jakim przedstawia go GazWyb.
  • @Aniela nieeeee? A to dziwne bo zdaje się,ze wiele Twoich wpisow kategoryzuje i szereguje ludzi , lewactwo itp.
  • Kolejny cyrk dziś w Sejmie.
    Nie ogarniam tej PiSowskiej buty
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.