Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

łóżka piętrowe, pomożecie wybrać?

Planujemy kupić chłopcom łóżko piętrowe i nawet mamy już dwa na oku, na zdjęciach wyglądają niemal identycznie, oba z litego drewna sosnowego, z tym że jedno firmy BMS Group za 970zł (model Kacper), drugie z firmy Meblobed (Dominik II) za 1577zł (co i tak w porównaniu z innymi drewnianymi nie jest ceną wygórowaną) no i jestem w kropce, bo nie bardzo mam jak te łóżka zobaczyć na żywo, a nie chce się nadziać na jakiś badziew, który mi się pod chłopakami załamie, a z drugiej strony, jeśli są podobnej jakości, to po co przepłacać. Macie jakieś doświadczenia z tymi firmami? Może polecicie jakieś swoje modele?
Widziałam jeszcze dość fajne łóżka z płyty MDF, wie ktoś co to za materiał? Bo słyszałam, że to taka ciut lepsza sklejka i nijak się ma do drewnianego.
Pomożecie?
«13

Komentarz

  • @Predikata, ma bardzo fajne piętrowe łóżko dla dziewczynek
  • Witaj,
    My mamy łóżko piętrowe Aleksander, kupione w necie 6 lat temu, sprawdziło się polecam. Spód szuflad nie jest z litego drewna, ale i tak jest bardzo wytrzymały.


    http://meble-bik.pl/product-pol-7457-Lozko-pietrowe-Aleksander.html
  • edytowano kwiecień 2016
    Jestem przeciwniczką łóżek piętrowych. Złe doświadczenia mamy.

    Ale moi z koniecznosci śpią- mamy metalowe by Ikea.
  • Mamy drewniane kupione na all. Kosztowało chyba ok 1 tys. Zrezygnowaliśmy tylko z ich materacy i dokupiliśmy inne (mieli słabe, piankowe).
  • Brakuje opcji podziękuj, więc tu dziękuję za rady i opinie:)
  • @marteczka wyciągnęłam dla Ciebie wątek łóżkowy
  • Bazując na doświadczeniu:
    1. Synowie mają metalowe z IKEA - to większe. Już 6 lat i się sprawdza. Jest miejsce na dole aby bez problemu usiąść. Chłopaki jak to chłopaki najmniej korzystają z drabinki wchodząc po wszystkim - nic się nie dzieje, nie rozłazi się, nie skrzypi, nic nie pęka itp. Możemy polecić
    2. Córki od roku drewniane - znalezione gdzieś w necie z Łodzi. Mniej stabilne, mniejsze. Jak zaczną wchodzić jak chłopaki to się rozkraczy....Jest OK, bazując na tym jak one korzystają.
    3. Na działce mamy drewniane z IKEA, przekrój śpiących różny. Od 4 lat się sprawdza, ale użytkowane tylko latem. Trzeba było pomalować bo było surowe drewno.
  • @Malgorzata32 widzę ze masz takie podejście jak ja, tylko ze ja bez doświadczeń ale z dużą wyobraźnia patrząc na moich chłopaków...
  • edytowano kwiecień 2016
    Doswiadczenia to na szczęscie tylko złamany obojczyk 9- letniego wówczas syna. Nie trzeba miec wielkiej wyobraźni, zeby wiedziec czym moze skonczyc sie upadek dziecka z 1,5 m wysokosci.
    Jasli pietrowe to z barierką do sufitu.
    U nas teraz taką funkcje pełni bok dzieciecego łóżeczka.
  • My jeden pokój mamy mniejszy i Maz chciał piętrowe. Ale próbuje odwieźć go od pomysłu..
    Choć są takie mini piętrowe. Te juz lepsze.
  • Jeszcze radziłbym zwrócić uwagę na jedną rzecz czyli na deski pod materacem górnego łóżka. U nas w cudowny sposób się tak poprzesuwały pod synem że zleciał ze wszystkim na dolne. Na szczęście córka śpiąca na dole nie była nawet draśnięta. Po dodatkowym wzmocnieniu w postaci nabicia na dechy arkusza płyty pilśniowej i przez to ich całkowitemu ustabilizowaniu, wszystko było już w porządku.
  • My mamy 2 piętrowe łóżka. U dziewczyn mam kupione z 6 lat temu z Jyska, solidne z litego drewna. Bardzo jesteśmy zadowoleni, tylko sama pomalowałam na biało, bo były tylko w naturalnej sośnie. Idealne odzwierciedlenie powiedzenia "dobre i tanie"

    Na początku tego roku kupiliśmy do chłopaków takie -
    http://allegro.pl/lozko-3-osobowe-dla-dzieci-rico-200x90-materace-i6074792421.html i po zmontowaniu przyszło wielkie rozczarowanie, właśnie tą odległością między poziomami.

    W łóżku z jyska jest 80 cm a w tym tylko 62 cm i nie da się wygodnie usiąść przy dziecku. Tak poza tym to jest fajne, dobrze się prezentuje, estetycznie wykończone, ale już nie jest tak solidne i wygodne. Myślimy nad przerobieniem wysokości.

    I też pierwsze doświadczenie z piętrówką okropne, 6 lat temu wigilie od 21:00 spędziłam z córą w szpitalu, na prześwietleniach, z mega guzem na środku czoła po tym jak brat ją zepchną z górnego poziomu na głowę :(
  • Ja jak Małgorzata32 też przeciwniczka piętrowych łóżek .U nas ciepło i ten u góry był na okrągło chory.
  • u nas jest za mało miejsca, bez piętrowych byśmy się nie pomieścili.
    jedno podwójne, jedno potrójne.
  • edytowano kwiecień 2016
    @marteczka, a ja bym nie dorabiał firmy meblowej i nie tuczył państwa podatkami.

    Łóżko piętrowe, jak widać na obrazkach, to prawie tak prosty mebel jak regał na książki. Nic nie zaoszczędzisz, ale sfinansujesz mężowi fajne narzędzia (np. Bahco). (Bahco robi np. piły ręczne, tzw. japońskie, świetna zabawa!)

    Kupiłbym kantówkę i deski w Castoramie + sklejka (nie płyta). Olej lniany (może być jadalny) i ewentualnie stalowe złączki (nierdzewne ładniejsze). Kątownik stolarski, poziomica, wkręty 6 mm albo lepiej tzw. konfirmaty - supergrube wkręty wymyślone do płyty wiórowej, do sosny idealne. Wkrętarka DeWalt + wiertła tej samej firmy. Wkrętak Bahco z końcówkami, miarka stalowa.

    Z meblem jak z ciastem, nie da się zrobić dobrego noża ze złej stali, nie kupisz tanio solidnego łóżka.

    image
    Jak widać, brakuje skosów i trzeba zaprojektować dół, najlepiej jako wolnostojący. Do tego trzy regały na książki lub zabawki. Tak kiedyś kisiliśmy się na 27-miu metrach. Dodam, że łóżko na obrazku jest przewidziane dla dwojga dorosłych.
  • Nasze dzieci śpią na japońskich futonach z bawełny, na dzień się je zwija. W nocy futony leżą bezpośrednio na podłodze. W dzień powinno się je wietrzyć na słońcu.
  • @mamaa - mamy bardzo podobne
  • @Thorgal, świetny dowcip, jak tylko M wróci z pracy to dam mu to przeczytać :D Zdecydowaliśmy się na tego Dominika, jest tej samej firmy co Aleksander Anety1, jak jest zadowolona po 6 latach użytkowania, to może i my będziemy.

    Jeszcze raz dzięki za porady, jesteście niezawodni:)
  • Zamiast drabinki zajmującej miejsce mozna dodac na bokach lozka kilka szczebelkow
    Konstrukcja się wzmocni, nie trzeba dziury w długości lozka (do wchodzenia)
  • @Thorgal - co tam futon egzotyczny! Polecam sienniki! Też można co rano zruszyć, na słońce wyrzucić, a ze dwa razy na rok słomę wymienić. Będzie zdrowo, ekologicznie i patriotycznie - polski siennik z polskiego lnu (solidny materiał, dużo wytrzyma, jakby spłowiał i się wysłużył, to można zawsze przenicować i jeszcze parę lat posłuży) wypełniony polską słomą żytnią!
  • Eee, nie. Futony fajniejsze.
  • U nas drewniane piętrowe z ikei dają radę już prawie 10 lat. Z tym, że 1,5 roku temu przeprowadziliśmy się do domu ze skosami i musieliśmy je przeciąć na 2 osobne łóżka. Dalej bez zarzutu.
  • @Sylwunia - dla dzieci tak, ale na to łóżko żona wdrapywała się przez całą pierwszą ciążę, a i później z niemowlęciem, aż do wyjazdu z Polski. Jak ktoś robi sam, to drabinkę zrobi pionową oczywiście.

    @Mle - właśnie to było łóżko "Stora" z Ikei, przerabiane w miarę potrzeb. Obecnie służy komu innemu, w sumie szesnaście lat. Jak kupiliśmy nie miało żadnych krzyżaków, kiwało się jak huśtawka, trzeba było podrasować.

    @Marcelina - futony są dość drogie niestety.

    @marteczka, nie dowcip, zaczynaliśmy od pokoju u rodziców, potem 27m, teraz mieszkamy na 100.

    @Malgorzata, tylko zamiast materaca nie nabijaj gwoździ na sztorc, żeby pobudzić krążenie!
  • Też zastanawiam się nad łóżkiem, które zajmuje mało miejsca, ale mam skos, więc piętrowe zmieści się tylko w jednym miejscu - wolę mieć możliwość manewru. Poza tym boje się wysokości. Moja siostra spadła raz z łóżka piętrowego. Na szczęście nic się nie stało, ale na IP mama z nią pojechała. Zastanawiam się nad łóżkiem piętrowym, w którym parter jet nisko przy ziemi. Są takie? Wtedy góra na wysokości metra nie jest już tak niebezpieczna... My z mężem spaliśmy prawie 10 lat na materacu położonym bezpośrednio na ziemi, więc to chyba nie problem? Tylko czy jest takie łóżko?

    Ewentualnie namówię męża na DIY by @Thorgal :)
    Podziękowali 1edytam
  • edytowano kwiecień 2016
    @Malgorzata
    Myślałem że robisz sobie ze mnie żarty.

    @Gosia5 muszą być barierki na górze i brak dziury, jak wymyśliła Sylwunia. Materac na podłodze nie zawsze się sprawdza, nam zapleśniał od spodu jak tylko zlikwidowaliśmy drewniane łóżko w kształcie palet.
  • @Malgorzata łóżko 6 piętrowe? Wow!
  • edytowano kwiecień 2016
    @Gosia5
    jest takie łóżko w IKEA, ale moim zdaniem jest trochę za duże, jakieś niezgrabne takie - dziecko nie potrzebuje materaca 90x200cm.
    W każdym razie, pod materac położyłabym stelaż, żeby nie leżał bezpośrednio na podłodze.
    Generalnie nie jest to za zdrowo bo tam się bardziej kurzy i dziecko to wdycha, ale jak się nie da inaczej, to co zrobić?

    http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80253809/

    może podczas montażu można je zmniejszyć i dokupić mniejszy materac? nie wiem
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.