Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Andrzej Duda: Apeluję o wzajemne wybaczenie, które jest tak bardzo potrzebne Polsce

2

Komentarz

  • edytowano kwiecień 2016
    @Malgorzata, dlaczego I Dama powinna wypowiedzieć sie w sprawie aborcji? Naprawde nie widzisz takiej potrzeby? To właśnie temat - który jak najbardziej mógłby u niej zaistnieć. To tylko przypuszczenia, ale podejrzewam, ze pewnie nie jest za zaostrzeniem, wiec jakby miała mowić, to to co MK, wiec została ucieszona, albo moze odwrotnie, ale uznano, ze nie ma co zaogniać.
    I rzeczywiscie jej nieobecność jest cokolwiek dziwna. O separacji państwa D tez słyszałam, i to nie z netu, ale moze to plotki i nie ma co powtarzać.
    A mem Duda Kaczysnka, to typowy internetowy żart, jakoś bym sie do niego nie przywiązywała....

    A i @Malgorzata, twoje dzieci działają jeszcze w rzeczywoatoaci gospodarczej w niewielki sposob zmienionej przez PiS. Prosto nie było, nie jest, ale dlaczego ma byc tylko gorzej?

  • @Malgorzata, ale I Dama to pewnego rodzaju zawód, to naprawde co innego niż w każdym innym małzeństwie.
    Nie wiemy co sie stało, jak rozumiem żadnego oświadczenia nie było. Za to wiadomo, ze rodzina Kornhauser nie należy do fanów PiS - pewnie jej to nie pomaga.
    A mi jego jest autentycznie szkoda. Podpisujac niekonstytucyjne ustawy, totalnie skompromitował sie jako prawnik, nie sadze, zeby mógł jako tako wykonywać pózniej zawód, jako polityk na razie znany jest z chodzenia na smyczy JK. Po co mu to? To młody człowiek jeszcze. Ale moze sie ocknie, kadencja dopiero sie zaczęła, moze jeszcze to odwrocić.
  • @Małgorzata :

    "Skoro twierdzicie ze Duda jest na usługach prezesa to dlaczego tak go zignorował ????
    Bo może wcale nie jest ???
    Stąd ta niechęć i brak podstaw kultury u klanu"


    To by było jakieś rozwiązanie zagadki ;)
    No i dobrze świadczyłoby o niezależności prezydenta.

    Ale filmik aż nieprzyjemnie się ogląda ...
  • "Filmik świadczy dla mnie o kompletnym braku kultury u rodziny Kaczyńskich
    A nie o smyczy Kaczyński -Duda"


    Też tak sądzę.
  • kociara napisała:

    > Coraz bardziej mam wrażenie, że A.Duda jest zwykła pacynką, a sznureczkami pociąga J.Kaczyński.
    Prezydent wypowiedział się, powiedział, co powiedział-prezes utarł mu nosa i po raz kolejny pokazał, gdzie jest jego miejsce w szeregu. Skarcił, jak uczniaka
    . <

    Moim zdaniem - masz mylne wrażenie.

    1. PAD przemawiał jako prezydent i swój apel kierował do ogółu społeczeństwa.

    "Dlatego zwracam się dziś do wszystkich z apelem: wybaczmy. Wybaczmy to wszystko sobie wzajemnie. Wszystkie niepotrzebne, a przede wszystkim niesprawiedliwe słowa, wszystkie te gorszące zachowania, wszystkie także i momenty poniżenia".

    2. Jarkacz mówił jako prezes partii i swoje słowa kierował pod adresem polityków odpowiedzialnych za naprawdę paskudne sprawy. Społeczeństwo na ogół kieruje się emocjami, polityk nie powinien. Przy tym ogół społeczeństwa nie ma jednak wpływu na bieżące wydarzenia rangi państwowej - polityk, jak najbardziej ma.
  • > To moze jednak musiałabyś wiecej tivi pooglądać, poczytać "od prawa do lewa", by sobie wyrobić zdanie nt stosunku Kaczyński-Duda, <

    Oglądam wszystkie stacje informacyjne, czytam prasę od lewa do prawa i naprawdę nie dostrzegam tego, co Ty widzisz.
    Widzę natomiast tak obrzydliwą manipulację, że aż mi się wnętrzności skręcają. Za komuny to była normalka, taki mieliśmy "klimat", ale niby w wolnej już Polsce, pewne rzeczy znieść trudniej.
    Nota bene - to za komuny wyrobiła mi się umiejętność krytycznego odbioru podawanych informacji, bo poza Wolną Europą dostępu do mediów stanowiących przeciwwagę nie miałam.

    Poniżej podam Ci klasyczny przykład. Mamy szóstą rocznicę smoleńskiej katastrofy - opozycja ubolewa, że "PiS prowadzi grę trumnami", że tym samym nie pozwala, aby rodziny tych, którzy zginęli mogły już odpocząć, że Kaczyński bezustannie rozdrapuje rany, itp. itd.
    A w tym samym czasie na TVN24 leci kolejna wrzutka - w programie "Czarno na Białym" nadawane jest:

    http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/niepublikowane-nagrania-z-kokpitu-tu-154m,634833.html

    Dla tych, którzy przeoczyli wersję telewizyjną materiał zostaje zapisany na portalu, pod wyżej podanym linkiem.

    ***

    I kto tutaj jątrzy? Kto nie tylko rozdrapuje rany, ale i uwłacza godności załogi pilotującej tutkę?
    Co mają czuć rodziny dowódcy Tu-154 i innych pilotów?

    ***

    Nikt mnie nie przekona, że wyżej podane jest rzetelnym materiałem, który należy potraktować serio, tym bardziej, iż nie raz widziałam w TVN24 reportaże robione na wzór komuszej propagandy.

  • Ula napisała:

    > A na GW tak dla odmiany dzis sa zdjęcia, gdzie sie Marta Kaczyńska z Duda obsciskuje <

    Ja kiedyś strzeliłam w carlsbergu fotkę taką, że klękajcie narody.
    Ksiądz składał życzenia pannie młodej i wtedy pstryknęłam. Swoje "dzieło" zatytułowałam: "Ks. Jan jako amant filmowy (w realu był raczej brzydki) w filmie Namiętne pocałunki". Niestety, dostałam kategoryczny zakaz kolportażu tego zdjęcia, a mój kierownik duchowy zażądał oddania sobie negatywu.

    Tak, że.. teraz już nic nie jest mnie w stanie zaskoczyć, tym bardziej, gdy to pokazują GW, lub jej pokrewne.
  • @Małgorzata
    Bardzo podziękowałam. ^:)^
  • @Elunia

    A ja i moje środowisko (zarówno za granicą jak i w kraju) wręcz przeciwnie - nareszcie jesteśmy dumni z naszego prezydenta i nie obawiamy się, że znowu nam za granicą jakiegoś obciachu narobi. Po każdym wyjeździe głowy państwa z wizytą zagraniczną - wstydziłam się pokazać wśród niemieckich znajomych, a moje koleżanki miały jeszcze gorzej, bo musiały chodzić do pracy.
  • kociara napisała:
    > Niezależnie od opcji i podzielania poglądów tej czy innej opcji Pierwsza Dama jednak winna towarzyszyć mężowi w różnych uroczystościach, zwłaszcza takiej rangi. Nie przypominam sobie podobnych nieobecności poprzednich Pierwszych Dam. Prezydentura nie jest sprawą tylko prezydenta. <

    Do jasnej... - powinna towarzyszyć nawet wtedy, gdy jest chora? Babka z trudem się z wyra zwlokła, żeby chociaż wieczorem towarzyszyć mężowi na Mszy świętej w intencji ofiar katastrofy.

    Ja się nie dziwię, różnym dziwnym typkom wypisującym bzdety na gazeta.pl, czy onecie - ale tutaj? Choć może mam zbyt duże oczekiwania.
  • Na zakończenie dzisiejszego komentowania, Klarcia wam jeszcze coś powie.
    Obecnie mamy rząd w Polsce, na który wielu z nas czekało od roku 1989.
    Jeżeli wiadomym siłom uda się doprowadzić do wcześniejszych wyborów i przejąć władzę, to Polska nie wygrzebie się już z bagna, co najmniej przez kilka dekad.
  • @Anka
    1. Ja rozumiem, że z powodów zawodowych tak wielką wagę przywiązujesz do praworządności. Jednak jak przypomnisz sobie w jaki sposób i kto uchwalał obecną konstytucję to przyznasz, że dokument ten nadaje się do wymiany. Wiesz również, że do zmiany nie dojdzie bo w samej konstytucji znajdują się zabezpieczenia przed zmianami. Jednym słowem pat i bagno.

    2. Sprawę TK jestem w stanie przełknąć o ile paraliż tego organu jest uzasadniany zmianami radykalnymi. Jeśli do końca roku takich zmian nie będzie to PiS utraci moje mocno umiarkowane poparcie. Testem na to czy Kaczyński jest gotów zadrzeć z "elitami" i "banksterami" jest kwestia współczesnej wersji niewolnictwa czyli kredytów frankowych. Poczekamy zobaczymy.

    3. I jeszcze kubeł zimnej wody na głowę. Ktoś kto głosował na Dudę ufając, że będzie to człek od Prezesa niezależny ma kiepską wyobraźnię polityczną. W systemie jaki zakonserwowała nasza konstytucja prezydent ma władzę mocno ograniczoną, wręcz symboliczną. Innymi słowy jaki model prezydentury tacy prezydenci. Mnie to nie dziwi.
    Realną władzę ma ten kto pociąga za sznurki. Aby to zmienić trzeba zmienić konstytucję. A tu patrz pkt 1.
  • Referendum konstytucyjne 1997:
    25 maja 1997 odbyło się referendum, w którym społeczeństwo większością 52,71% głosów opowiedziało się za przyjęciem Konstytucji. Frekwencja w referendum wyniosła 42,86%

    co prawda w Zgromadzenie Narodowe (Sejm +Senat) akurat głosowało inaczej: 451 głosów za, 40 przeciw, 6 wstrzymujących się

    ... ale było to zgromadzenie opanowane przez postkomunę i postsolidarnościową lewicę

    W tym samy 1997 roku odbyły się wybory do Sejmu, które lewica przegrała!

    Taką to legitymację ma obecna konstytucja!

  • edytowano kwiecień 2016
    https://youtu.be/R5sQqE9oktIimage


    prezydent Gruzji ma wiekszy szacunek dla prezydenta Kaczynskiego niz sami Polacy. Przykre, ze Polacy nie szanują swoich przywódców, a nie mowie tu o lubieniu jednak o jakiejs dozie szacunku dla głowy Państwa
  • @Quintana -przypomnij sobie "szacunek" okazywany Komorowskiemu
  • Sprawa "krzesła Komorowskiego" była wielokrotnie już wyjaśniana. Ale lepiej wierzyć w to, co nam bliższe ;)

    Oskarżanie o wyprowadzenei kasy z kancelarii, biedny Duda'owy team nie miał jak pracować. I te kradzieże. A tu proszzzzz...-nie dość, ze kasa jest i była to i sprawa braków w kancelarii jakoś inaczej wyglądała. Ale o tym już się nie pamięta
  • edytowano kwiecień 2016
    Żeby rządzić trzeba mieć jaja. Niedawno dowiedziałem się, że reformy w edukacji najwcześniej wejdą po 2017 poniewaz obecnie musimy kontynuować projekty unijne (np. ewaluacja) bo inaczej bedziemy zmuszeni kasę zwracać. Władza "z jajami" ma odwagę powiedzieć NIE a nie Wałęsowe "nie chcem ale muszem".
  • @Spioch, to nie tylko kwestia zawodu, ale bycie zwolennikiem teorii wahadła...

    Ja sie najbardziej boje gospodarki. Te depolonizacji, stocznie itp. Brak tak naprawde jakiejkolwiek spójnej wizji gospodarczej, ta krótka ławka, pielęgniarki, czynni politycy w zarządach najwiekszych Sp Sk Panstwa (wiem, jak było, ale miała byc dobra zmiana), skłócenie ze wszystkimi Unią, Stanami...
    I ta arogancja. Wiem, jaki mamy system, ale od początku lekceważenie go od góry do dołu, marionetkowy rząd i prezydent, samowładna władza prezesa. Tak nie powinno byc. Wszędzie Oni, Tamci itp.... No, ale pożyjemy zobaczymy.
  • Przestańcie narzekać.
    To najlepsi politycy, których wyhodowaliśmy na własnych piersiach od 25 lat ! Lepszych na razie nie widać.

    Nasza władza jest młoda i nieustabilizowana. Nie ma zbyt wielu ludzi w różnych kręgach, ale takie są początki.

    Wiem to banał, nie da się wszystkiego zrobić od razu. Popierajmy ich jak się da a będzie na pewno lepiej.


    Chciałoby się
    1. By Jezus był Królem Polski - ale konieczny jest zakaz aborcji inaczej z królowania nici.
    Jeśli patrzymy na los Polski w kategoriach wiary to taki zakaz jest konieczny.

    2016
    - 350 rocznica Ślubów Lwowskich Jana Kazimierza
    - 1050 rocznica Chrztu Polski
    - Rok Miłosierdza
    to się musi w tym roku wydarzyć !!!

    2. Gospodarczo powoli, ale idziemy w górę. 500+ będzie stymulowało wzrost gospodarczy. Sam jak pytam ludzi widzę że większość pieniędzy pójdzie na zwykłe normalne wydatki nie na luksusy. Edukujmy się, aby nie wydawać pieniędzy w hipermarketach.

    3. Chciałoby się, aby rząd pchnął nowe wynalazki
    http://natemat.pl/136513,7-polskich-wynalazkow-ktore-musisz-znac

    Najbardziej obiecujący jest graphen i jego ogromna ilość zastosowań
    - fotowoltaika
    - filtry
    - pancerze czołgów
    - cienkie i wytrzymałe powłoki
    - układy scalone
    Nawet nie wiem co jeszcze.

    Pomyślmy, gdyby tak Polakom udało się wymienić choćby tylko 10% smartfonów na świecie na te z procesorami grafenowymi Jakie to są pieniądze ?
    Kopalnie i węgiel mogą nam się przydać, ale w zupełnie innym celu. Może będziemy mówić jacy głupi byli nasi przodkowie, że palili w piecu węglem.

    4. Opozycja ciągle chce utrącić nasz rząd dlatego
    - wciąga małżonkę prezydenta do bieżącej polityki, uznali że Duda jest zbyt mocny szukają słabych punktów
    - KOD wszystko wiadomo, brak poparcia społecznego, pieniądze z zagranicy, donoszenie na Polskę a płacić będą podatnicy "Pan płaci, pani płaci - my płacimy"

    Owszem są problemy i można się do rządzących przyczepiać
    - że nie przemyśleli sprawy podatków od marketów, ochrony własności ziemi, To są drobiazgi ogólny kierunek jest OK i tak trzymać.

    Najprostrzym sposobem jest małpowanie Węgrów i ich rozwiązań.
    - umarzanie kredytów na mieszkanie małżeństwom !!! które mają 2 i więcej dzieci.
    itd.


  • @Anka to ja pytalam, dlavzego poerwsza dama ma mowic o aborcji. To jest kwestia moralna, swiatopogladowa, w Polsce i pewnie nie tylko do reszty rozgrywana politycznie. A ona nie ma mandatu do moralizowania, autorytetem z dziedziny etyki nie jest. Jakby byla pania prezydentowa kilka lat, z olbrzymim zaufaniem spolecznym - moze, moze. A tak wypadlaby jak Kwasniewska, p**** o polskich emerytach w Alpach.
    Dlaczego piszesz, ze chowa glowe w piasek? Skad wiesz, jakie ma motywacje? Moze akurat nie ma zdania? Moze ma pokore wobec zycia, wobec tych rodzicow dzieci chorych, z gwaltu itd. Albo nie chce brac odpowiedzialnosci za slowa w tak waznej kwestii, bo ma wyobraznie, jak jest i jak moze byc.
    Ale ja jestem nieobiketywna, bo wkurzaja mnie niesamowcie te pierwsze damy i inne "arystokratki", co sie wypowiadaja na kazdy mozliwy temat, jakby wszystkie rozumy pozjadaly
  • edytowano kwiecień 2016
    Zawiodłem się na pani Danucie Wałęsowej, i to jest dobry temat do dyskusji o upadku solidarnościowych autorytetów. Mam jeszcze ciągle nadzieję że jest lepsza niż mi się wydaje.

    Lech Wałęsa, Danuta Wałęsowa, Kuroń, Michnik dla wielu są jeszcze autorytetami o których uczą nasze dzieci w podręcznikach WOS czy historii.

    Widać prawdziwymi bohaterami są osoby gdzieś na uboczu, ciche i robiące swoje.
    Anna Walentynowicz, Alina Pienkowska żona Borusewicza (wspaniała osoba, a kto o niej słyszał ?),
  • Tak @Malgorzata -Duda wymiata. Stanowczo. Żaden prezydent przed nim nie obsciskiwal się czule pod nieobecnosc zony, na oczach oficjeli,na imprezach o charakterze upamiętniającym , zalobnym. Masz rację. Zdecydowanie. Wymiot pierwsza klasa
  • @malagala tez mnie one wkurzają. ..zwłaszcza że przeważnie stoją po niewłaściwej stronie. Ja na przykład pamiętam nierelacjonowana w glownych mediach wizytę Agaty Dudy w hospicjum Gajusz w Łodzi. Takie gesty więcej czasem mówią niż "listy otwarte" czy inne formy ubierania zła w piękne szatki.
  • @kociara tak, masz rację. Niektórzy chwiali się po pijaku nad grobami...
  • Ale dziewczyny, na tym trochę polega rola pierwszej damy. Po co tego bronicie? Ewidentnie cos niedobrego sie dzieje, mozna dorabiać do tego rożne teorie, szukać uzasadnienia. Ale po co?
    Co do Danuty Walesowej, moze chce sie przed mężem zrehabilitować za książkę?
    No i stanowisko broniące kompromisu jest naprawde powszechne i to u osob szczerze wierzących.
    Od zawsze jestem wielka przeciwniczką aborcji, eugenika obecnej ustawy jest dla mnie straszna, ale boje sie - i moim zdaniem ten strach jest racjonalny - ze zaostrzenie ustawy, ostatecznie przyczyni sie aborcji na życzenie. To co bym zmieniła, to punkt dotyczący dzieci chorych, zeby to nie było podejrzenie i zeby choroba miała charakter letalny. Wiem, ze brzmi to strasznie, ale trzeba przeciwdziałać temu co jest najczęstsze, czyli zabijaniu dzieci z zespołem Downa.
  • Lub co gorsza podejrzeniem ZD.

  • Mowisz @Polina , że Duda zapatrzył sie na Kwaśniewskiego?
    Tamten się chwiał nad grobami, ten radośnie uchachany i przytulaśny na uroczystości niemal żałobnej.
  • Nie. Uważam że rozdmuchuje się akcje bez sensu. Ja w tych ulamkach sekund ujętych w kadrach nie widzę ani uchachania ani radochy ani obsciskiwania.
  • edytowano kwiecień 2016
    A ja i nie tylko ja widzę, choć dalekam od rozdmuchiwania.
    To były poważne uroczystosci, nikt inny, jak i sam Duda tokował, że sie niewłaściwie upamiętnia ofiary katastrofy.
    To nie jest miejsce na takie uściski, łapanie pod rączki i pod boczki w stylu witania na weselu dano nie widzianej a lubianej kuzynki- nawet najbardziej zaprzyjaźnionych osób. I nie o romansowanie tu chodzi. Tylko o zwykłe, protokolarne zachowania, jeśli ktoś nie wie, jak się zachować to niech się zachowuje przyzwoicie. I ten kontrast z zachowaniem uwiecznionym na filmiku. Żenujące.

    Sama Marta Kaczyńska nie jest jednoznaczna, kryształową postacią, a starała się uchodzic za autorytet moralny, zwłaszcza w kwestii małżeńskiej i rodzinnej.
    Cóz, lata temu bilboardy przekonywały, ze rodzina Kaczyńskich sielankowo żyje, w zgodzi i miłosci, ostatnia kampania przekonywała, ze w małżeństwo Duda to wzór i monolit.
    Coś tu jest nie tak
    nawet koscielny ślub Tuska to niewinna igraszka
  • edytowano kwiecień 2016
    Rola pierwszej damy jest mieszanie sie w spory polityczne, a raczej upolitycznione? Sorry, ale dla mnie wypowiedzi naszych pierwszych dam to po prostu jak teksty kandydatek na miss Mazowsza, "marze o pokoju na swiecie i zeby kobiety mogly decydowac o swoim brzuvhu"
    Biskupi, politycy, etycy, prawnicy, rozne organizacje i nawet celebryci sie wypowiadaja na ten temat od lat, a tu nagle przyjdzie Pani Duda i tak madrze powie, ze wszyscy padna sobie w ramiona.
    Spor trwal dlugo zanim ktokolwiek z tutaj dyskutujacych w ogole sie o jej istnienii dowiedzial, i ona sie teraz bedzie wypowiadac (z pozycji autorytetu, ktorego na razie nie ma)
    Niech cos zrobi, zalozy fundacje, odwiedzi szpital, uzyje swoich wplywow, zeby cos zrobic, zmienic na lepsze - to jej rola. A nie puste slowa, ktore beda przekrecone po tysiac razy.
    Niepotrzebna mi pani prezydent, ktora z palacu bedzie walczyc o "prawa kobiet" albo jakies inne prawa. Walczyc za pomoca gadania, ktore i tan zginie w tym krzyku wokol tematu
    E:bez celebrytow, bo sens ucieka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.