Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

blondynka pyta o TK

1373839404143»

Komentarz

  • yhy, faktycznie-żadna róznica, skoro PiSowski marszałek w taki a nie inny sposób poprowadził obrady i głosowanie
  • Współczesna demokracja to religia praw człowieka. Próżno szukać w nich logiki więc demokraci mają swoich "kapłanów" mędrców od interpretacji sprzecznych przepisów. Czasy kiedy to demokracja oznaczała wolę większości dawno minęły. Teraz na pierwszym miejscu są prawa ròżnorakich mniejszości. Równowaga władz wedle ujęcia Monteskiusza też już jest tylko wspomnieniem. Nie mówiąc o klasycznym prymacie prawa Boskiego lub naturalnego. Taka demokracja to manipulacja, która prowadzi Europę do upadku. Może już niebawem. W USA nadchodzi poważny kryzys finansowy. Anglicy wychodzą z Unii a my się emocjonujemy sporem o TK !
  • edytowano kwiecień 2016
    Jednak na coś trzeba się zdecydować, czemu pomocna jest obserwacja oraz ustalenie, jakie cechy władzy są najważniejsze.

    Ja np. postawiłbym na pierwszym miejscy stabilność systemu, gdyż nawet patologiczne (czyli z silnym przechyłem na jej utrzymanie) początki władzy (np. Korea Płn.) dają szansę na poprawę - mam wrażenie, że z jednej strony dobrzy ludzie mają większe szanse wygrać ze złymi czy głupimi, a z drugiej wytwarzają się mechanizmy przystosowania.
    Następną ważną cechą jest szeroka baza wymiany elit, czyli demokracja (tylko) dla chcących rządzić, co ładnie się realizuje w ramach Partii Władzy, sprzyjając jednocześnie stabilności.
    Warunkiem koniecznym jest też silne powiązanie przywilejów klasy rządzącej z dobrostanem państwa.

    Taki model władzy realizowany jest, z dobrym skutkiem dla poddanych, np. w Chinach i w Rosji (a i, póki co, na Węgrzech).
  • @TecumSeh - na to pytanie odpowiedział Arystoteles. W zasadzie nic się od tegoż momentu nie zmieniło. Zwracam uwagę na brak logiki we współczesnej demokracji. A brak logiki przyczyną wszelkiego zła.
  • Demokracja jako narzędzie zdobycia i utrzymania władzy czasem się przydaje. Jako ideologia polityczna sprzeczna jest coraz bardziej z prawem naturalnym i moralnością.
  • edytowano kwiecień 2016
    Jest ciekawie .. TK, projekt o zakazie aborcji, ustawa medialna dot.abonamentu, projekt dot. zakaazu handlu w niedziele - porusza się sporo trudnych tematów Najzabawniejsze i najstraszniejsze zarazem jest oburzenie propozycją Dot. zakazu handlu - mam wrażenie, że niektórzy nie znają chyba innego sposobu spędzania czasu wolnego ...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.