Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ratunku! Potrzebuje przepis na przerobienie tortu na Minionka - zdrowy, tani i łatwy. Na dziś.

Jak w tytule. Za kilka godzin zaczynamy z moją pięciolatką piec tort urodzinowy. W założeniu miał być prosty i z grubsza zdrowy - biszkopt orkiszowy przekładany truskawkami w różnych postaciach (na bazie handmadu: mrożonego musu i dżemu truskawkowego, oraz galaretki i jogurtu), ozdobiony bitą śmietaną i truskawkami z kompotu.
Przed chwilą moja pięciolatka w rozmarzeniu wypaliła, że będzie miała wreszcie swój wymarzony tort-Minionek, taki jak ten, co widzieliśmy kilka miesięcy temu na wystawie cukierni. Na moje delikatne próby odwiedzenia jej od tego pomysłu zareagowała mieszanką zdziwienia i smutku. Przecież tak się wcześniej umówiłyśmy i ona się tak cieszyła! Faktycznie powiedziałam coś w stylu: "Tak to bardzo ładny tort. Może uda się kiedyś coś podobnego zrobić".
Reasumując - czy macie jakieś pomysły na pofarbowanie bitej śmietany na żółto, bez użycia niezdrowych barwników i zmiany smaku na kurkumowy? Jak zrobić to czarno białe oko? Może lukier z kakao? A co z niebieskimi portkami??? Filmu nie oglądałyśmy, więc nawet nie wiem, czy oni nosili jeszcze jakieś inne?
Ze względów zdrowotnych i poglądowych staramy się unikać sztucznizny w kuchni, ale tym razem chyba czuje się pokonana...
PS. Zlitujcie się!!! Właśnie mam wykonywany test obciążenia glukozą 75 gram co dodatkowo zaburza moje myślenie o słodkim. Z chęcią zrobiłabym polewę o smaku papryczki chili...

Komentarz

  • W każdej kupnej galaretce masz barwniki spożywcze. Więc jeśli naprawdę chcesz być purystką żywieniową, to musiałabyś odpuścić galaretkę. ;)
    A jeśli decydujesz się jej użyć, to moim zdaniem równie dobrze możesz tego barwnika trochę użyć i zrobić dziecku wymarzony tort. Tym bardziej, że to jednorazowy incydent, nie będziesz jej przecież karmić tym codziennie...
  • Jeśli nie będzie innego wyjścia to barwników użyję - nie jestem wojującą anty-chemiczką, ale miałam nadzieję, że uda się jakoś obejść problem w bardziej naturalny sposób. :)
    PS. Galaretka miała być po prostu żelatyną połączoną z tym musem truskawkowym, więc barwników by nie było... :D
  • Żółty bez barwników - sprawa prosta - szafran. Tylko czy Cię stać?
  • Ja bym udekorowala lentilkami.
  • Lentilków nie można przyklejać do mas tortowych z galaretką, bo się rozpływają. Nie mam pojęcia dlaczego tak jest, ale wypróbowane, więc piszę. Raz już taki rozpłynięty tort podawałam gościom ku ogólnemu rozbawieniu a mojej rozpaczy :(
  • edytowano kwiecień 2016
    czarno białe oko można zrobić z pociętej na okrągłe plastry pianek marshmallow (czy jakoś tak;) ) i na to brązowy lentilek (szybciej łatwiej) albo kropka z rozpuszczonej gorzkiej czekolady (ciemniejsze oko)

    w sumie będzie wtedy biało brązowe, ale myślę, że może się sprawdzić :)
  • Ja czasami robie sniezki z galaretka.
    Super zdrowe nie jest ale kolor daje i raz na jakiś czas nie zabija ;)
  • Żółty z musu dyniowego a niebieski z modrej kapusty dla fanów eko:)

    A tak to poprostu zolty i niebieski barwnik i juz:) wymieszać z masą wycisnac kropki i gotowe.


    Aaa są też niebieskie galaretki.
  • Agnieszka, to ze zmieszania żółtego z niebieskim jest zielony, z zielonego nie wyodrębnisz barw podstawowych. Na żółto kurkumą go! ;)
  • @mamaa, a może zrobić masę cukrową i jej po prostu nie zjeść? Tylko pod masę to chyba musi być krem maślany. Żółty wyjdzie jeszcze z cytryny (skórka), ale może być za słaby.
  • teraz to już raczej na fotki czekamy ;)
  • Żółta śmietana - barwnik. Niebieska otoczka - niejadalna (papieropianka). Oko - ciasto biszkoptowe+ bita śmietana + szczegóły z roztopionej czekolady.

    DZIĘKI ZA WSPARCIE!!!
  • Usiłowałam. Postaram się wieczorem... Spadam
  • Rozmiar do 200kb
  • To zdjęcie wyszło bardzo blade - Minionek był ewidentnie żółty. Biorąc pod uwagę fakt, że ozdabiałam w trakcie witania gości i nie miałam czasu na prace plastyczne efekt jest zadowalający.
    Dziecię było zachwycone w sposób zero - jedynkowy. Minionek!!! Hurrraa!!!
  • (dzięki @Sylwunia za info o rozmiarach fotki)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.