Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bajki-grajki - od jakiego wieku?

Jak w temacie?
«13

Komentarz

  • @chabrowa my już roczniakowi puszczaliśmy, z tym że on lubi wszystkie muzyczne rzeczy od zawsze.
    Teraz 2,5 latek słucha z zaciekawieniem i powtarza różne piosenki i zwroty z bajek.
  • Zależy, która bajka. Niektóre są dla całkiem maluchów, inne odpowiedniejsze dopiero dla starszych dzieci. Dla maluchów np. "Czerwony Kapturek", "Noc u Wedla", "Lata ptaszek", "Tymoteusz Rymcimci".
  • Z bajek grajek dla młodszych unikajcie tylko Bazyliszka bo jest zrobiony w sposób budzący grozę u małych dzieci. Mój pierworodny ma traumę.

    Za to fajna śpiąca królewna, jaś i małgosia i inne klasyki
  • Najlepiej zrobiony jest moim zdaniem Król Bul. Kobuszewski wymiata! Ale to dla starszych nieco, bo maluchy i tak nie są w stanie nadążyć za akcją.

    Moi słuchają od urodzenia, bo jak młodszy się rodził, to starszy już słuchał i tak w kółko. :)
    W Brzydkim kaczątku bali się początkowo dźwięku zawieruchy, Bazyliszka też się bali. Ale reszta leciała na okrągło. :)

  • Nasze ulubione to Wyprawa na Szkalna Gore oraz Tadek Niejadek. Mistrzostwo!
  • Przygody Piotrusia Pana
    Ośla skórka

  • U nas pierwsze były "Tańczące krasnoludki" - F. miała 1,5 roku jak słuchała z zapałem.
    Teraz na topie Księżniczka na ziarnku grochu, wcześniej Piotruś Pan, Kubus Puchatek, Ośla skórka, Czerwony Kapturek i Jaś i Małgosia
  • U nas od ok. 1,5 roku. Szczególnie w aucie się sprawdzają.
  • możecie jakiś link podać?
    albo podzielić się mp3 na maila?
    plisss mąż właśnie nagrywa by w aucie podczas podróży puścić a nie mogę nic znaleźć
  • Podaj maila to wyślę co mam na poczcie.
  • na yoitube jest ich całkiem sporo.
  • Wyciagam po raz enty ;>

    Sluchajcie - usiłowałam mu puscic cos, ale jakoś nie łapie - tzn. mam wrazenie, ze nie przykuwa to jego uwagi.

    Dajcie mi konkretnie - CO MAM KUPIC, żeby zadziałało na niespełna 2 latka.
  • Dla dwulatka "Lata ptaszek" bardzo się sprawdził u nas.
  • a skad bierzecie te grajki? my mamy tylko pra pra slonia i tanczace krasnoludki i spiaca krolewne...
  • mozna kupić @MAFJa na bajki-grajki.pl czy jakos tak.
  • No to jeszcze raz - jakie KONKRETNE TYTUŁY POLECACIE?
  • Bajki z ramą czerwony kapturek uwielbiam; )
  • tańczące krasnoludki
  • Czerwony Kapturek wymiata!!! I Kot w Butach!!!
  • ja tez uJa.... wymiata Pazura tam :) jeszcze mam brzechwy wierszowane bajki... kopciuszek wiecznie natapecie
  • Jeszcze jaś u Małgosia czyta Pazura a resztę chyba Fronczewski juz nie ma takiego polotu.

    Ciekawe czy Stuhrowie coś nagrali.
  • U nas Legenda o smoku ze smoczej jamy(ale to od ok 3 lat bo wczeniej smoka sie bal), lata ptaszek, kopciuszek
  • U nas O Janku i Marianki, Chatka Pucharów i Piotruś PAN
    Ja kupilam na targach w pakiecie, było dużo taniej
    Byli na różnych targach np książki historycznej
  • U nas już 2,5 latek sluchał tyle że on z tych co lubią sluchać :)
  • Król Bul - absolutnie rządzi!!! Z Janem Kobuszewskim na czele i pozostałą wspaniałą obsadą!
    Pora na Telesfora
    O dwóch takich, co ukradli księżyc
    Kubuś Puchatek ("Chatka" dla starszych, bo tam tygrys ma strraszny głos - mali się bali.)
    Jaś i Małgosia
    Bajka o Smoku Obiboku (też dla trochę starszych, bo fabuła dłuższa)
    Pinokio
    Alicja w krainie czarów - to moja płyta dzieciństwa. Słuchając ją z własnymi dziećmi odkryłam mnóstwo smaczków dla dorosłych. Polecam!

    Nie kupować "Niech żyje słoń"!
  • jak nauczyć 2,5 łatkę słuchać bajek?
  • Ja ostatnio odkryłam na you-tube bajki z mojego dzieciństwa. Mieliśmy sporą kolekcję tych bajek na płytach gramofonowych wtedy. Moje ukochane: Calineczka, O Klaruni koronczarce, Matka Słońca. Wspaniałe móc wrócić do wspomnień z dzieciństwa i pokazać ten świat moim dzieciom.
  • Posłuchać z nią?
  • czemu ta odpowiedz taka prosta!

    kiedyś podjęłam chyba ze dwie próby i kiepsko nam szlo, tylko teraz myślę że za mało zaangażowała się...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.