Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

co lubicie jeść ?

edytowano marzec 2012 w Ogólna
ziemniaki ślijcie pomysły
«1

Komentarz

  • mrówki
  • glisty wijące się Ale koniecznie z piaskiem, coby zgrzytało między zębami
  • -Jasiu, co ty tam jesz?
    -Mięsko
    -A skąd je masz??!!!!
    -Psypełzło


    Af
  • Chce tylko napisać że dzis znowu zrobiłam czekoladę domowa wg przepisu z forum - jest pyyyyyyyyyycha
  • A na wieczór planuje pieczone wiśnie - przepis też z forum
  • tak na forum maja fajne przepisy
  • Oj tak :)z chęcią z nich skorzystam :)
  • Brokuły!
    I ziemniaczki z sosem jakimkolwiek. Zawsze robię sos do ziemniaków bo uwielbiam.
    A z owoców borówki, maliny i porzeczki ;)
  • Ja nie napiszę, bo mnie z forum wywalą =))
  • Z torebki robisz? ;-)
  • Kiszona kapusta
  • Ja z torebek nie bardzo, ale lubię jeść i to bardzo orzeszki w różnych osłonkach, krakersy,czipsy bananowe, słodkie płatki i wiele innych fajnych rzeczy,
    na szczęście pasty typu słonecznikowo-jarmuzowa, cukinię, zupę dyniową i soczewicę też lubię. Takie rozdwojenie jaźni kulinarne mam,o :D
  • @Katarzyna
    @Mariaka

    Ja robię tak:
    Roztapiam łyżkę masła na patelni (na gazie '4) i na to płaska łyżką mąki. Mieszkam i jak się zapieni zalewam wodą, tak z 3/4 małej szklanki. Do tego śmietanka 30% 5-6 łyżek. Sól i pieprz.
    To jest baza. Dodaje co mam akurat w domu i taki mam sos np
    Smażone pory, lub surowe
    Czosnek i zioła
    Szynka w paski i ser
    Serek topiony i szczypiorek
    Kukurydza, cebula, papryka w proszku i kawałki kurczaka
    Kabaczek i czosnek
    Pietruszka czosnek i zioła
    Smażona starta pietruszka, marchewka i kawałek selera
    Koperek i cytryna (super też do ryby)


    Serio można dodać wszystko i będzie dobre.

    Czasem robię sos o nazwie "przegląd tygodnia" i dodaje tam to wszystko co mam napoczęte w lodówce.

    Z torebkowych rzeczy przyznaje się do kupowania fiksów do sosu bolońskiego Winiary (dodaje do passaty i jest pyszny bo sosy pomidorowe niestety robię niedobre) i fiksu do grochówki.

    Gdybyśmy jeśli codziennie sosy z torebki dawno dostaliśmy raka :/

  • Czasem dodaje też pieczarki albo suszone grzyby

    Czasem zamiast masła używam tego co się wytopi z mięsa w czasie pieczenia (nigdy tego nie wywalam tylko wlewam do foremki do kostek i mroże)
    Jeśli mięso było dobrze odprawione to wystarczy dodać jakieś zioła i już. Na takich "kostkach" jest super sos do bitków.
  • Ja tak samo. Tylko tłuszcz roślinny, mąka razowa i mleko. Smakowo nie odczuwam ubytku, a ja nie z wyznawców tatara z siemienia lnianego.
  • Lol taka młoda i taka zaradna..
    Silesia podziw....
  • Pizze domową na bazie sosu.miesno pomidorowego....pychaaaa
  • Ostre i slone. Ostatnio bardzo mi podeszly koreanskie suszone glony (w formie chipsow) posypane wasabi. Nikt oprocz mnie nie jest w stanietego jesc :D
  • Będę nudna, ale uwielbiam chleb cebulą. Pod spodem dużo masła solonego, na wierzchu sól himalajska.Polecam :D
  • dobra kiełbasa nie jest zła :) nieskromnie napiszę, że eksperymentujemy śmielej i kiełbasy wychodzą nam co i raz bardziej udane :)>-
  • uwielbiam slodycze i jestem zatwardziałą czokoholiczką . A poza tym uwielbiam krewetki , żarcie chinskie i ziemniaki z maslanką!!!!
  • @sanna
    to podobnie jak mój syn"ze wszystkich warzyw najbardziej lubię frytki" :))

    lubię
    lody
    kebaby
    hamburgery
    pizzę
    makarony kocham
    pierogi
    frytki

    wszystko to powyższe najlepiej podane we wiadrze bądź korycie

    ale niestety
    jem tylko raz w tygodniu :)) tzw sobotnia rozpusta
    i to nie wszystko, bom na bezglucie aktualnie :D
  • To lody i frytki @hipolit możesz, nadal wiadrami, tylko bez wafelkow te lody!
  • hahahha :D
    Nie mogę, bo zaraz sezon plażowy :))
  • To może upiecz sobie zytni albo bezglutenowy?
    Życie bez chleba jest ciężkie oj tak!
  • Ostatnio wymyśliłam sos do spagetti bezglutenowy który nam smakuje. Mielone wieprzowe podsmażam w garnku z dużą ilością cebuli i przyprawami ( ziele ang. Liść laurowy kurkuma pieprz i sól). Zalewam wodą i gotuję. Potem dodaję garść czerwonej soczewicy. Jak się ugotuje daję koncentrat pomidorowy i zagęszczam łyżką mąki Schar mixB rozmieszaną z wodą. Czasem dodaję puszkę groszku a czasem nic. Można dać warzywa i zieleninę. Podaję z makaronem kukurydzianym. To taka uboga w mięso wersja spagetti.
  • Łatwiej byłoby napisać, czego nie lubię :P Gorzkiej czekolady i pomidorów.
  • edytowano maj 2016
    Jaglankę b. lubię. Wczoraj dowiedziałam się, że lubię komosę ryżową i dziki ryż.
    Bardzo lubię ostre sery typu parmezan i dziugas.
    Bardzo lubię bakłażany i olej lniany.
    Lubię z niezdrowych rzeczy mleko w tubie.
    Lodów za bardzo nie lubię zwłaszcza na ulicy w wafelku itp.
    Co innego w domu podane na przykład z czymś kwaśnym jakieś wiśnie itp.
    Patrz
    Szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie.
    Lubię chleb mocno ziarnisty ale troszkę mi szkodzi.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.