Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dom bez chemii

2»

Komentarz

  • A nawóz do kwiatków domowych bez chemii da radę ?
  • Da radę. Moja ciocia zbierała latem suche krowie placki, namaczała je w słoiku wodą i tym zasilała rośliny domowe. Nie śmierdziało. Inny sposób to gnojówka z pokrzyw, ale ona śmierdzi, niestety, więc lepsza do roślin uprawianych na zewnątrz.
    Pewnie jest jeszcze mnóstwo innych pomysłów na domowy nawóz do kwiatków.
  • @Elunia a poleciłabyś mopa jakieś konkretnej firmy ?
  • @Bagata, no właśnie też jestem ciekawa. Wiem, że działa, bo próbowałam, ale nie wiem jak.
  • @Katarzyna w centrum Łodzi kiepsko o krowie placki ;) kiedyś coś o ziemniakach mi się przewinęło ale nie pamiętam co i jak tam było...
  • @Dominikaa - to w wakacje na łąkę i placki zbierać. One jak suche, to można w worku przechowywać miesiącami.
  • Dotychczas myjąc lodówkę stosowałam wodę z płynem, teraz zastosował wodę plus ocet w butelce z"psikaczem" - rewelacja - szybciej, łatwiej wstawiłam przekrojoną cytrynę do lodówki i nic nie czuć :)
  • edytowano kwiecień 2016
    Ja dziewczyny myję podłogę wodą z octen z kilkoma kropelkami olejku. Octu nie czuć za bardzo. Mega szybko wyparuje. Kiedyś stosowałam na szorowanie piekarnika papkę sodową i do szorowania używa się folii aluminiowej. Nie mam jednak do tego natchnienia jakoś :D

    @Bagata
    CH3COOH - ocet (10% kwas octowy)
    NaHCO3 - soda (kwaśny węglan sodu, lub wodorowęglan sodu)

    Reakcja między tymi odczynnikami to klasyczna reakcja wymiany:
    CH3COOH + NaHCO3 -> CH3COONa + H2O + CO2

    W wyniku reakcji powstaje octan sodu, woda i tlenek węgla(IV) co można zaobserwować w czasie reakcji jako pienienie. I myślę, że owo pienienie i dynamika reakcji jest tutaj źródłem skuteczności. Bo jako tako nie znalazłam jakiegoś superdziałania octanu sodu. To troszkę zrobiona za san praca mechaniczna chyba :)
  • i ten octan sodu myje?
  • Octan sodu jak sie doczytałam grzeje - jest w takich ocieplaczach do rak :)
  • Aaa, ok, czyli sama rwakcja ma działanie szorujące
    Wiec rozumiem powinna zachodzić juz na docelowej powierzchni?

  • Dominikaa
    08:48
    @Katarzyna w centrum Łodzi kiepsko o krowie placki kiedyś coś o ziemniakach mi się przewinęło ale nie pamiętam co i jak tam było...


    Podlewać kwiaty wodą po gotujących się ziemniakach ale wtedy nie solić jej.
  • edytowano kwiecień 2016
    @malagala dokładnie tak
    Nie chodzi o to co powstaje, ale jak reakcja przebiega
    Upsss, troszkę jak z bombą :D
  • @Ewasz dzięki Ci kobieto :)
  • Dziś zastosowałam domowy płyn do podłogi czyli woda +ocet+ olejek cytrynowy - rewelacja ! Nic nie śmierdzi :D
  • edytowano kwiecień 2016
    @Katarzyna
    Na jedną pokrywę się piszę. W ostatnie święta osobiście stłukłam własną. :/


    A wątek i tytuł nieodmiennie mnie śmieszy i przyprawia o uśmiech, bo kojarzy mi się jednoznacznie... :D
    Nie złośliwie, nie!
    Po prostu u nas przez najbliższy rok się tak nie da. :D
  • @Olesia - bardzo chętnie Ci przekażę, tylko nie mam pomysłu, jak to zrobić sprawnie i bezpiecznie. Obawiam się powierzyć taki asortyment Poczcie Polskiej.
  • @Katarzyna
    Niech leży. Przyjadę. ;;)
  • Och! Zapraszam serdecznie! Może taką tradycję wprowadzimy, że jak ktoś z Twojej rodziny mnie odwiedza, to na odchodne dostaje pokrywkę od naczynia ;-)
  • O, super pomysł. :D
    I dziękuję za zaproszenie.
    Nawet nie wiesz, jak tęsknię. :D
    Serio.
  • Ten
    Podziękowali 1blaekie
  • A kamień w wc? Czym czyscicie?
  • Octem. Wlewam pol butelki jak ostatnia ide spac badz jak nie ma domownikow . bo musi troche postac zeby zadziałało.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.