Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki dezodorant/antyperspirant?

Muszę kupić córcepo raz pierwszy dezodorant, bo weszła w okres dojrzewania i zaczęła się "zapachowo" pocić.
Matki dorastających córek, co polecacie?
Dezodorant, antyperspirant (pewnie to pierwsze)? Spray, sztyft, kulka? Jaka firma?

Czekam na jakieś sugestie i podpowiedzi.
«1

Komentarz

  • Najlepszy domowy z oleju kokosowego i sody. Bardzo skuteczny, a na pewno nie zrobi jej krzywdy. Ma formę kremu. Ktoś tu na forum wklejał ostatnio przepis, chyba w wątku o Krakowskiej AMR.
  • Super jest też soda i woda utleniona. Taka papkę zrobić i natrzeć pachy i jak wyschnie to można otrzepać resztki sody.
  • Ałun nie jest naturalny i zawiera aluminium. Też mi się kiedyś wydawało, że super rozwiązanie, bo skuteczny jest przeciwpotowo, ale to aluminium mnie nie przekonuje, że faktycznie zdrowszy od normalnego dezodorantu.
  • Moich nastolatek nie trzeba przekonywać - jedna sama wyszukuje takich rozwiąań, a druga podąza jej śladem ;)
  • @Elunia olej kokosowy z sodą można wzbogacić jakimś pachnącym olejkiem. Tylko przy alergiczce trzeba z tym bardzo uważać.
    Wydzielać brzydki zapach, to dla większości współczesnych cywilizowanych ludzi rzecz nieprzyjemna, nie tylko dla młodej panny.
  • ałun zawiera aluminium???????!!!!!!!!!!!
  • No, nawet się nazywa "ałun glinowo-potasowy", to co ma zawierać?
  • Wreszcie znajde zastosowanie dla oleju kokosowego, dziekuje za linki, wygralam ten olej raz i z zabiegania nie mialam czasu sie zorientowac do czego go uzywac.
    Wywale wreszcie te chemie choc juz zadko go uzywalam.
  • edytowano kwiecień 2016
    Matjas z beki? Rzeźnia Nº 5?
  • nie chodzą, co nie znaczy, że siedzą w bezruchu, użyć czegoś samorobnego z pudełka jest równie łatwo jak gotowca <:-P
  • @Tola - a czy ja gdziekolwiek piszę, że lepiej śmierdzieć, bo to naturalne? Przecież napisałam, że nie tylko dla młodej panny, ale dla większości cywilizowanych ludzi, to niemiła perspektywa wydzielać brzydki zapach. Można jednak walczyć z tym zapachem w sposób szkodliwy dla zdrowia lub wybierać coś mniej szkodliwego.
    Mam poczucie, że się czepiasz. Nie pierwszy raz, swoją drogą.
  • @Elunia - pewnie ten olej z sodą do użycia poza domem może być bardziej kłopotliwy niż kupny dezodorant, ale długo i skutecznie działa i nie zawiera konserwantów i innych paskudztw. Może być ciekawą alternatywą do rozważenia np. na dni, gdy nie ma WF i nie trzeba się dodatkowo wspomagać w ciągu dnia. Albo do używania w domu rano przed wyjściem do szkoły. Zawsze to trochę mniej chemii, jak się tego kupnego użyje tylko w szkole przy koleżankach (dla wygody i "zadania szyku" ;-) )
  • @Elunia - skład wygląda bardzo OK. Jedyne, do czego można się czepnąć, to alkohol, który działa wysuszając na skórę i może podrażniać. Oczywiście, dla alergiczki uczulający może być każdy z zawartych tam ekstraktów roślinnych albo kompozycja zapachowa.
  • Ja miałam Alterra, ale w kulce i ten się nie sprawdził, a mało się pocę i po pół dnia już czuć coś innego niż deo. Natomiast woda utl. z sodą to i na drugi dzień jeszcze działa. Na mężu też testowałam i się sprawdziła. Tylko nakładanie trochę kłopotliwe.
  • Dzięki za odpowiedzi.
    Moja nastolatka jeszcze nie nastolatka, 11lat dopiero w sierpniu skończy. Myślę więc, że na razie i tak tylko w domu będzie używała. W szkole póki co to siara.
    A ten olej kokosowy z sodą to nawet dla siebie chętnie zrobię.
  • Powariowałyście! Domowy chleb, domowe wędliny, domowe torty, domowe mydło i płyn do toalet, domowe nauczanie, a teraz jeszcze domowy dezodorant?! A kto zatrudni tych wszystkich chemików? Kto wspomoże wzrost PKB? Kto zapłaci podatki, żeby było z czego 500+ płacić?! ;)
  • i pastę do zębów i przetwory i syrop z pędów sosny i ....... (wpisać kto co uzna za słuszne ) ;)
    a to połączenie oleju kokosowego i sody to w jakich proporcjach ? ;)
  • Link do przepisu kowalka dała powyżej.
  • Właśnie znalazłam - dziękuje :)
  • Ze swojej strony chcę napisać a propo eko kosmetyków - moja dermatolog wspomniała kiedyś, że na szyję najlepiej stosować metodę włoską - ocet jabłkowy - podobno Włoszki tak robią i mają piękną szyję i dekolt ;)
  • Sam ocet jabłkowy nie rozcieńczony?
  • Z tego co pamietam, bo to parę lat temu było, to tak - na wacik i przetrzeć....chyba :-? Ale może ktoś coś wie tutaj o takiej pielęgnacji i się wypowie
  • Ciekawe z tym octem, ktoś coś wie? Ja mam dezodorant z Rossmana Alterra salbei citronenmelisse bio i fajny jest ale zapach ma słaby i delikatny. No ale ja takie lubię.
  • Chyba spróbuję tej sody z wodą utlenioną z ciekawości , nie lubię tłustego. PKB może tylko skorzystać, antyperspirant ziaji starcza na pół roku a kosztuje złotych 7.
  • W usa furorę robią dezodoranty na bazie sody.
    Wklejam link do tego, którego używam ja:
    http://www.swansonvitamins.com/schmidts-deodorant-bergamot-lime-deodorant-2-oz-56-7-grams-cream

    W linku macie też podany jego skład:


    INGREDIENTS

    Butyrospermum parkii (shea butter), Sodium bicarbonate (baking soda), Maranta arundinacea (arrowroot) powder, Theobroma cacao (cocoa) seed butter, Citrus bergamia (bergamot) essential oil, Citrus aurantium (lime) essential oil, Tocopherol (vitamin E), Humulus lupulus (hop) extract.

    jest zdecydowanie bardziej skuteczny niż wszelkie antyperspiranty i dezodoranty, nie jest wcale tłusty i nei pozostawia śladów. Pięknei pachnie.

    Niesamowicie skuteczny cały dzień przy tropikalnej pogodzie :)

  • @Malia a na ile starczy takie opakowanie? :)
  • Wyglada ze na bardzo dlugo. Dopiero zaczelam uztwac od jakiegos tygodnia. Kosztowal mnie 5 USD wiec w cenie standardiwych deo
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.