Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Co robić_-

Jestem na zwolnieniu już trzy tygodnie z powodu arytmii serca i zakazu dzwigania. Na poczatku pracy pomagałam w sklepie pózniej dopiero wykonywałam prace fizyczne .Musiałam rozładowywać towar i wykonywać prace w ogródku /sklep ogrodniczy.Chcę złożyć wypowiedzenie z pracy /umowa kończy się 1.07. Nie chcę być ciągle na zwolnieniu a wrócić nie mogę ze względu na zdrowie .....




«1

Komentarz

  • edytowano maj 2016
    @lidia2 czemu nie chcesz byc na zwolnieniu jesli lekarz zakazuje pracy bo nie jestes chora?
  • @lidia2
    ?
    Jeśli jesteś chora, to jako pracownikowi należy się Tobie zwolnienie. Dlaczego go nie chcesz?
  • A jak dlugo moge byc na zwolnieniu? Wczoraj dzwonila szefowa ze mam wracac do pracy ...
  • Na zwolnieniu można byc 182 dni. Wyjątkiem jest ciaza i gruzlica. Tutaj przysługuje dluzsze zwolnienie. Po 182 jezeli stan zdrowia nie pozwala na powrót do pracy to przysługuje swiadczenie rehabilitacyjne, które mpze trwać do 12 miesięcy. Moim zdaniem powinnaś przebywać na zwolnieniu. W tej sytuacji prawdopodobnie noe przedluza ci umowy
  • jestes chora i masz prawo byc na zwolnieniu poki jestes chora. chorobowe nalezy Ci się i absolutnie nie skladaj wymowienia.
  • Wlasnie sie dowiedzialam od szefowej przez telefon ze nic mi nie zaplaci za zwolnienie bo nie przepracowalam 30 dni eh... Jutro ide do lekarza . Moje miejsce pracy dofinansowuje urzad pracy .
  • ale zwolnienie powyzej 30 dni zus placi nie ona chyba? nie wiem ile rrza przeprqcowac..smutne te kwestie sa w Polsce
  • @lidia2 a to jest w ogóle Twoja pierwsza praca? Jak było z poprzednimi okresami ubezpieczenia?
  • To moja pierwsza praca po dlugim okresie tj.ostatnia umowa o prace skonczyla sie w 2007 roku...
  • Naprawde rozwazam wypowiedzenie...tylko nie wiem czy moge ???
  • Niestety nie spelniam zadnych warunkow :|
  • Czyli nie masz 10 letniego okresu ubezpieczenia chorobowego (nieważne czy były przerwy, w sumie ma być 10 lat) ?
  • No niestety nie mam 10-letniego okresu ubezpieczenia...
  • @lidia2 a UP co na to. Sprawdź abyś z ich strony nie miała problemów. Rozumiem, że praca nie jest dla Ciebie odpowiednia.
    Nie ma potrzeby wypowiedzenia. Jeśli nie chcesz lub nie możesz wykonywać tej pracy to rozwiąż umowę za porozumieniem stron. Tylko sprawdź UP co oni na to.
  • czy jestes na stazu?
  • jan, popieram, właśnie co UP na to wszystko?
  • Jutro zadzwonie do PUP ...kontaktowalam sie z nimi wczesniej i twierdzili ze zadne kosekwencje mi nie groza
  • Nie jestem na stazu.
  • @lidia2 dlaczego szefowa twierdzi ze nie zaplaca za chorobowe
  • Bo nie mam 10-letniego okresu ubezpieczenia i nie przepracowalam 30 dni...tzn pracowalam u niej od 1 lutego tylko umowe mam od 1 kwietnia...
  • No to sie nadaje do inspekcji.... może warto pania pracodawcę uświadomić ze jaj Ci nie zaplaci to i spekcja sie dowie ze bez umowy pracowalas...
  • o wlasnie.to jest punkt zaczepienia
  • Wreczylam szefowej zwolnienie do konca miesiaca ...kazala mi czekac na pieniadze z ZUS za to aktualne zwolnienie ...
  • Wlasnie taki grajdol...
  • miesiac bez umowy?
  • Tak miesiac bez umowy...
  • czy mozesz to udowodnic gdybys poszla sadu z tym-hipotetycznie
  • Mysle ze nie...nikt z pracowniko firmy nie zechce zeznawac na moja korzysc.
  • logowania na kase.podpisy na jakis paragonach. zwroty towaru?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.