Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

wątek wampiryczny ;)

edytowano maj 2016 w Pomagajmy sobie
-
«13

Komentarz

  • Szukam domowych sposobów na anemię. Co jeść, czego unikać itp.
  • A dużą masz?
  • Bardzo dużą ma.
    Moim zdaniem, trzeba zastrzyku z żelaza i dodatkowych badań. Dietą to się można ratować przy nieznacznej anemii. Tu jest przypadek dla lekarza, żeby się wykazał.
  • Domowym sposobem Katiu to Ty dziewczyno w szpitali wyladujesz.
  • Kawa i czarna herbata zaburzają wchłanianie żelaza, chyba nabial tez. Mojemu dziecku na poprawę hemoglobiny pomagał sok z buraka,czerwone mięso, amarantus,herbata z pokrzywy,żółtka jaj,poziomki,natka.
  • Katiu...
  • Zakwas buraczany lub sok
    Wątróbka
    Natka pietruszki
    Wołowina

    Powyższy zestaw od prawieków na przybycie krwi

    Swoją drogą smaczniutkie wszystko :)) :D
  • Eee, dobra wątróbka nie jest zła:)
  • Może wątroba? Najlepiej wołowa i dużo. Tania, zawiera żelazo i B12. Zawiera też toksyny, antybiotyki i nie wiadomo co jeszcze ale to w tej sytuacji mniejsze zło.
    Ja w Twojej sytuacji obżerałabym się smażoną wątróbka z cebulką.
    Do tego żółtka i zielenina np. sok z pokrzywy.
    Najlepiej jednak idź do lekarza.
  • Ale Katia pisała, że nie jest ubezpieczona, więc jest problem.
  • a jak ktoś się zarejestruje jako bezrobotny to chyba ubezpieczenie ma?
  • zresztą jak nieubezpieczona wyląduje w szpitalu to znacznie drożej wyjdzie
  • O, Aneczka, dokladnie tak.
  • No właśnie przecież można się zarejestrować. ubezpieczyć może też MOPS. @kociara @Bea ?
  • Tak, wg mojej wiedzy można zgłosić się do MOPRu (MOPSu czy co tam kto ma w swoim rejonie).
    Można też być zarejestrowanym jako bezrobotny-wtedy przysługuje ubezpieczenie. Zdecydowanie polecam to rozwiązanie. W razie problemów ze zdrowiem jak znalazł. I nie wymaga wielu nakładów pracy i sił. Warto mieć
  • Sok z pokrzywy, właśnie teraz zebranej majowej.
  • Manna, zasadniczo masz rację. Ale przy ciężkiej anemii, a tak wynika z wpisu Katarzyna, wypadałoby wykluczyć wpierw poważniejsze przyczyny
  • Jak się robi ten sok z pokrzywy? Bo własnie odebrałam wyniki i też doopy nie urywają.
  • Czy nie wystarczy parzyć herbatkę z.ususzonych liści? Mam zamiar jutro rano pozbierać i ususzyć.
    Czy lepszy ten sok byłby?
  • Przy bardzo slabych wynikach po krwotokach lekarz kazał 3 bite miechy Tardyferon brać. Ponoć z tak nędznego stanu żadne tam żywienie, czy suplementy żelazowe (szelazo) nie maja szans wyciągnąć. Nie wiem czy prawda, ale biorę.
  • Zebraną pokrzywę należy zalać gorącą wodą (nie wrzątkiem), aby stała się bardziej soczysta i oczyścić ją z zanieczyszczeń. Następnie można zmielić ją w maszynce do mielenia i wycisnąć z niej sok używając gazy. Jeśli pokrzywa jest wyjątkowo sucha i nadal nie udaje się wycisnąć soku, wtedy zmieloną pokrzywę należy zalać niewielką ilością zimnej wody, wymieszać i wtedy wycisnąć z niej sok. Mozna też wycisnąć sok przez sokowirowkę lub użyć blendera - wyjdzie wtedy raczej koktajl. Pić 1-2 łyżki dziennie.
    Warto też majową pokrzywe zebrać i ususzyć na herbatę.
  • Z tego co pamiętam... Buraaaaki, sok z buraków, pietruszka zielona, jajka,żółtka szczególnie, wątróbka, wieprzowina, wołowina najlepiej. Floradix żelazo i witaminy. Nabiał chyba blokuje wchłanianie żelaza, więc nie warto łączyć z tymi rzeczami bogatymi w żelazo. Moja koleżance jeszcze odradzano białe pieczywo. Kiedyś czytałam że anemia może mieć związek z niedoborami miedzi i lepiej jak się je ryby, śledzie itd to nie używać do nich śmietany i innego nabiału.
  • edytowano maj 2016
    Robię też syrop z pokrzywy, ale wydaje mi się że on jest mniej cenny zdrowotnie za to pyszny. :-)
    Umyte pokrzywy (ok 1 kg) kroimy drobno, wkładamy do kubka i ubijamy. Gdy kubek jest już pełny,  wrzucamy zawartość do garnka i zalewamy taką samą ilością wody. 1 kubek pokrzyw + 1 kubek wody. Gotujemy pod przykryciem ok 1 godzinę. Po czym przelewamy przez gazę lub gęste sitko, odsączamy. Na  1 kubek wywaru dajemy 1 kubek cukru oraz do całości sok z jednej cytryny. Gotujemy ok 1 godzinę do uzyskania syropu. Syrop przelewamy do czystych, wyparzonych słoików, zakręcamy, obracamy do góry nogami i wkładamy pod gruby ręcznik. Pić 1 łyżkę dziennie, można z wodą.
  • To jeszcze zapytam: co się może stać, jak się anemii nie leczy? To "trafienie do szpitala" to z jakiej konkretnie przyczyny?

    Cieszę się, że mam "złą krew" teraz, kiedy i tak nie mogę jej oddawać :P Strasznie mnie wkurzało, jak dostawałam odroczenie. Zawsze chciałam być krwiodawcą, a od osiemnastki mam skłonność do niedokrwistości.

    PS.Skoro dieta i tak nie ma sensu w moim przypadku, to mogę jeść byle co, tak? ;))
  • Lekarka koleżance zaleciła wbijać gwoździe żelazne w jabłko i po nocy zjadać bez gwoździ. Ale nie sprawdził nikt ze znajomych tej metody. Wysłałabym Ci moje żelazo ale mam tylko 1 saszetkę.
  • Myślę, że tak się robi Floradix, fuj :P W dodatku jestem na to świństwo uczulona :(
  • Się może stać, że anemik zemdleje.
  • @Katitu nie ma co "podśmiechujek" sobie robić.
    Zdrowie jest ważne.
    Dobrze Ci dziewczyny radzą,
    Idź do urzędu pracy i sie zarejestruj!
    To tylko chwilka a dostaniesz ubezpieczenie, ktore pozwoli Ci sie leczyć!
    Jak Cie nieraz czytam to mam wrażenie ze "futrzaki" sa dla Ciebie ważniejsze niz Teoje władne zdrowie
    Nie raz wspominałaś o wizytach u weterynarza
    Szkoda, ze o nie dbasz bardziej niz o sobie
    Ja wiem, ze to nic złego a wręcz chwalebna jest opieka nad zwierzyna
    Ale jak nie poprawisz swojego zdrowia to nie będziesz w stanie futrzakom pomagać! Najpierw Ty a potem zwierzyna!
    Jeśli nie daj Boże cos Ci sie stanie na ulicy i zabiorą Cie do szpitala to rachunek moze przyprawić o zawał!!!
    Także zasuwaj do PUP !
    I zaraz bierz sie za leczenie!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.