Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

A kto wygra w USA?

Jakie Wasze zdanie nt wyborów w Stanach?
«1

Komentarz

  • Clintonowa. Amerykanie są już zupełnie zlewaczeni.
  • Przeciez jest to wiadome!


  • Clinton.
  • Trump

    a co se bede żałował :)
  • Trump jest progejowski i proaborcyjny. Może miałby mniej socjalistycznych pomysłów w gospodarce, ale w kwestii światopoglądowej niewiele się różni...
  • no Klintonowa lepsza :)
    bo znana
  • Clinton też proaborcyjna, jak się nie obrócić to dupa z tyłu... :(

    Pioszo a tobie Trump powinien się średno podobać, bo on raczej antychiński ;)
  • jest nadzieja, że USA zajmą się sobą
    a reszcie świata odpuszczą,

    no, można sobie pomarzyć
  • edytowano maj 2016
    Przegrał kandydat popierany przez Cejrowskiego, Ted Cruz, a szkoda.
    https://youtube.com/channel/UCzMQMhq7Id0Y_wSDA_CJdGg
  • Od dłuższego już czasu obstawiam demokratę - jeżeli będzie to Clinton, daję 98 proc., że ona wygra.
    Jak by nie patrzeć - dla Polski zapowiadają się trudne czasy. :(
  • Eeee, dla Polaków zawsze trudne czasy. Taki już los "mesjasza narodów" - nam zawsze źle...
  • lub Clinton
  • a czy jak się usa zajmą sobą to czy ruskie nie zajmą się nami? niechże się ta nasza armia szybciej wzmacnia, bo my mamy w domu tylko 1 sztukę broni ;) chociaż jak teraz tego pińceta wypłacą, to może się dozbroimy zamiast do Tokyo i kosmetyczki... :))
  • edytowano maj 2016
    Oczyszczanie państwa z proruskiego syfu


    poproszę o definicję i egzemplifikację

    (gdyż wg mnie, rzeczywista rosyjska agentura wpływu występuje w śladowych ilościach,
    wew przeciwieństwie do agentur pozostałych)
  • edytowano maj 2016
    jest w śladowej, gdyż została sprawnie przewerbowana;
    nie wyobrażam sobie, by nasi "sojusznicy" zostawili ją w stanie nienaruszonym, ślady materialne, np. uwłaszczenie przy oddaniu naprawdę dużych rzeczy (banki, telekomunikacja) na zachód, zdają się o tym świadczyć.

    Komorowski - raczej lawirant między Niemcami a Usraelem.

    O tak, po 50 latach komunizmu, praktycznie nieograniczonej infiltracji w latach 90tych i wczesnych 2000cznych, agentura rosyjska jest tu w śladowej ilości.

    piękna teoria, miła zapewne niejednemu sercu, ale, jak napisałem wyżej, są inne wytłumaczenia
  • @TecumSeh Pioszo miewał już na tym forum ksywę "Major" co powinno wytłumaczyć niektóre jego sympatie i wpisy ;)


    co do ruskich - niestety muszę się zgodzić. a na zbawienie ze strony Amerykanów, wiadomo, że nie można liczyć ale jakąś (?) równowagę przez pewien czas stanowili. Zresztą czy Clinton czy Trump to i tak lepiej niż Obama. przynajmniej dla Ameryki.

    benelli jeszcze nie kupiona ale mężu się zawziął i może stan naszego posiadania się niedługo zmieni :D
    jesteśmy ze Śląska, trzymamy rękę na pulsie, klub mamy za płotem, a strzelnicę w lesie obok ;)

    PS od dziś targi strzeleckie w Sosnowcu. Mąż i synowie pojechali.
  • edytowano maj 2016
    teraz byńdzie ogólnie, do wszystkich młodych.

    Każden młody czyta (lub ogląda, jeśli nieczytaty) ile wlezie,
    i wiedzą o tym (także) spece od manipulacji, to dla tych młodych są te wszystkie sensacje i suworowy.

    Z biegiem lat kumulują się natomiast fakty, prowadząc zwykle do tzw. dysonansów poznawczych. Jeśli w młodych latach zainwestowało się działanie w to, co się przeczytało, to, w odruchu obronnym, ignoruje się je, jednak zwykle dochodzą do głosu, szczególnie w okresach przesilenia, jak teraz.
    Takie jest moje doświadczenie z kilkuletniego, chyba od 2008, czytania wielu rozgarniętych ludzi z ff, rebelki a potem także ivrp, excathedra i forum Cyrusa.
    Widać to np. w pewnym dopuszczeniu opcji chińskiej w odpowiedzi na możliwe wycofanie się USA z Europy. (Ja byłem w tym miejscu właśnie chyba w 2008/9)
  • nikt tam nie jest prorosyjski, nic takiego nie napisałem i nie odważyłbym się takiej obelgi rzucić

    :)
  • z lektur, na pierwszym miejscu postawiłbym pamiętniki, nie pisane dla wydawcy,
    dalej literaturę okresu (np. Lalka czy Chłopi dla oceny opresyjności zaboru),
    a w ogóle najlepsze, najmniej obciążone propagandą są wszelkie anegdoty, opowieści rodzinne
  • Amerykanie jednak są dużo mniej cwansi od Rosji, i przy swoim olbrzymim potencjale dużo mniej skuteczni

    właśnie to mnie zawsze zadziwia u Amerykanów. mieć takie możliwości a być takim za przeproszeniem ćwokiem! ale o swój wizerunek dbają robiąc kasowe filmy o własnym bohaterstwie ;)
  • edytowano maj 2016
    Choć oczywiście gdy nie będziemy się pilnować, wyrolują nas bez mrugnięcia okiem.

    a Rosjanie nie, bo leżymy w ich bezpośredniej strefie interesów, muszą więc np. uważać byśmy się nie zbiesili - taka zaleta sojuszu lokalnego, co dobrze widać na przykładzie Białorusi, czy Kazachstanu.
  • ani Białoruś, ani Kazachstan nie są całkowicie podporządkowane, w każdym razie nie bardziej niż Polska USA i UE
  • edytowano maj 2016
    a Polska jest bardzo od Niemiec gospodarczo uzależniona, jakieś wnioski ? :)

    A to uzależnienie Polski od USA to na czym opierasz?

    na zachowaniu się w sprawie Ukrainy i ogólnym braku polskiej polityki wschodniej, podobno na wyraźne, wyrażone w żołnierskich słowach, polecenie urzędników amerykańskich (relacja z 2-giej ręki użytkownika bateria_helska z ivrp.pl)
  • I słusznie bo banowaliby jak nic:)

    na rebelce, excathedra i u Cyrusa mnie nie ma, na ivrp.pl przestałem się udzielać
  • @TecumSeh
    Sosnowiec to noe Śląsk
    :P
  • Kiedy będzie wiadomo, kto wygra?
  • Mało mnie to interesuje, ale znajoma, która często bywa w Stanach mówi, że popularność Trumpa stale rośnie, mimo że media robią wszystko, by go zohydzić.

    Taka ciekawostka.
  • Sosnowiec po angielsku to Silent Hill :))

    @TecumSeh byłam tylko raz w stanach, bardzo turystycznie i na ograniczonym terenie (Floryda i Georgia). jak na filmach familijnych ;) ciekawostka: w głowie się wielu naszym rozmówcom nie mieściło, że nie możemy sobie tak po prostu kupić broni.

    jeśli chodzi o moje strzelanie, to chętnie, z tym że w moim wypadku nie wiem czy to nie za duże słowo (po prostu trzymam broń, naciskam na spust a wcześniej mówią mi gdzie jest cel, w który, ze szczęściem początkującego, czasem trafiam :)) )
  • Białoruś jest praktycznie izolowana (choć to się obecnie powoli zmienia) przez kraje zachodnie, więc jeśli odwróci się od niej Rosja, z zapleczem surowcowym i technologicznym (wojsko!) to będzie dla nich katastrofa.

    odwrócenie się zachodu, to dla nas obecnie byłaby katastrofa,
    jednak i na Białorusi Chiny trzymają się nieźle.
    Cały świat kupuje białoruskie nawozy potasowe, ciągniki, ciągniki górnicze czy oprogramowanie.
    Sojusz z Rosją nie jest więc znowu taką czarna dziurą, jak przedstawia to nasza propaganda.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.